Recommended Posts

Zadnjih desetak dana imam problem sa autom.

Problem je u sledecem,upali najnormalnije i radi kao sat i na benzin i na plin.

Kako se motor greje,tako pocinje problem.Na leru radi dosta dobro,ali pocne da trokira izmedju 1000-2000 obrtaja,preko 2000 vuce najnormalije bez trzanja i trokiranja.

Problem je isti i na benzinu i na plinu,stim sto na plinu zatrokira toliko da jedva predje preko tih 2000 obrtaja,a na benzinu je to manje primetno pa ga sve vreme i vozim na benzin.

Cim je poceo da zeza,zamenio sam svecice,stavljene NGK po katalogu,kablove,crevo protokomera jer je bilo losije.Protokomer sam zamenio pre mesec dana,tako da nije ni do njega sigurno jer je kao nov-neotvaran,a i nebi pravio problem sa plinom da je on u problemu.

Jel ima neko ideju sta bi moglo da bude?Izgleda kao da radi na 3 klipa ali samo od 1000-2000,preko toga sve normalno.

Mislim da je vezano za struju al neznam sta da pogledam.

Link to post
Share on other sites

Ako su dizne propisale onda se desava da ti u isto vreme dok auto radi na plinu pomalo pljucka i benzin,dok je hladan treba mu goriva pa se to ne oseti,i kad ga teras na visim obrtajima opet to nekako proguta,naj zajebanije je bas na tim obrtajima od 1000-2000,imao sam taj problem na nekom autu i dok mi nije skroz popio benzin na plinu nije hteo da se smiri,tek kad je ostao bez benzina onda se sve sredilo.

Probaj da iskljucis pumpu benzina i prati dali ima promena,znaci pusti ga malo neka potrosi to iz raila ako je do diznii probaj.

Link to post
Share on other sites

Mudro zboris!Moracu da vidim sa drugarom kako da isklucim pumpu i da prespojim da pali na plin.

Pumpa bi trebalo da moze da se ugasi kad izvadim osigurac ili relej?

Plin cu da bajpasujem na prekidacu zicom to mislim da znam koje pinove treba da spojim da ukluci plin odmah na kontaktu.

Link to post
Share on other sites