Recommended Posts

imam problem sa jednim TDS-om,motor tesko pali.kad je hladan,treba da vergla 3-4 sekunde,a kad se ugreje onda po 20-30 sekundi mora da vergla da bi upalio.kad upali,radi ko sat,ne dimi,ne trosi ulje,vuce ko lud,znaci dobar je motor...ja sumnjam na pumpu..sta vi mislite?

Link to post
Share on other sites

Lici na problem pumpe, meni na 525 tds je i pustala naftu okolo, i kad je vruc nije imao pojma da upali(tj upali i ugasi jedno 30 puta). Proveri ulaz onog dzeka od papuce gasa na bosch pumpi i to ume da zeza

Link to post
Share on other sites

koje je resenje?remont ili zamena za polovnu i kolko je to para od prilike?

Ja sam imao isti problem na svom TDS-u pre godinu dana. Cuo sam za nekog lika iz Ripnja koji ugradjuje neki simulator hladnog paljenja, otisao kod njega, to mi namestio i evo vec godinu dana auto radi kako treba. Kada je vruc dam kontakt i sacekam 5/6 sekundi i pali normalno. Mislim da je cena bila 70 eur. Ako hoces nacicu ti br tel.

Link to post
Share on other sites

taj "simulator" je obican relei koji pali grejace i kad je vruc motor...cuo sam to od nekih mehanicara ovde,pa cu probati prvo s`time,pa ako ne resi problem,onda pumpa...

Ne znam druze, znam samo da sam je meni to, sta god da je, resilo problem :)

Link to post
Share on other sites

Nemoj bacati pare, prvo probaj da li je taj *simulator* u pitanju. Kad je vruc motor daj kontakt i neka neko direktno zicom spoji plus akumulatora na grejace par sekundi i onda probaj da upalis. Ako je to u pitanju Vanja ce ti to napraviti. ;)

Link to post
Share on other sites

Uradis to i opet ti ostane pumpa sa razvaljenim rotorom. Sredi pumpu, das neki evro vise i resio si problem.

Ja sam imao tds ranije i odlicno ide, odlican motor, steta da to ne sredis.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...