BRZO, BRZE, JOS BRZE...


Recommended Posts

Imao sam priliku da popričam na kratko sa vozačem presretača crni Lancer i pogledam auto izbliza - ne, nije me zaustavio, bilo je prijateljsko ćaskanje - svratio izgleda na redovan servis kod Mijailovića gde mi teramo naše službene aute.

Fin momak, sasvim na mestu, rekao bih profesionalac u svom poslu, i presretačkom a rekao bih i vozačkom. A auto je vrhunski, nemam reči. 280KS iz 2.0 motora, AWD pogon, vešanje vrhunsko, menjač sekvencijalni poluautomatski sa duplim kvačilom i "leptirićima", kočioni diskovi i klješta ogromna, ma sve u svemu "smrt u vreći".

U potpunosti dajem podršku presretačima da hvataju one koji zaista voze kao nadrogirani manijaci i bezobzirno ugrožavaju svoje i tuđe živote (recimo pretičući u potpuno nepreglednim krivinama i sl.), ali bih ih savetovao da ne kažnjavaju one koji sa solidnim autima voze na otvorenom putu ili autoputu do 20-30km/h preko limita i pritom ne uleću u makazice, ne pretiču u opasnim krivinama i slično, dakle nas normalne vozače koji uživaju u vožnji.

Edited by Ljilja
Link to post
Share on other sites
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Slazem se sa tobom, ne treba preteriviti sa brzinom po javnim putevima jer oni do 150 km/h ne diraju po auto putu, a na svim magistralnim preko 100 km/h je svaku kaznu. Zalosno je sto mi u Srbiji nemamo staze, gde idemo preko vikenda sa drugarima iz kluba i testiramo svoje ljubimce.

Link to post
Share on other sites

U potpunosti dajem podršku presretačima da hvataju one koji zaista voze kao nadrogirani manijaci i bezobzirno ugrožavaju svoje i tuđe živote (recimo pretičući u potpuno nepreglednim krivinama i sl.), ali bih ih savetovao da ne kažnjavaju one koji sa solidnim autima voze na otvorenom putu ili autoputu do 20-30km/h preko limita i pritom ne uleću u makazice, ne pretiču u opasnim krivinama i slično, dakle nas normalne vozače koji uživaju u vožnji.

To se zove diskriminacija,znaci ides ti sa e39 150km/h a iza tebe neko sa kockom,ovom u kocki treba pisati kaznu jer mu auto nije solidan :blink:

Link to post
Share on other sites

To se zove diskriminacija,znaci ides ti sa e39 150km/h a iza tebe neko sa kockom,ovom u kocki treba pisati kaznu jer mu auto nije solidan :blink:

bas tako,ima kockica koje su solidnijem stanju pet puta nego neka auta koja su stara par godina

Link to post
Share on other sites

To se zove diskriminacija,znaci ides ti sa e39 150km/h a iza tebe neko sa kockom,ovom u kocki treba pisati kaznu jer mu auto nije solidan :blink:

Nemoj da izvrćeš reči, rekao sam solidne aute, u smislu koji su predviđeni (trapovi, kočnice, motor,...) da krstare sa 150km/h (dakle sa maksimalnom brzinom barem 180km/h i više).

Evo danas vozih na autoputu oko 130km/h, kad me preteče jedan Hyundai Getz sa oko 150km/h... A vreme magla, sipi sitna kiša, pomalo klizavo, a on udario gas skroz do daske... Nemoj mi reći da je isto bezbedan (u smislu stabilnosti na putu, iznenadnog manevrisanja, kočenja itd) Getz i E39 na 150km/h?

Link to post
Share on other sites

oba auta imaju 4 zvezdice sto se tice sigurnosti, u svojim kategorijama.

Vickast si ti... ajd sudari ih jedan u drugog, direktan čeoni sa recimo 50km/h, pa da vidimo ko će da bude invalid a ko da izađe neogreban... :)

Nego opet izvrćete ono što sam govorio... a govorio sam o bezbednosti u smislu upravljivosti, kočenja i sl. - ajd napravi ti "severnog jelena" pri 100km/h sa Getz-om pa onda sa BMW-om... ili zakoči na mokrom sa 150km/h sa Getz-om (koji ni ABS nema, bio opcija i to u najvišoj opremi) i sa E39? Mislim da je poenta jasna...

Link to post
Share on other sites

Vickast si ti... ajd sudari ih jedan u drugog, direktan čeoni sa recimo 50km/h, pa da vidimo ko će da bude invalid a ko da izađe neogreban... :)

Nego opet izvrćete ono što sam govorio... a govorio sam o bezbednosti u smislu upravljivosti, kočenja i sl. - ajd napravi ti "severnog jelena" pri 100km/h sa Getz-om pa onda sa BMW-om... ili zakoči na mokrom sa 150km/h sa Getz-om (koji ni ABS nema, bio opcija i to u najvišoj opremi) i sa E39? Mislim da je poenta jasna...

kazna je kazna...

Link to post
Share on other sites

kazna je kazna...

Naravno da jeste. Zakon je isti za sve i tako i treba da bude.

Ali neko ko fura rasklimatanog jugića sa kljakavim gumama 150km/h, ako zakoči naglo na mokrom (a nikad se ne zna kada će morati) leti odmah van puta samo tako, za razliku recimo od tebe sa X5 i dobrim gumama... Treba poznavati "granicu" svoga auta i ne terati preko nikako...

Link to post
Share on other sites

Ne vredi, ne može se lepo i konstruktivno razgovarati...

Lepo sam rekao zakon je zakon i treba da bude isti za sve, vidi iznad. Ali nije i bezbednost učesnika u saobraćaju. NIKO ne može da me ubedi da je jednako bezbedno furati rasklimatanog jugića 150km/h i dobrog BMW-a. Kad na vlažnom autoputu (kakav je sada) tom jugiću pri toj brzini kamion izleti u preticanje 300m ispred on će na kočnicu i verovatno ili završiti pod kamionom ili izleteti s puta, a BMW će verovatno u istim uslovima izbeći sudar.

Šta god da kažem, samo gledate da protivrečiti, izvrćete i pod*ebavate. Povlačim se.

Link to post
Share on other sites
ali bih ih savetovao da ne kažnjavaju one koji sa solidnim autima voze na otvorenom putu ili autoputu do 20-30km/h preko limita

ovde si lepo napisao kako su svi jednaki, ali ipak da se njima progleda kroz prste.

Link to post
Share on other sites

U dobrom autu voziti 150 i biti bezbedan? Kada gledam vesti, crnu hroniku i slicno vidim da najvise pod kamionima ima tih dobrih automobila. Jak motor i sva ta tehnika nisu svemocni pa da te izvlace iz bezizlazne situacije. A ako se nekom bas zuri vrlo lako moze da se desi da prosecnom i umerenom voznjom btze stignete nego silovanjem. Mene licno boli uvo ako neko *nasilnicki* vozi i rizikuje svoj zivot ali me mnogo nervira sto druge, nevine, dovodi u opasnost. Ne kazem da treba za svaku sitnicu da te maltretiraju ali neka presretaci zaradjuju svoju platu.

Link to post
Share on other sites

Nemoj da izvrćeš reči, rekao sam solidne aute, u smislu koji su predviđeni (trapovi, kočnice, motor,...) da krstare sa 150km/h (dakle sa maksimalnom brzinom barem 180km/h i više).

Evo danas vozih na autoputu oko 130km/h, kad me preteče jedan Hyundai Getz sa oko 150km/h... A vreme magla, sipi sitna kiša, pomalo klizavo, a on udario gas skroz do daske... Nemoj mi reći da je isto bezbedan (u smislu stabilnosti na putu, iznenadnog manevrisanja, kočenja itd) Getz i E39 na 150km/h?

neslazem se sa tobom

neznam za getz ali sam gledao klip mercedesa w210 e klasa i smarta, brate smart razvalio onog mercedesa

bezbedan auto nepostoji za velike brzine

slazem se da jugici netrebaju da divljaju velikim brzinama ali netreba ih sada odvajati od ostalih automobila

brzina je brzina i tu netreba tolerisati nikome, jer sto je vec neko napisao vecina ozbiljnih udesa se desava sa velikim i jakim masinama

ovo nema veze sa temom ali potuno podrzavam privremenu vozacku dozvoli i voznju do 24h za mlade vozace jer da je to postojalo u moje vreme nebih se kao mladi vozac kurcio za volanom i ludovao i totalno unistio auto gde sam jedva preziveo od kojih i dandanas imam posledice.

Edited by SLOBOMIHA
Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slažem sa Sigtran-om jer 330xi vozim mnogo oštrije od X5 jer je za to konstruisan. Ljudi nisu svesni toga i ne radi se o pišanju po sirotinji nego o precenjenosti vozila...

P.S. I kada se radi o bezbednosti, ne pričamo o kreš testu nego o IZBEGAVANJU nezgode a to je velika razlika!

Edited by bgsinger
Link to post
Share on other sites

izvinite, nisam vas pozn'o.

Dr. House ;)

Ako je kocka u ozbiljnom stanju i ozbiljnoj opremi ( govorim o kočnicama, vešanju... ) onda ne zaostaje a može i da prednjači tako da nemoj da se osetiš prozvanim a ni ne znam kakva ti je kocka pošto koliko vidim, nisi je ni predstavio.. A mogao bi ;)

Ajde taman da vidimo i tvoje umeće u PS-u :)

Link to post
Share on other sites

ne osecam se prozvanim ni najmanje. moja kocka je hobi i jasno je sta to znaci. kad nije na dizalici, vozi se, kad jeste ne vozi se. prosto. dalje, sto se tice fotosopa, to mi je osnovni alat koji svakodnevno i visesatno koristim. toliko o formalnostima.

svi mi vozimo neke velikoserijske automobile i 150 km je 150 km. da, postoji razlika izmedju hjundaji elantre i bmw 3 ali koliko vozaca zaista moze da iskoristi tu razliku u korist izbegavanje udesa. kad krene sranje, 99% ljudi zabode kocnicu i ukoci ruke na volanu. koliko ljudi ume da koristi abs na snegu i kisi? 1%? napravi anketu i svi ce ti reci kako je abs sranje jer produzava kocenje. da, ali sa absom mozes da upravljas dok bez, samo nastavis u pravcu kretanja. i da ne nabrajam niz drugih tenickih resenja, mehanickih i elektonskih pomagala koje ljudi ne koriste, iz neznanja, ali su svi odreda "pro" vozaci. zato je zakon isti za sve i postavljeni su limiti da se koliko toliko izjedace i onaj sa hjundajiem i onaj sa bugati vejronom. onaj sa bugatijem jeste u prednosti ali kad ode na stazu predvidjenu za jurcanje, hjundaji moze samo da ga mrzi i da ostane u prasini. mozda vi ne umete da napisete sta ste hteli ali nikako kolicina novca ne moze da bude predulsov za kaznjavanje ili ne. a to je upravo to, ko ima vise para vozi skuplja kola, moze da se bahati i da vozi 200. pa ne moze, naprotiv, ko ima vise para a bahat je i bezobrazan, treba vise i da plati. stvarnost jeste drugacija, ali prica o tome bi neminovno odvela u politiku.

i jos jednom te javno pozivam, bez sarkazma, ironije i ostalih sranja, da me provozas u tvojim kolima, kada to uslovi budu dozvolili, da se uverim da te napisane reci, imaju pokrice.

Link to post
Share on other sites

ne osecam se prozvanim ni najmanje. moja kocka je hobi i jasno je sta to znaci. kad nije na dizalici, vozi se, kad jeste ne vozi se. prosto. dalje, sto se tice fotosopa, to mi je osnovni alat koji svakodnevno i visesatno koristim. toliko o formalnostima.

svi mi vozimo neke velikoserijske automobile i 150 km je 150 km. da, postoji razlika izmedju hjundaji elantre i bmw 3 ali koliko vozaca zaista moze da iskoristi tu razliku u korist izbegavanje udesa. kad krene sranje, 99% ljudi zabode kocnicu i ukoci ruke na volanu. koliko ljudi ume da koristi abs na snegu i kisi? 1%? napravi anketu i svi ce ti reci kako je abs sranje jer produzava kocenje. da, ali sa absom mozes da upravljas dok bez, samo nastavis u pravcu kretanja. i da ne nabrajam niz drugih tenickih resenja, mehanickih i elektonskih pomagala koje ljudi ne koriste, iz neznanja, ali su svi odreda "pro" vozaci. zato je zakon isti za sve i postavljeni su limiti da se koliko toliko izjedace i onaj sa hjundajiem i onaj sa bugati vejronom. onaj sa bugatijem jeste u prednosti ali kad ode na stazu predvidjenu za jurcanje, hjundaji moze samo da ga mrzi i da ostane u prasini. mozda vi ne umete da napisete sta ste hteli ali nikako kolicina novca ne moze da bude predulsov za kaznjavanje ili ne. a to je upravo to, ko ima vise para vozi skuplja kola, moze da se bahati i da vozi 200. pa ne moze, naprotiv, ko ima vise para a bahat je i bezobrazan, treba vise i da plati. stvarnost jeste drugacija, ali prica o tome bi neminovno odvela u politiku.

i jos jednom te javno pozivam, bez sarkazma, ironije i ostalih sranja, da me provozas u tvojim kolima, kada to uslovi budu dozvolili, da se uverim da te napisane reci, imaju pokrice.

Prvo, ovaj tvoj poprilično opširan ( možda i najduži koji sam pročitao), argumentovan, po meni kvalitetan i bez trunke sarkazma post smatram u neku ruku svojom malom pobedom!

Potpuno mi je jasno zašto si kivan na klince koji dobiju skupa kola od svojih roditelja i glume velike znance i nabijaju to drugima na nos kao da su zaslužni što to poseduju.. Ako ti je za utehu, potičem iz porodice intelektualaca bez kinte, i otac kao veliki ljubitelj BMW-a ( on mi je i usadio tu ljubav od malena) je do pre 6 meseci vozio Golf 2 iz 84. godine...

Znam da si imao prilike da čitaš šaljive komentare mojih prijatelja vezano za moju profesiju ali evo da ti predočim i neke konkretne i bitne momente... Muzikom se bavim profesionalno ( nisam svadbarski pevač bez škole). 12 godina sam radio u Beogradskoj Filharmoniji i imam poprilično dugu i ozbiljnu karijeru kada je u pitanju klasična muzika.. Pored toga posedujem profesionalni POP-ROCK bend ( ne narodnjački-splavarski) i prvi sam u Srbiji uspeo od takve vrste muzike da napravim ozbiljan posao i na neki način ostalim kolegama napravio neki novi put u ovoj zemlji! Dosta zarađenog novca trošim na svoju veliku ljubav a to su definitivno automobili isključivo marke BMW! Drugim rečima, to što imam sam potpuno sam zaradio i to ne nimalo lagodno...

Ovo je bio neki uvod da bi mogao da spoznaš da i nisam baš takav kakvog me većina ljudi vidi kada prvo vidi koliko para trošim na automobile..

Svestan sam da većina pogrešno protumači moje negodovanje kada neko e46 održava sa delovima iz Alone-a ali to stvarno nije snobizam već sa moje tačke gledišta uništavanje i pogrešno ophođenje prema vozilu! Zato kažem da ako nemate dovoljno para da vozite e46, bolje kupite e36 i kvalitetno ga održavajte a ne da za te iste pare od e46 napravite kantu!

Jako poštujem svakoga ko se trudi da lepo održava i voli svoj auto koje god godište on bio!

Sada znaš (znate) malo više o meni pa se nadam da ćeš (ćete) neke moje postove na drugi način tumačiti!

Što se tiče vožnje, vrlo rado ću te provozati u 330xi-u kada za to bude prigodno vreme. Samo naravno da uskladim obaveze i vremenske uslove.

U X5 nema svrhe da te provozam jer on po meni ima poentu na dužim relacijama. Nije za košutnjak...

P.S. Ljiljo, znam da je ovaj post off ali ako nije problem, neka ostane da bi se neke stvari iskristalisale. Unapred zahvalan.

Link to post
Share on other sites