BMW 525 tds


Recommended Posts

Misljenja vas sto imate BMW 5 od 97,98,99.moj je 98,pa trebam misljenje i preporuku,koliko da ga spustim koje i koju velicinu BMW-ove tvornicke aluminke..po meni msm da je to za mene lijepo sredjen auto,ili da jos radim nesto na njemu,po pitanju spoilera i slicno???

Link to post
Share on other sites

TDS je sasvim OK, ne bi rekao da sa njim ima znatno više problema nego sa 525d koji ima common-rail. Jedino što je 525d primetno jači, ima bolju krivu obrtnog momenta i oko 2s bolje ubrzanje do stotke. Ali što se pouzdanosti tiče, tds je sasvim OK.

Samo ga redovno održavaj kako treba i bićeš zadovoljan.

Link to post
Share on other sites

Dok sam radio u servisu bilo je par primeraka kod kojih je najvise stradala turbina i pregrevali su se,kazu da su dosta osetljivi sto se glave tice.Ne mora da znaci zavisi kako je sam motor odrzavan tokom eksploatacije vecina sedne,odmah jaci gas i posle ne valja,jbg-a nego uvek cast izuzetcima, kojih ima kao sto vi kazete i bez problema je! ;)

Link to post
Share on other sites

Mislio sam na primer cim se upali auto ne zagrejan.

100% si u pravu. Dok se motor je zagreje treba biti nežan na gasu, posle ga gazi koliko hoćeš. Čak piše i u BMW korisničkom uputstvu koje dolazi uz auto. Ko ovo ignoriše, obično kasnije "plati"... Poznati su slučajevi crkavanja i nepopravljive štete na motoru zbog ovoga, čak i na ovom forumu!

Link to post
Share on other sites

TDS je mama u rukama normalnog coveka ide kao formula...:) ja ne volim dizele ali tds-u i wv tdi-ju cestitam..

Link to post
Share on other sites