Recommended Posts

Jebe me paljenje pa me rasturaa :@

Stavljao sam 10 drugih akomulatora i opet isti kuracc ...

Stavim akomulator,upali ko mina...ostavim ga da prenoci,dodjem ujutru trubaaa,ajd reko stavicu drugi akomulator mozda on nevalja...ostane da prenoci opet isti kuracc

zamenim reglem,opet isto

skinem alternator i alnaser(dupe mi je pomerio dok ga nisam skinuo)...proverim sve ,alternator dobro puni,na alnaseru zamenim bixne,cetkice i bendix

montiram sve lepo juce,upalio extra :) ostavim ga sinoc i ujutru da kresnem nistaaa,nema struje

ajd sad vi meni reciti sta pametno da uradim da sredim to vise...dal negde vuce struju ili nesto j***m li ga?? .probacu vcrs da skinem klemu sa akomulatora pa da vidim i to

Link to post
Share on other sites

kad napunis akumulator,ostavi ga da odstoji par sati,pa mu izmeri napon,ubaci ga u auto,montiraj klemne,pa onda opet meri napon,ako je velika razlika u naponu,kad je na autu i kad je van auta,nesto ti vuce struju,imas negde kratak spoj.ako je tako,kreni da vadis jedan po jedan osigurac i nakon svakog meri napon,ako nije direktan kratak spoj na masu,kad pogodis osigurac preko kojeg ti napon opada,proveri sta ti na autu ne radi,ono sto ne radi,tu ti je negde kvar.ako pak ne pokaze nista sa vadjenjem osiguraca,imas negde direktan kratak spoj na instalaciji,verovatno ti je neka zica ostecena i dodiruje masu.isto to mozes uraditi mereci i amperazu ( struju )ako je sve ok,ne sme da pokaze da vuce struju.

Link to post
Share on other sites

pa vuce ti struju negde 100%...proveri prvo ono sto si ti radio oko struje od kad je kod tebe auto,ti si mu ubacivao neku muziku kolko se secam,vrlo verovatno je da ti je negde oko playera problem,skini pa pogledaj kakvo je stanje iza sa zicama i resavaj to sto pre,to nije za zajebanciju,vrlo lako moze zbog jedne varnice da ode sve u k****...

Link to post
Share on other sites

Kao sto tije receno, najverovatnije negde vuce struju sto ces vadjenjem osiguraca otjriti. Najpouzdanije ti je ampermetrom. Kad je sve iskljuceno trebalo da vuce 10-20mA. Kad spojis ampermetar mozda ce biti malo veca struja ali sacekaj koji sekund. A pojacalo otkaci. Ja sam se prosle godine namucio kod drugara sa istim problemom. Na kraju smo ga provalili da se preko noci nahvata kondenz na klemice pojacala(bilo je u gepeku i vlazilo mu je) i prespoji remote na plus i pojacalo se samo upali. Ako imas pojacalo obavezno skini plus sa njega.

Link to post
Share on other sites

Jebe me paljenje pa me rasturaa :@

Stavljao sam 10 drugih akomulatora i opet isti kuracc ...

Stavim akomulator,upali ko mina...ostavim ga da prenoci,dodjem ujutru trubaaa,ajd reko stavicu drugi akomulator mozda on nevalja...ostane da prenoci opet isti kuracc

zamenim reglem,opet isto

skinem alternator i alnaser(dupe mi je pomerio dok ga nisam skinuo)...proverim sve ,alternator dobro puni,na alnaseru zamenim bixne,cetkice i bendix

montiram sve lepo juce,upalio extra :) ostavim ga sinoc i ujutru da kresnem nistaaa,nema struje

ajd sad vi meni reciti sta pametno da uradim da sredim to vise...dal negde vuce struju ili nesto j***m li ga?? .probacu vcrs da skinem klemu sa akomulatora pa da vidim i to

ja sam imo slican broblem,meni je vukao struju na prekidac za cetiri zmigavca

Link to post
Share on other sites

Da da da,vrlo moguce da je sa plejera...bilo je 10000 zica...jedva sam nasao struju i msm da sam je uzeo sa table,verovatno...mozda je tu problem ? sva sreca pa sam sve lepo izolovao sa keperom

remote sam stavio,to je ok

a skinuo sam kablove od pojacala(plus i minus) sa akomulatora...al sam ostavio na pojacalu + i - ?? to je dobro a ?

videcu sutra da pocupam sve zice sa plejera pa da ostavim da prenoci ... al msm da je plejer jjer je posle toga pocelo da me zajebava

skinuo sam + klemu sad,pa cu vidite ujutru

Link to post
Share on other sites

probacu sutra prvo da raskacim sve zice sa plejera,da ostavim da prenoci sa klemama...da eleminisem prvo to :)

pa posle ako bude isto sranje,uradicu to sa vadjenjem osiguraca ;)

Link to post
Share on other sites

j***m li ga :/

eo sad mi kaze burazer da je cd povezan na sva cetri ... znaci nije na tablu,ja sam nesto istripovao,znaci to bi trebao da bude problem???

vidim ja dok ti nadjes problem,da ces zapaliti instalaciju.dva drugarska saveta.PRVI:ako si kupio polovan auto i ne znas sta je sta od instalacije,kazes da si imao puno zica kad si povezivao muziku,onda ne trazis po tom buljuku zica sta je sta,nego ono sto ne znas sta je,lepo izolujes,a izvuces sa table osiguraca novu instalaciju za player ili sta god vec zelis.DRUGI:struja na autu nije zajebancija,pa ako se ne razumes,onda je bolje da se obratis auto-elektricaru,nego da ne daj boze zapalis auto :e30: :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

aaa jbggg :'( nasao sam struju i na to sam stavio plejer,ostalo sam sve lepo izolovao a mislim da je i pre toga bilo povezano na tu struju

ma zvacu sutra elektricara pa nek odradi svee kako treba ...

Link to post
Share on other sites

Uzmes obican unimer, skines plus klemu, namestis da meri struju i povezes jednu pipalicu na stubic a drugu na klemu,

i pogledas koliko vuce struje, ako vuce onda skidas jedan po jedan osigurac dok ne padne na nulu,

onda vidis za sta je taj osigurac i po tome znas koji je potrosac u pitanju.

A to sa skidanjem potrosaca i cekanjem je nepouzdano

Link to post
Share on other sites