Recommended Posts

Da pitam, vec neko vreme mi se desava da mi auto trese, 'cima' pri menjanju stepena prenosa i desva se vise dok je hladan. Imam 320 94 godiste i imam sekventni gasni uredjaj. Stelovao sam plin i sada je poceo da trokira kada prebaci na plin obavezno svaki put, kao da radi na jednoj dizni plina. Mislio sam da je u pitanju plinska dizna ali sam primetio, mislim da je tako, da se ista promena dogodila i na benzinu pa pitam: DA LI JE MOGUCE da neispravna bobina (1/6) pravi smetnju i radu na plinu i otprilike se isto manifestuje?

Hvala unapred!

Link to post
Share on other sites

pa yes naravno...ocigledno da mi nije do plina vec do svecice ili bobine...nego sto to cesce manifestuje na plinu, verovatno zbog zahtevnije isporuke struje...pozzzzzzzz

Link to post
Share on other sites

pa yes naravno...ocigledno da mi nije do plina vec do svecice ili bobine...nego sto to cesce manifestuje na plinu, verovatno zbog zahtevnije isporuke struje...pozzzzzzzz

Bas tako.. Dodji do mene popodne danas, ja menjam moje svecke, krecem od prve pa dokle doguram u redu :dance3:

Link to post
Share on other sites

Tek sada sam video poruku...ajde pa mi javi bratac sta si uradio? Jel imas iste simptome kao ja? pozzzzzzzzzzzz

Slicno nesto sam imao.. Odklonio sam time sto sam skroz sve bobine poskidao, svecice.. Ocistio ih, vratio i sada sve ok. Na cetvrtom i osmom cilindru svecice koje su bile su imale ulja na sebi i nekako mokre.. Posle zamene separatora ih nisam ocistio. Videcemo ovih dana sta je i kako. Nego sada imam drugi problem, benzinske dizne ili pumpa. Kada je hladan, znaci prvo paljenje jedva sastavi, ume i da se ugasi i strasno me izludjuje. Ne znam sta bi to moglo biti. Kod tebe kakve su benzinske dizne?

Link to post
Share on other sites

Benzinske dizne su mi sada EXTRA, cistio sam ih pre jedno mesec dana u Nisu kod Bate...i ja cu ovih dana metodom eliminiacije da dodjem do slicnih rezultata nadam se. Ja nemam probelm sa paljenjem ujutro, pretpostavljm, ako ne moze da ti slozi rad motora da je neka bobina a ne pumpa...ne znam, cujemo se oko svega

Link to post
Share on other sites

Slazem se da nije pumpa, nego cisto moram da izmerim pritisak

A bobina nije, jer kako mi radi na plinu ok odmah kada predje? Sumnjam na benzinsku diznu(e) i moracu na pranje.

Link to post
Share on other sites