Nove saobracajne i nove tablice


Recommended Posts

ako je neko čitao SAT plus video je još sijaset gluposti

jedna od njih je

na delovima puta koji koriste i vozila i pešaci ograničenje 7 (sedam) na sat

ej breeeeeeee 7 km :D

Mislis na pesacke zone gde mogu i vozila da prodju?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kratko receno naebali smo ...

i to samo tako :D

bitno je da meni naplaćuju 150 e porez na upotrebu vozila :D

a kad mi je drugar pokazao tabelu tek sam ispizdeo za auto od 3000 cc isto godište porez je 400 i kusur evra

Mislis na pesacke zone gde mogu i vozila da prodju?

pa valjda su na to mislili nabrzinu sam pročitao to

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

imam par drugara iz detinjstva (vrtica) koji su sada u plavim bluzama i rado ih izbegavam jer su podmukli ko kuje pred okot ...jednom kod mene na slavu smo se opili i on majmun otisao kuci obukao uniformu i sacekao me na ulicu kad sam odvozio strinu kuci i terao me da duvam u balon jos me kaznio i za pojas ... :)

stalno mi radi tako neke zvrcke ali zadnji put se zajebo i od tad se ne cacka :) zaustavio me na sred mosta tj zaustavio celu svadbu (ja bio prvi na celu kolone) i naravno zavrsio u Moravi :)

Strasan ti je taj drug. Posle takvog "druzenja" nebi u zivotu rec progovorio sa njim, sta vise smestio bi mu minimum otkaz.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

U julu nove tablice

Pravilnik o registraciji motornih i priključnih vozila, kao i o obliku, boji, dimenziji i sadržini registarskih tablica, trebalo bi da počne da se primenjuje od 5. jula 2008. godine.

Pravilnik predviđa da se postojeće tablice, sa zastavom SRJ odnosno SCG, zamene u roku od godinu dana, prilikom redovnog produžetka registracije, a najkasnije do isteka godinu dana od dana početka primene.

Vozila registruje organizaciona jedinica Ministarstva unutrašnijih poslova na čijoj teritoriji vlasnik vozila ima prebivalište, odnosno sedište, navedeno je u pravilniku.

Registarska tablica za motorno vozilo je bele boje, oivičena crnom linijom i na njoj je sa leve strane, na plavoj podlozi, belim slovima ispisana međunarodna oznaka Republike Srbije.

Na tablici crnim slovima ispisana je oznaka registarskog područja, a crnim ciframa i slovima ispisan je i registarski broj vozila.

Između oznaka registarskog područja i registarskog broja vozila utisnut je crveni štit na kome je beli krst između četiri ocila.

Registarski broj vozila sastoji se od cifara "0" do "9" i kombinacija slova na dve pozicije, dok su slova registarskog broja sva slova latiničnog pisma i latinična slova "X", "Y" i "W".

Oznaka registarskog područja na registarskoj tablici ispisuje se i na ćiriličnom pismu, ispod utisnutog crvenog štita.

Saobraćajna dozvola biće veličine kreditne kartice - dimenzija 54 sa 86,5 milimetara, sa tekstom na srpskom i na engleskom jeziku, moći će da se automatski očitava i imaće više zaštitnih elemenata.

Novost je registraciona nalepnica, koja će se lepiti na vetrobransko staklo prilikom prve i svake sledeće registracije.

Registraciona nalepnica se postavlja na motocikl, spolja na vetrobransko staklo, ako ga ima, ili na ravnom delu vozila kod uređaja za osvetljavanje, a dok će vlasnici prikolica i drugih priključnih vozila nalepnicu postavljati spolja na levoj polovini zadnje strane na vidnom mestu.

Saobraćajna dozvola smatra se važećom samo kada je registraciona nalepnica postavljena na vozilo po propisanim uputstvima, navedeno je u pravilniku.

Pravilnikom o utvrđivanju registarskih područja za motorna i priključna vozila predviđa se da će postojati 59 registarskih područja.

MUP je prvobitno predvideo, radi "racionalizacije i efikasnijeg rada policije", 34 područja - ukidanje osam registarskih oznaka koje sada postoje i uvođenje jedne nove. Posle protesta u nekim mestima koja je trebalo da ostanu bez "svoje" oznake, propisan je novi pravilnik i svi su dobili svoje tablice.

Kao i do sada, postojaće područja Aranđelovac (AR), Beograd (BG), Bor (BO), Valjevo (VA), Vranje (VR), Vršac (VŠ), Gnjilane (GL), Gornji Milanovac (GM), Đakovica (ĐA), Zaječar (ZA), Zrenjanin (ZR), Jagodina (JA), Kikinda (KI), Kragujevac (KG), Kraljevo (KV), Kosovska Mitrovica (KM), Kruševac (KŠ), Leskovac (LE), Loznica (LO), Niš (NI), Novi Pazar (NP), Novi Sad (NS), Pančevo (PA), Peć (PE), Paraćin (PN), Pirot (PI), Požarevac (PO), Prizren (PZ), Priboj (PB), Priština (PR), Prokuplje (PK), Ruma (RU), Smederevo (SD), Sombor (SO), Sremska Mitrovica (SM), Subotica (SU), Trstenik (TS), Užice (UE), Uroševac (UR), Čačak (ČA) i Šabac (ŠA).

Nova područja su: Aleksinac (AL), Bačka Palanka (BP), Bačka Topola (BT), Bečej (BČ), Velika Plana (VP), Vrbas (VB), Inđija (IN), Kanjiža (KA), Knjaževac (KŽ), Kovin (KO), Negotin (NG), Prijepolje (PP), Petrovac na Mlavi (PT), Svilajnac (SV), Smederevska Palanka (SP), Stara Pazova (ST), Ćuprija (ĆU) i Šid (ŠI).

Pravilnik je objavljen 29. decembra 2007. godine u "Službenom glasniku Republike Srbije", stupio je na snagu 5. januara, a počeće da se primenjuje po isteku šest meseci od dana stupanja na snagu.

13758715664868d415dd961xp2.th.jpg

Link to post
Share on other sites

sve je to ok, bruje oni o tome vecc duze vreme, ali jos niko nista konkretno ne govori. meni za 10 dana istice registracija, pa sam se malo raspitivao, i drugar koji radi na tehnickom pregledu kaze da oni jos nista ne znaju. ne zna se kad ce poceti zamena tablica, jos nisu ni vladu napravili, ne znaju ni oni odakle da pocnu, tako da ne verujem da ce ispostovati taj vremenski rok koji su naveli, nista se ne govori ni u zvanicnim medijima, a imajuci u vidu da je danas 02.07.2008. trebalo bi da krene ozbiljna prica.

Link to post
Share on other sites
SVE DO ZIME STARE OZNAKE

SOMBOR - Preduzeće a. d. “Boja” iz Sombora pre šest meseci pustilo je u pogon novu modernizovanu liniju za izradu registarskih tablica i tako se pripremilo za veliki posao zamene registarskih oznaka u Srbiji, čije je izdavanje trebalo da počne 5. jula. Međutim, kako su “Novosti” saznale, zamena starih za nove tablice, ali i starih saobraćajnih dozvola za nove, odloženo je za kraj godine.

Da najavljeni datum, kako se pokazalo i u slučaju pasoša, nije bio realan, već izlicitiran željama, potvrđuje nam i Dragan Jovanović, rukovodilac u “Boji”, koji kaže da još nije raspisan ni tender za izradu novih tablica.

U ovom preduzeću se nadaju da će posao, posle formiranja vlade, biti poveren njima, jer poseduju najsavremeniju proizvodnu liniju u koju je uloženo milion evra. Ovde za jedan čas, po evropskim standardima, može dase proizvede 3.000 tablica. Inače, Srbiji, koja je jedina zemlja u okruženju koja posle raspada Jugoslavije nije izvršila zamenu registarskih oznaka, potrebna su četiri miliona tablica za dva miliona vozila.

Na tablicama će biti urađena reflektirajuća folija. Ukoliko naručilac zahteva, nove mašine omogućavaju da se uradi i integrisano lasersko obeležavanje, kao i integrisano hologramsko obeležavanje. Na ovaj način Srbija će biti jedna od malobrojnih zemalja u okruženju koja će ispunjavati sve evropske standarde i smanjiti rizik od bilo kakvih falsifikata.

PORUDŽBINE

PreduzeĆe “Boja” radi saobraćajnu i drugu signalizaciju i za neke zemlje Evropske unije, po narudžbini (tablice i nazive ulica), ali i za američku državu Kaliforniju, moderne i oslikane tablice, kao i za neke od zemalja Afrike i Azije.

Ima da se mi jos nacekamo...

Link to post
Share on other sites

pa znas kako, mozda su ih mogli i ljepse uradit tj. samo font ljepsi da su stavili, mada kako god okrenes ljepse su od starih jedno 500 puta....

Photo0008.jpgP5250134.jpg

1210113769.jpg

Link to post
Share on other sites

Ma lepse su od starih sigurno...bice i ove kod nas, mada i nemozemo da ocekujemo nesto spektakularno jer postoje standardi koji moraju da se ispostuju. Nego zanima me koja je to fora sa tim raznim bojama fontova, zna li neko (zuti, plavi, zeleni, crni)..?

Link to post
Share on other sites