Recommended Posts

pa nmg detaljnije od toga :D haha kao kad se napregnu federi,nzm kako drugacije da objasnim,kao kad sednes na krevet na kojem su losi federi...takav neki zvuk

idem recimo pravo,na skretanju zakocim smotan desni i kad krenem u rikvarc to se cuje na dve sekunde

Link to post
Share on other sites

Može biti letva volana. Meni se slično čuje, doduše nema lufta i ne lupa, al godine su to B)

Nema lufta nigde, u ponedeljak idem na centriranje trapa, pa cu videti

Kad ti stoji auto na mestu, i neko sedne pozadi jel se cuje taj isti zvuk ili samo u pokretu?

Sto se tice letve, izmeni ulje i onda proveri ako pusta na servo pump.

Videcu u ponedeljak, ali na servo pumpi mi pusta ulje bas bas dosta, ceo motor mi odozdo usvinji. laugh.gif

Link to post
Share on other sites

meni se desavlo kad nema ulja u servo pumpi da se cuje doduse ne lici bas na feder nego onako kao muva zunzara al usporena i trajalo je duze od 2 sekunde tacnije kad god okrenem volan sve dok ne dolijem ulje a pogotovo kad okrenem volan do kraja u bilo koju stranu.

al mozda ti je nesto kod paknova nazad ako ih imas tu su opruge koje mozda mogu da se cuju

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

E30 1.8i m40.

Vec duze vreme, cujem da kao nesto melje pustim kvacilo.Kada pritisnem kvacilo,sve je ok.Napominjem da sam u aprilu ubacio motor m40 iz E34.Sa starim motorom nisam cuo nikakve slicne zvukove.Sta bi moglo da bude?

Takodje,ponekad cujem pistanje kocnica kad blago kocim.Diskovi,plocice,dobosi i paknovi,su relativno novi.Sta bi moglo da bude?

Link to post
Share on other sites

Ako melje kad stisnes kvacilo onda je druk lezaj, a ako melje kad u leru kad pustis kvacilo onda je lezaj u menjacu

Melje u leru kad pustim kvacilo,na zalost :(

Da li je problem zameniti taj lezaj?Bolje receno,moze li se on uopste naci u prodaji ili odnekle poruciti.Koliko je opasno voziti tako?Generanlo,nemam nikakvih problema sa menjacem sem tog zvuka.

Link to post
Share on other sites

Moze to da bude i druk lezaj , imao sam problem sa tim bas kada je na leru pusteno kvacilo kao kod tebe , tako da se nebrines nije to nista strasno . Lezaj bi u vecini slucajeva prvo poceo da zvizdi a posle se polako raspada .

Link to post
Share on other sites