Recommended Posts

E ovako,opet ja...:D Da li bi neko hteo da mi objasni kako da skinem elektro ventil za grejanje?? Sta mi treba od alata,da li ima neka zackuljica i td?I samo bih vas zamolio da mi ne ostavljate odgovore na engleskom jer mi english ne ide bas :D Inace u pitanju je E32 730 1990god.Hvala vam unapred :)

Link to post
Share on other sites

Kad stavis ruku na njega, a neko unutra sa hladnog odvrne na toplo trebalo bi da osetis kako cvaknu releji u njima

Ako su zaglavili ili crkli onda neces osetiti nista, a kucista su uglavnom zatvorena nitnama,

mozda moze da se razbusi pa da se nesto prcka unutra :prankster2:

Link to post
Share on other sites

mozda moze da se razbusi pa da se nesto prcka unutra :prankster2:

To bi bio laksi deo, sastavljanje bi bio tezi deo. :prankster2: Mozes ga i ovako probati: vidim na slici dzek sa tri kontakta, srednji je verovatno minus a ova dva plusevi za ventile. Dovedi minus (zicama) na minus a plus na plus jedan pa drugi. Ako su ispravni cuces caktanje ventila. pozz

Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,opet ja...Nemojte da mi se smejete :D Malopre sam hteo da skinem el.ventil,kad ono vidi cudo! Meni se cini da ja taj el.ventil ni nemam! Ono sto ja po mojoj proceni imam je obican vodovodni ventil i neka crna budza! E sada mene interesuje,da li je moguce da sa tme sto trenutno imam je moguce pustiti toplu vodu da bih imao grejanje u autu dok ne kupim elektro ventil??? Hvala svima unapred! Naravno evo i slicica da bi zajedno protumacili o cemu je rec.

Ovo je shock kada sam skinuo masku

18112011079.jpg

Ovo je kada sam creva sam vodovodnim ventilom i Budzom izvadio sa mesta gde stoji el.ventil,naravno tu je i dzek koji nema namenu trenutno!

18112011076.jpg

Ovo je ja vidite sa kakvim vodovodnim ventilom imam posla

18112011078.jpg

Ovo je da malo blize vidite ovu crnu budzu (nadam se da ce te mi objasniti sta je)

18112011077.jpg

Jos jednom vam se zahvaljujem!

Link to post
Share on other sites

Pomoci cemo ti tako sto cemo ti reci da nabavis taj ventil i namestis to kako su u fabrici namestili :)

Ali opet, ako su ova creva dobro povezana ako otvoris ovu slavinu voda bi trebalo da kruzi kroz hladnjak i da imas grejanje :)

Link to post
Share on other sites

Pomoci cemo ti tako sto cemo ti reci da nabavis taj ventil i namestis to kako su u fabrici namestili :)

Ali opet, ako su ova creva dobro povezana ako otvoris ovu slavinu voda bi trebalo da kruzi kroz hladnjak i da imas grejanje :)

jel treba da ozracujem posle,ili da probam samo da ga otvorim?

Link to post
Share on other sites

Ona budza na slici mi lici na regulator pritiska goriva. Ako ventil stoji kao na slici onda je otvoren i trebalo bi da radi grejanje. AKo ti ne radi verovatno je zapusen radijator(ili ima vazduha) ili ima nagomilanog lisca na njemu. Tu gde ulaze ta dva creva sa ventila u kabinu imas i jedno pored njih, Ako je dobar protok kroz radijator bice iste temperature. poz

Link to post
Share on other sites

Totalni vrh, mogao je da ti veze i zicu za crvenu polugu da mozes kulturica iz auta da odredjujes kolicinu toplote u autu...a ne ovako bezveze da dizes haubu....nista nije mislio :D ! Ovo direktno u BMW da saljes. Slazem se sa ostalima, kupi ventile i ugradi sam nije ni tesko ni komplikova, a dobices instrukcije.

Link to post
Share on other sites

Nije majstor za ovo kriv,mušterija bira hoće li ovo karabudženje(jer je jeftinije)ili će drugi ispravni elektroventil da nabavi.Pošto je nabavka istog "neisplativa"majstoru ne preostaje drugo nego da izvodi razne đakonije,pa zar mušterija ne traži da mu se reši problem,a sad kako će biti???Ovo čak i ne može napraviti neki problem na motoru,meni je veće glupiranje kad ljudi ugrađuju raznorazne ksenone pa onda kad podigneš haubu vidiš brdo prespajanih žica još kad to izvodi neki "stručnjak" onda je pitanje dana kada će sve to da odleti u vazduh zajedno sa automobilom :lol:

Link to post
Share on other sites

Druze slicna ti je to prica, kada neko hoce xenone za 30 evra mora da dobije gratis i karabudzenje. Da kupi fabricke farove sa ugradjenim xenonima ne pada mu na pamet, jer i ovo svetli isto "plavo" :D k'o fabricki

Link to post
Share on other sites