Raspitujem se...


Recommended Posts

Pozzz svima,nov sam na forumu i nisam bas nesto upucen u BMW modele...e sad,polazem i hteo bi kad polozim da uzmem BMW...al problem bi bila velika potrosnja i odrzavanje...cisto me zanima,koliko bi otprilike trosio neko od oko 1600-1700 kubika i do 120konja???

Link to post
Share on other sites

Pozzz svima,nov sam na forumu i nisam bas nesto upucen u BMW modele...e sad,polazem i hteo bi kad polozim da uzmem BMW...al problem bi bila velika potrosnja i odrzavanje...cisto me zanima,koliko bi otprilike trosio neko od oko 1600-1700 kubika i do 120konja???

ko te slago za veliku potrosnju?taj bmnw od 1600-1800 ccm3 ne trosi nista vise od drugih auta te kubikaze.a odrzavanje mozda i jeftinije.raspitaj se koliko kosta popravka jednog pezoa,citroena,forda,alfe.....ako kupis grobinu pocne posle mesec da ti se kvari onda ces jos toliko da ulozis koliko si i platio auto.i naravno da ce tise smuciti bmw i stecices takav utisak da su skupi i ne ekonomicni.licno sam se uverio.imao sam sieru pa golfa pa fiata bravo i na kraju e36 i sada e34.nista skuplje i nista veca potrosnja.(osim mozda golfa ali utisak u voznji u golfu je k.) do koje cifre si spreman da ides?

Link to post
Share on other sites

pa ne bi presao 3500 evra...a znas kako,s kim god pricas svi kazu da trose dosta,ali i sto sam citao neke ovde na forumu i oni kazu da trose puno...pa pitam...

Link to post
Share on other sites

To su samo predrasude i stereotipi...tako i mene kad pitaju koji auto imam kad kazem da imam BMWa svi nesto kao zavrcu nosom kao puno trosi i te fore. Iskreno moj BMWe je 1600 kubika i trosi 10 litara plina. S druge strane moj cale je imao Zastavin pick up od 1100 kubika i trosio mu je isto 10L plina...s tim da je BMW jaci za 500 kubika...pa ti sam sad proceni sta je bolje Zastava ili BMW...troskovi odrzavanja su stvarno minimalni.

Link to post
Share on other sites

svaki trosi kad stiskas :)

a to sto svi kenjaju da trosi ko blesav i da zimi ne moze da se vozi, taj verovatno nije ni seo u bmw.. sve je to varka za malog marka ;)

joooj brate podsetime da ti platim pice kad se sretnemo.bas tako ti koji tako prde ti nikad nisu ni seli u bmw.samo pljuju po bmw-u jer su ljubomorni.momaku treba pomoci da za tu kintu od 3000-3500 evreja kupi masinu i da bude zadoooovoljan.

Link to post
Share on other sites

pa ne bi presao 3500 evra...a znas kako,s kim god pricas svi kazu da trose dosta,ali i sto sam citao neke ovde na forumu i oni kazu da trose puno...pa pitam...

za te pare mozes da kupis e36 ili e 43,i odlicnu kockicu i da ti ostane para t.

j.e30.ako neznas modele imas tu na forumu serija 3 sve objasnjeno sa slikama.

mozes i e34 ali ako sam dobro shvatio ti hoces manju kubikazu.

Link to post
Share on other sites

Da manju kubikazu....al dolazi u obzir i kompakt model...ne pravim pitanje....i ne bi kockice,nesto mladje bi...ako smem da postavim link http://www.polovniautomobili.com/oglas1999645/bmw_316/#7 ...ovo je samo primer...ovako nesto bi mi bilo ok...ako valja...

ajde stariji forumasi i bolji poznavalaci misljenje.moj savet ti je sledeci^ne zaleci se,ako imas kintu u dzepu onda polako i strpljivo.biraj,oduzimaj sabiraj i pojavice se tvoj primerak auta.nemoj da ti voda udje u usi jer ne kupujes auto svaki dan.ili imas para za bacanje.taj prvi auto ima da ti ostane u secanju zauvek pa nek to bude samo prijatno.neznam koliko znas mehaniku ali sam ne idi u kupovinu i neveruj mnogo oglasima.obicno su na slici mnogo lepsi i u boljem stanju nego uzivo.

a sto se ovog auta tice znam jedno--gadno si najebo.ima sve ribe da ti se kace na vrat ha ha ha.

Link to post
Share on other sites

Moja preporuka za tebe bi bila neki E36 318is coupe - pravi momački auto. Još ako je u nekoj M opremi, bog da te vidi... Teško se nalazi, ali vredi imati strpljenja i potruditi se.

Namerno kažem baš 318is, to je DOHC motor, 140KS, a 4 cilindra, pa će i potrošnja biti koliko-toliko umerena (u odnosu na veće "šestake"), a performanse osetno bolje od 316i/318i koji imaju SOHC motore i dosta manje KS.

Čisto reference radi, da vidiš kako to lepo može da izgleda

318is bordo

318is M crveni

Link to post
Share on other sites

coveka osim potrosnje brine i odrzavanje. a koliko znam definitivno nije isto odrzavanje i popravka 318i naspram 318is ?? :)

Što se održavanja tiče, ne bi trebalo da je značajno skuplje od 316/318i. 4 cilindra, dakle 4 svećice, nema turbina i sličnih zezalica. Jedino što ima 16v (DOHC), dakle duplo ventila, gumica za menjati (ali jeftine su!) i dve bregaste (teorijski malo veća šansa za neki problem). Ako je redovno održavan, ne troši ulje itd, održavanje bi trebalo da je manje-više isto - količina ulja za zamenu, filtri, pumpe, creva, paknovi, diskovi, trap itd.

Evo jedan oglas kod nas, ali mu je cena malo jača (sigurno se može spustiti donekle).

http://polovniautomobili.com/oglas1249883/bmw_318_is/

Link to post
Share on other sites
Guest nerro7

93-e je godište. Prvi auto BMW od 140ks....kako voliš ali...ne savetujem ti. Još e36, na njega se klinke pale kao benzin na šibicu. Vikend, izlasci...

Dobro razmisli. Još njemu se svideo kompakt, koji je po meni nestabilniji pozadi.

Link to post
Share on other sites

93-e je godište. Prvi auto BMW od 140ks....kako voliš ali...ne savetujem ti. Još e36, na njega se klinke pale kao benzin na šibicu. Vikend, izlasci...

Dobro razmisli. Još njemu se svideo kompakt, koji je po meni nestabilniji pozadi.

U pravu si, previše je to za početak. Onda neka 316i kockica možda?

Link to post
Share on other sites

Taj kompakt sam onako kao primer naveo...al ne zurim ja nigde,necu jos uzimati auto...zasad se samo raspitivam,a i ne mora od 140 Ks...moze i slabiji...

Link to post
Share on other sites
Guest nerro7

Moj savet, iako nisam mnogo stariji ali jesam iskusniji, je kockica 1.6 ili 1.8, znači m40, stariji auto, ima nekih sitnica da se zanima oko kola i polako uči marku. Za momčića 18-19 god je to odlično, hej jbt pa voziš BMW. Tvoji vršnjaci sa golf 4 ne mogu da se porede, nije prestižna marka kao BMW. Ali, to ja mislim i još neki. Momci danas vole da se dokazuju na ulici, a to je greška.

Ponavljam, E30 1.6-1.8 sa plinom, mt1 ili mt2, neke fine felne, npr momo corse black i teraj.

Šta ti kažu roditelji?

Link to post
Share on other sites

Ne palim se na vecu brzinu...ja sam za normalnu voznju...i nikad ne slusam druge osim ako je nesto pametno...i ne dokazujem se nikom,opusten sam lik...e sad,ja ipak ne bi te starije BMW-ove,jer ipak su stariji...znam da ima dobro ocuvanih ali ipak bi neki noviji...a roditelji kazu zaradi pa kupi,sad sam maturant pa cu se zaposlim,pa dignem kredit i malo deda doda i kupim kola...

Link to post
Share on other sites

nije u pitanju brzina, vec ubrzanje i medjuubrzanje koje nekada moze glavu sacuvati,

kad sam polozio imao sam 2 kadeta jedan je bio 1.3 ( 60 konja) a drugi je bio 2.0 16v ( 150 konja),hiljadu puta upadnem u makazice sa ovim 1,3 jer je auto kilavo krenes prestizati treba ti kilometar, dok sa 2.0 vratis ga u manju i samo ga preskocis, isto je tako danas sa bmw-om, vozio sam od druga 316i, nije da ne ide, al stari tromo tromo trebas ga vratiti u manju, pa ga rebnuti na kvacilu da bi potego i tad je kilavo, dok sa svojim bmw-om, izvucem se samo malo da vidim ima li nekog i stisnem kick down, ma za dva sekunde si zavrsio preticanje....

sada sto se tice finansija, jbg svi bi mi da jeftino prodjemo, ali pazi se dobro, nemoj da za 3500-4000 eura kupis nekog e46 pa da bude crklo ovo ono treba menjati ovo ono pa te izadje na kraju ko svetog petra kajgana ..

pozdrav

Link to post
Share on other sites

Kad budem uzimao nacicu nekog ko se razume...ili,posto posle skole idem u Zemun da zivim i radim,mozda neko sa ovog foruma iz bilo kog dela BG-a moze da pomogne u potraznji... http://www.polovniautomobili.com/oglas1995525/bmw_316_plin_atest/ http://www.polovniautomobili.com/oglas1699878/bmw_316_e36/#8 i ova dva lepo izgledaju...al dobro,dok resim da uzmem ko zna,mozda se i nesto lepse nadje...zasad sam se samo raspitivao o potrosnji i odrzavanju,zbog prica koje kruze...i verujem vam da i nije tako strasno ko sto mnogi misle i uzecu BMW-a sigurno...

Link to post
Share on other sites

http://www.polovniautomobili.com/oglas1995946/bmw_316/

Ovo ti je i moj savet... :preved:

Odličan savet Dzoni. Auto izgleda ko bomonica a sigurno može i niža cena. Ima i plin, auto je jeftin za registraciju a motor je jeftin za održavanje - jeftiniji bmw ne može biti.

I za mladu-ludu glavu i početnika u vožnji ne treba jače. Bolje nek na ovom iskali zanat koju godinu, neka proceni sebe, svoje želje i vozačke mogućnosti, pa te onda na nešto jače... Čak i ovako slabašan, može 200km/h, kud će više bre!!!

Link to post
Share on other sites