Nove saobracajne i nove tablice


Recommended Posts

Od juna pocinje zamena i prelazak na nove tablice i nove saobracajne. A u nove saobracajne nece se upisivati broj motora. Sta ce nekoga spreciti da upakuje, lupam, 2.0 u svoj auto,da ga sad tako prijavi i posle kad dodju nove saobracajne da vrati svoj, lupam, 3.5 i da uziva i u voznji i u placanju. Mislim, kad naoko pogledas L6 su i jedan i drugi i ko sad moze da zna... Ili da recimo svoj sadasnji 2.0 zameni sa 2.5 a da i dalje placa za 2.0.... Zanima me kako ce moci da prekontrolisu da li je menjan motor tj. koja je kubikaza i da li ce se i dalje placati po istoj ili postoje jos neke varijante? A kolege iz inostranstva bi mogle da kazu kako je to reseno kod njih (Svajcarska, Nemacka, Austrija...)?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mislim da je merodavna stavka sa kojim motorom je auto izasao iz fabrike.Ako se stavi jaci motor moguce je da ce se ici na neku vrstu atesta (tipa da li vesanje moze da izdrzi jaci motor i sl.) Verujem da ce nesto da izmisle jer ako ne platis na mostu platices na cupriji!Mogu da uvedu cesci tehnicki pregled za starija vozila ili neku dodatnu taksu ako se ne ispunjavaju npr. ekoloske norme.Ne verujem da se vlasnicima starijih vozila pise dobro!

Link to post
Share on other sites

ja ovako gledam po forumu pa kod vas pravo rigorozno to na tehnickom i oko registracije

jbt ja idem da auto regujem samo mi prometnu u djepu ponesem i regujem auto a ako sa nekim i dodjes na tehnicki moras ih moliti da ti pregledaju kola a sta se tice tog motora nikad niko nije upitao sta je pod haubom dosta dugo sam vozao 320 sa papirima od 316 2 godine ga tako regovao bez ikakvih problema

Link to post
Share on other sites

ma ebes saobracajnu ...tehnicki ce da ebe kevu zato hvatajte veze na vreme .nema placanja za ekonomiju ... ..npr:''CO2-Emission'' za 316 je 185 g/km za 318 je 189 g/km uostalom i tako moze da se primeti dali je stavljen jaci motor...za 320 CO2-Emission je 213 g/km izmeri ti cas i kaze da nevalja pa se ti ceskaj vadi motor ili ga prijavljuj u saobracajnu ili ti ne valja motor pa izbacuje visak, takodje razbuseni motori izbacivace viska pa ce sracunato po tabeli na toliko morati biti registrovani,da ne pricam o nabacivanju ili budzenju nekih vozila turbima iz kamiona itd .. ...naravno promene na koroserijama ne fabricki kitovi ,ne standardne opreme sve ce to zahtevati dodatnu papirologiju ili ako ih nemas trebace ti atest tj da se testira.zato najbolje kad kupujete nesto van standardne opreme trazite od prodavca homologacione papire .sve u svemu bice mnogo zajebancija ...

zamislite situaciju na tehnickom :)

auto ti razbusen imas neki tamo turbo ne znas ni sam iz kog auta ili kamiona ,spoilere ti pravio neko (znas samo ime sela ili nadimak coveka )

auspuh ti pravio bata ...uostalom i ako imas original remus a nemas papire za njega tj dokaz da je za tvoj model neces moci da registrujes auto.. moraces da zoves nekog pretstavnika remusa pa da ti nabavi papire tj kupis :) nisam siguran ali mislim da ce tehnicki da bude na 2 godine za vozila starija od 6 .nova vozila ce tek poceti da idu na tehnicki posle 6 godina.bice sistem pozivanja na tehnicki sa zakasnjenjem od par meseci(dobijes poziv na kucnu adresu sa datumom kad treba da se prijavis za teh)i ako se ne odazoves moraces tablice da vratis ili ces automatski biti iskljucen iz saobracaja .poostreniji atesti za plin itd...bice zaebano za neke a za neke ne ,bice tu jos zackoljica i knedli u grlu .ja licno mislim da i treba malo reda da se zavede tako cemo vise biti sigurniji u svoja vozila i bezbedniji u njima .

ove informacije sam pokupio od jednog nacelnika saobracaja( slican je sistem u inostranstvu koji dobro poznajem)

Link to post
Share on other sites

jedan banalan primer .ako imas maglenke i ne radi ti jedna vratice te sa tehnickog ili ti naplatiti da je poprave ili nameste ,a ako neces mozes da skines maglenke i ides bez njih na tehnicki posto nisi obavezan da ih imas :)

za oldtajmere ce se primenjivati neki drugi sistem tehnickog.ah da da ne zaboravim bice i duplih tablica ali ne ove godine :)

Link to post
Share on other sites

Pa i ja verujem da nece dozvoliti takav propust,al opet kontam- do sad su mogli da uporede broj iz saobracajne sa brojem motora i to da bude to. A sad ako bude to sa CO2 emisijom,gomila ljudi koja i ima regularan motor ce morati da nesto menja i petlja posto znate i sami da nam je vozni park katastrofa. Sta sad,neko kome je motor raspad,a nema para da ga sredi treba da placa registraciju ko za autobus jer nema tih istih para da kupi bolji auto. Najjace da ce meni na kocki 2.0 od pre 20 i kusur godina da pokazuje emisiju iz tabele za 2.0,pogotovo sto mi trosi malo ulje itd... A nisam jedini,daleko od togai! Ne znam,mislim da ce morati malo da olabave sve to s obzirom na prosecnu starost i stanje automobila. A pored svega,cak i da budu rigorozni propisi,ne znam ko ce to rigorozno da sprovodi. U pocetku ce verovatno ici "by the book",a kroz koji mesec- katastrofa,kao i sa svim ostalim. Ja sam zadnji tehnicki prosao samo sa proverom kocnica i svetala i to je to,a da dinara nisam tutnuo nekome u dzep ili da sam nekoga znao. Jednostavno ih boli uvo...

@titanica73

Mislio sam na neprijavljenu zamenu motora,bez ikakvih atesta. Po sistemu placas za 2.0, vozis 2.5 i nikome ne kazes :)

Link to post
Share on other sites

broj motora nece biti jer je vec odavno donet zakon da je motor potrosni materijal...ali moraces da ugradis isti za koju je skoljka namenjena i nema problema a ako hoces jaci onda ce morati da ides na atest ili da ti ugradi neko ko ima sertifikat za takave poduhvate ili licencu da to radi ili firma koja je za tu namenu i priznaju se njeni sertifikati ....

nema sanse da ne uspe jer ce oduzimati dozvole tehnickim kucama i nece moci svako da radi tehnicki pregled tako da ce da ostanu samo oni koji se strikno pridrzavaju zakona.vec se unapred zna koliko tehnickih servisa moze da ima jedan grad sa npr 10 000 vozila ...

Link to post
Share on other sites
...."auto ti razbusen imas neki tamo turbo ne znas ni sam iz kog auta ili kamiona ,spoilere ti pravio neko (znas samo ime sela ili nadimak coveka )

auspuh ti pravio bata ..." :)

uvek umrem od smeha citajuci Gadafijeve komentare....mada....tema je ozbiljna skrozz..

@titanica

pa ja onomad pitala da li neko iz SUP-a uopste proverava onih 7 zadnjih brojeva shasije.....po tome se jasno vidi sa kojim motorom je auto izasao iz fabrike

Link to post
Share on other sites

uvek umrem od smeha citajuci Gadafijeve komentare....mada....tema je ozbiljna skrozz..

@titanica

pa ja onomad pitala da li neko iz SUP-a uopste proverava onih 7 zadnjih brojeva shasije.....po tome se jasno vidi sa kojim motorom je auto izasao iz fabrike

pa jeste ljiljo tako je .vidjao sam svasta i razne kvazi-majstore i niko ti ne garantuje nista osim da ce da ima dobar zvuk (ako ti nabuta celicne zice za pranje u auspuh ) i da ce da ide brzo (ako ti ugradi turbo sa nekog kamiona)

Link to post
Share on other sites

btw...bila u SUPu skoro...momci fenomenalni, ja proveravala nesto oko saobracajne, odusevili se autom, njih nekoliko su pravi BMW fanovi...kazu da nocu driftuju...ja ih pitam "cekate kad odu panduri, jel?" :)

imam par drugara iz detinjstva (vrtica) koji su sada u plavim bluzama i rado ih izbegavam jer su podmukli ko kuje pred okot ...jednom kod mene na slavu smo se opili i on majmun otisao kuci obukao uniformu i sacekao me na ulicu kad sam odvozio strinu kuci i terao me da duvam u balon jos me kaznio i za pojas ... :D

stalno mi radi tako neke zvrcke ali zadnji put se zajebo i od tad se ne cacka :D zaustavio me na sred mosta tj zaustavio celu svadbu (ja bio prvi na celu kolone) i naravno zavrsio u Moravi :)

Link to post
Share on other sites

nece biti bas tako.ne smeju da iskljuce 50% vozila.kara ce nas na poene i bice teze da ne platis kaznu.sve ostalo se nece bitno menjati.koliko god oni pretili.mi imamo zakone koji se ne sprovode, tako ce biti i sa ovim.

Link to post
Share on other sites

zivi bili pa videli .ne moze se sa bezakonjem u nedogled ...ja u svakom slucaju spremam auto po PS-u prvenstveno radi moje i tudje bezbednosti ...

jedino ponekad ako se ukaze neka rupa u zakonu(neka policajka) mozda se iskoristi , pa po dupetu pendrek praši ,napred naši napred naši :D

Link to post
Share on other sites

ako je neko čitao SAT plus video je još sijaset gluposti

jedna od njih je

na delovima puta koji koriste i vozila i pešaci ograničenje 7 (sedam) na sat

ej breeeeeeee 7 km :D

Link to post
Share on other sites

Niko ne prica o popravkama puteva,izgradnjama novih garaza,parking mesta,cilj je da nam ojade novcanike sve vise,koja se kinta samo uzima za promenu tablica,a tek ovi kazneni poeni ubice svako uzivanje u voznji (Fahren mit freude)a to je i slogan BMWa!

Link to post
Share on other sites

Niko ne prica o popravkama puteva,izgradnjama novih garaza,parking mesta,cilj je da nam ojade novcanike sve vise,koja se kinta samo uzima za promenu tablica,a tek ovi kazneni poeni ubice svako uzivanje u voznji (Fahren mit freude)a to je i slogan BMWa!

Freund in der fahrt ili prijatelj u voznji

Link to post
Share on other sites