KLJUC E46


Recommended Posts

Pre 4 dana odem do prijatelja da mu zamenim sijalice na e39 525. Kada sam to zavrsio, update-tujem mu softver za MK 4 navigaciju i hteo sam da mu pokazem kako moze da otvara i zatvara prozore uz pomoc kljuca ( tek je kupio auto), medjutim ne radi mu ni zakljucavanje ni otkljucavanje uz pomoc istog. Otvorimo vrata udjemo da vidimo da li mu radi sve ostalo, ne radi mu ni day lite opcija. Pomislili smo da je do baterije na kljucu.

Odem do moga auta koji je bio parkiram na samo metar ispred njegovog, kada ni meni nece nista da radi ne mogu preko kljuca daljinski da otvorim vrata. Gledamo da nema nekih ometaca okolo (antene, stanice, itd), ali nema. Prosto ne verovatno.

Kada sam krenuo kuci zove me prijatelj i kaze da mu cim sam se odmakao 10 metrara, sve je proraduilo, ali kod mene jos uvek ne mogu preko kljuca daljinski da otvorim auto. proveravao sam sve osigurace, manjao bateriju, pokusao da programiram kljuc, ali nema pomoci.

Ako neko zna sta je problem molim za pomoc. Pozzzzzzzzzzzzzz

Link to post
Share on other sites

Probao sam.

-Udjes u auto i zatvoris vrata, bez zakljucavanja,

-Ubacis kljuc u bravu, das kontatk i drzis ga na kontaktu ne vise od 5 sekundi,

-Vratis kljuc na nulti polozaj i izvuces ga,

-Stisnes dugme za zakljucavanje i drzim ga,

-Zatim u roku od 10 sekundi 3 puta pritisnem dugme za otkljucavanje i

-Pustim dugme za zakljucavanje.

I nista se ne desava... :blink:

Link to post
Share on other sites

I,jel reseno? Kakav maler,odes da pomognes ortaku a tebe srefi muka.....

Pomenuta day lite opcija,jel to osvetljenje ekrana.Kod mene hoce da se promeni osvetljenje samo od sebe

a u setovanju je namesteno da nema dey/night

Link to post
Share on other sites

I,jel reseno? Kakav maler,odes da pomognes ortaku a tebe srefi muka.....

Pomenuta day lite opcija,jel to osvetljenje ekrana.Kod mene hoce da se promeni osvetljenje samo od sebe

a u setovanju je namesteno da nema dey/night

Day light je opcija, da kada das pun kontakt, upale ti se kratka tj. oborena svetla, kada izvuces kljuc ista se gase. Dobra stvar da se ne zaborave upaliti. Aktivira se softverski na dijagnostici.

Nisam jos nista resio.

Link to post
Share on other sites

Day light je opcija, da kada das pun kontakt, upale ti se kratka tj. oborena svetla, kada izvuces kljuc ista se gase. Dobra stvar da se ne zaborave upaliti. Aktivira se softverski na dijagnostici.

Nisam jos nista resio.

Nisam znaaaaooo!!!

Dobra stvar, a desi se da zaboravim da upalim svetla nekad,nije da nije.....

Znaci oborena svetla se pale sve jedno kad startujes auto. Moram to da aktivitram.

Hvala

Link to post
Share on other sites

Sinoc odem do drugara ima e46 2004. godiste, parkiramo se jedan pored drugog, kada je probao da daljinski otljuca i zakljuca vrata, nije mogao, pomerim moj auto 10-15 metra od njegovog i opet mu sve radi. Ja jos nisam resio svoj problem.

Link to post
Share on other sites

Kljuc je danas nosen u servis. Isti je u potunosti ispravan f=434,2 Hz. Baterija je OK. Nisam pametan sta bi sada moglo da bude. :blink:

P.S. Hvala Zverku i njegovom bratu Dusanu.

Dajte ideje...

Link to post
Share on other sites

Problem resen. Je*ali su me after market parking senzori koje sam ugradio. Poklapala se frekfencija senzora sa frekfencijom kljuca. Otkacio sam senzore, i programirao kljuc bez problema.

Link to post
Share on other sites

Problem resen. Je*ali su me after market parking senzori koje sam ugradio. Poklapala se frekfencija senzora sa frekfencijom kljuca. Otkacio sam senzore, i programirao kljuc bez problema.

E na zdravlje.. znas sta sada sledi? Nedelja, okolina interexa, one ulicice.. :dance3: :dance3:

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Problem resen. Je*ali su me after market parking senzori koje sam ugradio. Poklapala se frekfencija senzora sa frekfencijom kljuca. Otkacio sam senzore, i programirao kljuc bez problema.

imam isti problem...

pre 20 dana sanm postavio PSenzore pozadi...

bezicni su,zapravo sva cetiri se vezuu kablom do one konsole, ali sa displeyom su bezicni..

posle 3 dana prestalo da mi radi zakljucavanje.

nista ne mogu da zakljucam ni otkljucam kljucem a centralno na kljuc i unutra radi..

probao da inicijalizujem kljuc ali ne ide,izgleda da moram i ja skinuti senzore...

reci mi jos ovo...

meni je 05 godiste,kljuc je onaj dijamant sa bmw amblemom u sredini i otklkjucavanje+gepek iznad/ispod da li je isti sistem reprogramiranja...

i da li si vratio senzore da li ti sada rade???

hvala i pozz...

Link to post
Share on other sites

Samo sam promenio centralnu kutiju senzora i sada sve radi. Kljuc se isto programira. Ako sta treba pozovi na 062281035. Pozzzzzzz

Link to post
Share on other sites

mnogo hvala za odogovor.

ja imam ovakve senzore

dQRo7.png

juce sam iskljucio dovod struje na centralnu kutiju tako sto sam izvkao dzek napolje i sada ona nema napajanje strujom,ili...

i pokusao inicijalizaciju kao po uputstvima koja ste napisali ovde i nije mi uspelo.

napominjem, struju na displeju nisam iskljucio,ona je vodjena negde od upaljca iz kabine,secam se i nju nisam iskljucivao.

znaci i pored toga sto sam iskljucio,nisam uspeo da uparim kljuc i da proradi otkljucavanje...

ako ima jos neki savet bicu zahvalan...

@leon,ima li neko vreme kada da vas pozovem ili da to bude neko normlano ni prerano ni prekasno...

hvala...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 year later...

e, problem nije ni resen do dana danasnjeg, ali ce ubrzo biti.

dok je bio samo ovaj problem nisam mario, sada kad je nastao vec i ovaj cu da zavrsim.

naime, jedan servis mi je rekao da trebam da zamenim ili kablove koji idu krovom automobila, ili neka konzola koja stoji takodje u krovu automobila(karavan)

cena, 350€ ako budu kablovi

400€ ako bude ta konzola

a moguce da je oboje, da vam ne sabiram.

ljubazno sam se zahvali i otisao.

danas, trazeci resenje drugog problema, naletim na lika koji to radi.

sta radi?

programira kljuceve za sve vrste automobila, pa i za BMW.

kaze da moze da napravi, cena 150€ po kljucu.

znaci, dobicu novi kljuc koji ce raditi za 150€.

svakako, javljam sta sam uradio, da imate info u slucaju da vam NE DAJ BOZE, zatreba.

Link to post
Share on other sites

To je po meni mnogo. Bolje ugradi alarm na tvoju centralnu za jedno 30-50 evra. I resio si problem daljinskog zakljucavanja, a uz to imas i alarm.

Link to post
Share on other sites