sema osiguraca za e36 316i 91god i bord


Recommended Posts

ima li neko semu osiguraca ne pise mi nista na poklopcu.ne rade mi svetla u kabini kad otvorim vrata akad ukljucim rade i jos nesto imam jednoredni bord sa crnim dzekom koji nije povezan.do njega dolaze samo one 3 zice od satica koji je nekad bio.znam da ima posta o tome ali dzabe kad sam tutuban za struju.ima li neko leonov broj da ga pitam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

gledas prvi deo tj gornji dzek. boje zica nisu toliko bitne rukovodi se brojevima na pinovima,

sta ne budes razumeo pitaj,u svakom slucaju ako si imao samo sat onda ti treba i senzor temperature,i gong (chime)

Link to post
Share on other sites

gledas prvi deo tj gornji dzek. boje zica nisu toliko bitne rukovodi se brojevima na pinovima,

sta ne budes razumeo pitaj,u svakom slucaju ako si imao samo sat onda ti treba i senzor temperature,i gong (chime)

ma wice neznam ni sta su pinovi /kako da ja to povezem da samo svetli za pocetak na ove 3 zice od satica/dali moze to i kazi mi kako bez ove seme jer samo buljim i nista ne razumem

Link to post
Share on other sites

Ako rucno mozes upaliti unutrasnje svetlo onda ti nije crkao osigurac.

Od kada ti ne radi svetlo u kabini?

Edited by vranjin
Link to post
Share on other sites

ma wice neznam ni sta su pinovi /kako da ja to povezem da samo svetli za pocetak na ove 3 zice od satica/dali moze to i kazi mi kako bez ove seme jer samo buljim i nista ne razumem

e da na autu sa kog sam skinuo dzek za bord je bilo povezano znaci da on ima i taj chime i senzor za temp ali gde se oni nalaze i kako izgledaju

Link to post
Share on other sites

mozda je sigurnije da ti ozici neko ko se razume,u svakom slucaju pinovi su one iglice na bordu na konektoru kada ga rasklopis imas obelezene brojeve, 17 ti je -

18 je +

a 2 bi trebalo da je pozicija,i njih verovatno vec imas u tom dzeku ali verovatno ne u pravom rasporedu.

Link to post
Share on other sites

mozda je sigurnije da ti ozici neko ko se razume,u svakom slucaju pinovi su one iglice na bordu na konektoru kada ga rasklopis imas obelezene brojeve, 17 ti je -

18 je +

a 2 bi trebalo da je pozicija,i njih verovatno vec imas u tom dzeku ali verovatno ne u pravom rasporedu.

ok probacu na plus i minus bez pozicije pa sta bude

Link to post
Share on other sites

mozda je sigurnije da ti ozici neko ko se razume,u svakom slucaju pinovi su one iglice na bordu na konektoru kada ga rasklopis imas obelezene brojeve, 17 ti je -

18 je +

a 2 bi trebalo da je pozicija,i njih verovatno vec imas u tom dzeku ali verovatno ne u pravom rasporedu.

rasturio sam bord i nema brojeva na pinovima a i jos nesto na ovom dzeku sto ja imam ima samo 9 zica i to brojevi od 1o do 18 gledajuci boje zica /18,17, i 16 boje imam od satica to cu sutra da povezem pa cu da vidim dali ce bar da svetli valjda nista nece da prismrdi

Link to post
Share on other sites

taj crni dzek kada otvoris iz njega izvadis konektor,e na tom konektoru pisu brojevi.prati semu i nema sta da zasmrdi,a ako nisi siguran bolje ne cackaj onda :)

a kazi mi kako izgleda taj chime i gde se nalazi da bi mogo da ga skinem sa drugog auta kao i senzor temperature

Link to post
Share on other sites

Au brate, trebao si otvoriti dve teme :) Ovako kasno ne mogu da se pohvatam :blink: . Ona sema je za 94. god a pretpostavljam da je i kod tebe isto. Ako gresim neka me ispravi ko bolje poznaje ovaj model. Ja stvarno ne znam gde mu stoji taj modul ali evo kako ces proveriti da li radi, pod uslovom da je isto za 91. i 94. god. Na samom prekidacu crveno bela dovodi stalan pkus preko kojeg rucno palis svetlo.Kad otvoris vrata treba da dobijes i plus(sa modula) na crveno crnoj zici i onda treba da se upali svetlo u kabini. Proveri to.

Link to post
Share on other sites

taj crni dzek kada otvoris iz njega izvadis konektor,e na tom konektoru pisu brojevi.prati semu i nema sta da zasmrdi,a ako nisi siguran bolje ne cackaj onda :)

Cela elektronika radi na beli dim. Dok je dim unutra, dobro je :D

Da bre, samo polako i nece biti problema. pozz

Link to post
Share on other sites