KLJUC E46


Recommended Posts

To je po meni mnogo. Bolje ugradi alarm na tvoju centralnu za jedno 30-50 evra. I resio si problem daljinskog zakljucavanja, a uz to imas i alarm.

Prava stvar.

Mom burazeru su za kljuceve za Passata B5 trazili bruka love jer nije radilo daljinsko otkljucavanje, i on ugradi neki jeftini alarm za 70e. Stave se samo macevi sa kljuceva na onaj sto se sklapa kao skakavac (folding key).

Taj alarm od 70e mu je na Adi Ciganliji zapravo spasao auto...

Link to post
Share on other sites

imam vec alarm, nije da ne bih i drugi za toliko para ali.

ovde,u swe, za 30-50€ mozes samo da rucas i to ne preterano fino, onako skromno.

ovde su satnice majstorima najskuplje u svetu,provereno, neki dan su nase novine pisale o tome.

izlaze i po 100€/sat

nego, nema veze to, samo da kazem kako sam resio problem.

ne verujem da ce nekom pomoci ali da zaokruzimo pricu.

iritantno je kada ti treba pomoc trazis, a kada zavrsis ne zakljucis zapocetu temu.

btw, nesto slabo primecujem da neko resava problem odavde.

pratim poslednjih mesec dana intenzivno, i uglavnom su to saveti koje moze svako da ti da.

nema proverenih i iskusnih koji bi podelili.

mozda je leto, slaba aktivnost clanova.

Link to post
Share on other sites

e, problem nije ni resen do dana danasnjeg, ali ce ubrzo biti.

svakako, javljam sta sam uradio, da imate info u slucaju da vam NE DAJ BOZE, zatreba.

ipak resenje nije bilo kako se ocekivalo.

bez obzira sto su rekli u servisu da ce resiti problem izradom i programiranjem novog kljuca, to se nije desilo.

dobio sam novi kljuc, programiran, mogu da upalim auto ali ne i da daljinski zakljucavam i otkljucavam auto.

posto sam resio da sklnim taj problem, pozvao sam predjasnji servis i zakazao "brijanje na suvo" za cetvrtak 15.

nadam se da ce biti bar jedna od mogucnosti koja ce moci da se popravi, a da nece biti obe i kostati toliko.

nego, resiosam da platim pa neka ide zivot :)

javicu sta sam uradio.

OFF:

vozio sam Audi-jeva auta od 1996.

promenio ih 5 do 2011.

poslednjeg sam kupio 2007.(2 godine bio star)

nikada jedan dinar nisam ulozio na njih extra osim redovnih servisiranja i zamene potrosnog materijala.

nikada mi se ni jedna lampica ni za sta upalila nije, niti neki sitan kvar imao nisam.

shvatam da BMW je ono sto mi je jednom jedan iskusan covek rekao:

-porez na budale, auto kojem se uvek sitnice kvare i uzimaju puno novca!

Link to post
Share on other sites
btw, nesto slabo primecujem da neko resava problem odavde.

pratim poslednjih mesec dana intenzivno, i uglavnom su to saveti koje moze svako da ti da.

nema proverenih i iskusnih koji bi podelili.

mozda je leto, slaba aktivnost clanova.

prosto mi neverovatno. da, verovatno je leto u pitanju. sta li ce biti na jesen...

Link to post
Share on other sites

i dalje problem stoji.

znaci, konzola verovatno-ali samo verovatno nije.

kada je otvoreno mesto na kojem se nalazi(na zadnjem vetrobranu) primeceno je da je jedan od kablova prekinut.

alternativa je da se kupi zadnje staklo.

cene, nov cca.600€, polovan cca 250€

odlucio sam se i porucio polovno staklo, a dobicu i konzolu iz njega, jedini ovaj otpad nije skinuo konzolu i zato sam se odlucio za njega, ma da su cene kod svih bile identicne.

radi ilustracije evo slika koji kabal je ostecen i zasto sam primoran da menjam staklo.

obRbPiF.png

nadamo se da je to resenje problema, i ako jos nije sugurno da je to.

Link to post
Share on other sites