Recommended Posts

Pozdravljam sve,imam problem pa ako moze moze savet,imam bmw 320i e36 m52,kad dodam gas auto kao da zastane na sekundu i onda krene,to se desava i na vecim obrtajima a i u toku voznje prilikom ubrzavanja,cistio sam dizne,pumpa je ispravna,protokomer je nov,sta da pogledam jos?

Link to post
Share on other sites

usput,promenjen je i filter benzina i uradjena dijagnostika,pokazala je samo "vanos",da li moze on da utice na to da auto pravi knedlu ili bolje receno kao da ne dobije benzin,jednostavno papucica"propadne"

Link to post
Share on other sites

kaze treba da gura najmanje 6 bara iz rezervoara,a kasnije negde spusta taj pritisak na 3-4,mozda je tu problem,ne znam da li ima nesto sto regulise taj pritisak,jedan kaze da je vanos uzrok trzanju,drugi da nema veze,treci kaze kompjuter i tako u krug,moze li lambda sonda da zeza?

Link to post
Share on other sites

Prikazao bi ti sondu na dijagnostici, nego vidi regulator. Vi ste merili pumpu koliko nabija pritisak, ali niste gledali na koliko regulator drzi pritisak. Uzmi klesta i stisni odvodno crevo na regulatoru i onda probaj da das gas. Inace regulator ti je na magistrali na kojoj stoje dizne, do soferke, kao pecurkica.. Vanos moze da drka, a i ne mora. Jel se cuje?

Link to post
Share on other sites

vanos se cuje ponekad,kao da kucka nesto unutra,recimo kao el.mag ventil kad se cuje,u leru auto radi savrseno ali kad krece kao po nekoj semi,izgubi snagu,kao da ne dobije gorivo,malo ispod 2000 obrtaja,pa malo ispod 3000 obrtaja....,na usponu se bas ekstra primeti da mu nedostaje snage,a kad povuce onda ide kao lud

Link to post
Share on other sites

IMA LI NEKI DRUGI NACIN DA SE PROBA,DA NE KUPUJEM DRUGI AKO JE OVAJ ISPRAVAN,PRIMETIO SAM DA KAD NAGLO DAM GAS DA ONDA ISTO ZASTANE NA SEKUND I PROBIJE PA KRENE

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Opet ja sa neresenim problemom-KNEDLA,zapravo,dok je motor hladan znaci u plavoj zoni ide savrseno,onog momenta kad se iskljuci autom.saug tj izadje iz plavog odmah pocinje da ima knedku i to kad mu se da jaci gas,zna li neko nekog majstora u ns ili okolini koji bi to mogao da pogleda,moze li biti kvar kompjutera ili slicno

Link to post
Share on other sites

usput,majstor mi je onako odokativno rekao da bi on da menja kompjuter,imobilajzer i kljuc,da li to stvarno ide tako,kako da znam da li je kodiran kljuc,jel moguce da je komp zveknuo?

Link to post
Share on other sites

da samo vanos,ako na to mislis,jel moze on da drka i da tako trza,ja iskreno vidim crnkast dim kad dodam gas malo jace,menjan je protokomer ali nista,sve ostalo kao sto je bilo,e sad jbg

Link to post
Share on other sites

A sta ti inace mislis cemu sluzi vanos? :prankster2:

Vanos - varijabilni usis je sistem gde se zakrecu bregaste osovine, da bi se ostvario bolji ucinak

Znaci direktno deluje na bregaste osovine, pomera ih cini mi se do 20-25 stepeni i na ventile,

ako ti je to sad jasno onda ne bi trebalo vise da se cudis problemima :)

Link to post
Share on other sites

ok,znao sam odprilike cemu sluzi vanos,majstor mi tvrdi da on ne moze to da stvara,mislim na knedlu,ali probacu kod drugog majstora,nije problem promenuti ga vec je problem sto niko od majstora ne kaze sta bi moglo biti,odmah pucaju na komp itd

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

RESEN PROBLEM-tj pronadjen kvar,raskacili smo lambde tamo kod dizni,auto sada ide jako lepo a spustio je potrosnju za 2litre,ubacujem plin i mirna backa,ovde u NS lambda kosta 260evra(siemens),ne znam da li mogu neke univerzalke,inace je sa 4 zice

Link to post
Share on other sites