Recommended Posts

Menjac koji hocu da ubacim u peticu je iz e30 320 getrag, a da izbacim zf. Sta bi dobio, a sta izgubio tom transplatacijom i da li bi se nesto izmenilo po pitanju ubrzanja-brzine? Oba su m20b20.

Link to post
Share on other sites

Nista, a zasto bi to radio? Sta ti treba? Osim sto bi se iscimao, i menjao nosace pozadi i onaj most? Jel ti treba startnost ili krajnja brzina? To mozes menjadi promenom diff-a.

Link to post
Share on other sites

Nista, a zasto bi to radio? Sta ti treba? Osim sto bi se iscimao, i menjao nosace pozadi i onaj most? Jel ti treba startnost ili krajnja brzina? To mozes menjadi promenom diff-a.

nista se ne menja, ako je kacenje saltalice isto samo napred...

Link to post
Share on other sites

Menjao bi menjac zato sto mi je zveknuo birac brzine na zf-u, a imam getrag iz kockice, imam i dif iz kocke, al ne znam dal to moze da se napakuje bez nekih prepravki. E sad koji su prenosi difova u pitanju ne mogu da tvrdim jer nemaju plocice ni jedan ni drugi. Okretao sam onaj od kocke i onako laicki racunato 1 okret kardana 3.75 okretaja tocka.

Link to post
Share on other sites

Ubacio sam menjac i radi, salta lepo, cak mi se cini da je lomljenje levo-desno nesto tvrdje, bolje se oseti nego sto mi je ranije bilo na petici a i na kocki koju sam ranije vozio. Ubrzanje se za nijansu popravilo ili je subjektivan osecaj. Ali nije sve krasno :( . Kad je menjac izbacen iz brzine kao da nesto zakacinje dok ne stisnem kvacilo, a u voznji se cuje tiho rezanje iz menjaca. Ulje koje je bilo u zf-u sam prebacio u getrag. Koliko u principu treba ulja da se sipa u taj getrag?

Link to post
Share on other sites