Recommended Posts

naime , sinoc se "zli dizelas" ... naprosto ugusio ... tj , nije mogao da "prebaci" 4000 o/min .. jutros na jedvite jade izvadim "mehanicara" iz kreveta i ...ovako ... nije ga prikljucivao na dijagnostiku ... sumnja na turbo , mada kaze da se ne cuje ... pominjemi "neki" EGR ... treba se skinuti i ocistiti , savetuje mi da ocistimo i usisnu granu kao i katalizator ??? ... mene zanima ... jel je to za "ciscenje" , ili je auto za "udaju" ??? :o

Link to post
Share on other sites

Ja kad sam uzeo moj 320d iso je veoma slabo, svratio sam do majstora i reko mi je za EGR da je zacepio ali da ga ne skidam i ne cistim jer znajuci moj stil voznje, to ce se samo ocistiti, nedugo je auto poceo da mi vuce bas muski. Naravno, ovo vazi ako ti nije odsvirao turbo.

Link to post
Share on other sites

Riknutgura turbo se najcesce manifestuje tako sto gura ogromne kolicine ulja u usis, mada ima jos varijanti moze da pukne neko kolo impelera.... U glavnom provalio bi sigurno. Naj cesce se desava da rikne ventil koji regulise varijabilu turbine, odnosno geometriju.

Link to post
Share on other sites

slican problem ima deda na avensisu d4d koji privremeno ja vozim posto je bmw neregistrovan. prva ide do kraja,ostale nece preko 3000 obrtaja,sinoc je u drugoj izgubio snagu skroz,stao i posle je nastavio.. inace motor dimi a cuje se i turbo kako zuji posle 1500 obrtaja. jel zna neko sta je sa ovom kantom od auta? :)

Link to post
Share on other sites