Recommended Posts

mora da garantuje da se u propisanom roku nece otvoriti sam od sebe a ne nikada, bas nikada. ne postoji takva tehnologija. svako vozilo sa airbagovima ima u uputsvu za upotrebu navedeno koliki im je rok trajanja.

Link to post
Share on other sites

mora da garantuje da se u propisanom roku nece otvoriti sam od sebe a ne nikada, bas nikada. ne postoji takva tehnologija. svako vozilo sa airbagovima ima u uputsvu za upotrebu navedeno koliki im je rok trajanja.

Moje misljenje je da za takve osetljive stvari proizvodjaci obezbedjuju vrhunski kvalitet materijala i izrade, tipa kao za vojnu industriju, sa prakticno neogranicenim vekom upotrebe i velikim stepenom pouzdanosti. Ako nije tako, onda je fabrika neozbiljna, jer ce biti na losem glasu cak i ako dokaze da kupac nije citao i sitna slova. Los glas, a se ti posle peri.

Ja nisam neki kupac-potrosac koji isteruje mak na konac, ali mi se cini da bi za ovakav slucaj danonocno visio za vratom bmw fabrici.

Link to post
Share on other sites

Ovo je vrlo OZBILJNA stvar i tako joj treba pristupiti, ako u ovl. servisu pocnu da udaraju po usima ,ja bi na tvom mestu kontaktirao jednim mailom direktno BMW, mozes na njihovom sajtu da nadjes adresu bmw servisa .

Link to post
Share on other sites

Ovlasceni servis je Delta Bgd...Pre par godina BMW je za sva pitanja upucivao na Deltu u Bgd...Za Radulovica nisam sigurna da li su ovlasceni servis....

Popravljace Delta, naravno, auto iz 1997. godine....samo sto ce se ogradjivati od ranijih eventualnih popravki, izmena, servisa i sl, tipa "nismo mi to radili, istrosenost...i sl"...

Ako si ti prvi vlasnik ovog auta onda znas sta je tu radjeno ranije, a ako nisi...ne znam da li mozes verovati 100% u ranije servisne knjige....

Link to post
Share on other sites

Slazem se sa kolegama da bi trebalo kontaktirati fabriku direktno, dakle email direktno na BMW adresu. Jedino sto bi pre toga uradio jeste vizuelna provera elektro instalacije air baga zbog mogucnosti da je neko ranije nesto petljao.Cela prica je zaista jeziva(nedao bog nikome). Sto se veka trajanja tice mislim da on ima veze samo sa mogucim ne otvaranjem, ja sam olupao saab-a iz 94-e godine pa je jastuk izleteo. Zakljucak: pismo direktno BMW-u u pretecem tonu.

Link to post
Share on other sites

Vidi, na semi koju sam prosli put gledao nisam mogao dobro da ocenim, senzori za bocne jastuke se kod tebe u stvari nalaze ispod sedista, ispod tepiha.. Da nije udarilo nesto odole ili nesto slicno?

Javi sta si uradio :)

Link to post
Share on other sites

Vidi, na semi koju sam prosli put gledao nisam mogao dobro da ocenim, senzori za bocne jastuke se kod tebe u stvari nalaze ispod sedista, ispod tepiha.. Da nije udarilo nesto odole ili nesto slicno?

Javi sta si uradio :)

Jesam, zabilo mi se nesto u sajtnu pre par meseci. U ogromnoj guzvi sam na poslu, auto je u servisu, obavesticu vas o svemu naravno, na pragu smo da sada nesto saznamo. Casper, senzori se nalaze ispod sedista, u pravu si... Cim auto izadje danas popodne nadam se, javljam vam se!!!!!!1 Sve je vrlo interesantno...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ovako (servis):

Nas savet je da se sve vrati u fabricko stanje, cena prava sitnica.

Jedan beg 300evra (priblizno), drugi 250 evra, a onaj tapacir koji nije vece povrine od 20 cm. * 20 cm koji je iskocio iz vrata kosta 700 evra. pa ti vozi bmw a 97 godiste.

Dijagnostika na tim modelima ne pokazuje bas sve, zapravo ne pokazuje nista, zapravo pokazuje da je neispravan senzor ispod vozacevog sedista sto u ovom trenutku meni nista ne znaci. Znaci moralo bi da se sve vrati u fabricko (da se vrate novi begovi) stanje, zatim da se zameni senzor ispod sedista, pa tek onda ako i dalje pokazuje neispravnost izvrsiti dublju ekspertizu (sto je moguce a takodje mi je i ponudjeno) koja kosta vise od 500 evra okvirno. Takodje mi je receno da beg nije smeo da se upali cim je lampica svetlela sto pokazuje neispravnost. hahahhahahaah, e a pazite ovo, pitam jos coveka da li bi bilo pametno da iskljucim begove, on odgovara ne ne gospodine zbog vase bezbednosti hahahahahh reko kakve crne bezbednosti, ja zamalo ne pogibe zbog njih, toliko o bezbednosti te. E a pre nego sto sam dosao kazu mi znate mi moramo prvo da vidimo o kakvom se autu radi, da nije nesto udarano, budzeno, sto su se ono nadali, i naravno kad su videli mog bendzolaja, bilo je pa ovaj gospodine on nema vidljivih ostecenja, nije udaran i tako to. hahahhahahaha cuj kao ja nisam znao to.....

Link to post
Share on other sites

Upravo tako... Posto je u ovlascenom servisu utvrdjeno da je sve ok, mislim da nije auto udaran, da nije nesto budzeno itd...

Pismo fabrici obavezno.

Jos kad bi napismeno uzeo iz ovlascenog servisa dokument da je auto u fabrickom stanju pa prilozis to uz pismo. Naravno pismo ima veoma izrazenu protesnu notu (ala sam se lepo izrazio :D ).

Bar ja tako razmisljam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dobro nesto mu se zabilo u sajtnu i posle mesec ili neznam ni ja koliko izlete begovi, i to u voznji i bez suvozaca. Gde je tu senzor zauzeca i sva ostala prateca oprema? Pismo farici u pretecem tonu.

Jeste da mi se nesto "zabilo u sajtnu" ali pazite ovo, covek u servisu me cak pitao da li sam zamenio plastiku odozdo posto se nikakvo ostecenje ne vidi. Naravno da je nisam zamenio, cak mislim da se slucajno zabilo u neku od fabrickih rupa na reljefu plastike. Znaci ostecenje se ne vidi ni malo, a kamoli kako mi rekose u servisu da bi patos morao da bude udubljen bar desetak centimetara da bi senzor odrteagovao.

Misterija se nastavlja!!

Obavestavacu vas cim nesto saznam, za sada vozim ovako, malo sam se oslobodio, ali zbog posla, a o finansijama da ne govorimo, ne mogu da se posvetim tom problemu, nisam kuci skoro po ceo dan a i skoro sam postao tata tako da mi vreme bas manjka.

E da, shvatio sam da ja nemam para za odrzavanje, plus vozim svaki dan po Beogradu, kuca-posao 45 km. To je auto za duge relacije, napravljen je kao vrhunski za tu svrhu, a meni treba nesto manje da bih mogao da se provlacim kroz gradske ulicice i da ga parkiram normalno. Merili mi na poslu, duzi je od kombija citroena dzamper, trako da pola standardnih parking mesta po Beogradu ne odgovara. Zato sam i resio da prodam nesto sto me do sada najvise ispunjavalo, mog bendzolaja. Stavicu u sekciju oglasi da znate...

Link to post
Share on other sites