Recommended Posts

drugari interesuje me vase misljenje koje ulje je bolji izbor od ova tri,s obzirom da su u raduloviću po kartici sipali mobil 5/40,moj izbor bi bio neka od ovih tri: total 5/40; eneos 5/40; ili mobil 5/40

iskreno najrađe bi sipao eneos jer mi je poznat iz hondi i jako se dobro pokazalo,a imam ga za dobru cenu od uvoznika kao i total,pa sta bi ste mi vi preporučili?molim za brži odgovor jer bih radio zamenu u ponedeljak,i da u auto u sredu ide plin..,hvala unapred

Link to post
Share on other sites

Ne verujem da IKO može argumentovano i merljivo da kaže koje je od tih ulja bolje (pošto su istih specifikacija). Trebalo bi da se nađe neka serftifikovana i zaista nezavisna ustanova, da ima odgovarajuće instrumente i metode merenja, pa da sva ta ulja istestira (i to svako sa više uzoraka uzetih na različitim mestima u različito vreme), pa da ih sve uporedi i onda kaže koje je (verovatno marginalno) bolje...

Dakle, ne brini i slobodno uzmi najjeftinije od ta tri jer sva tri su dobri brand-ovi. Ako nađeš i Elf-ovo, i ono je OK, i obično još nešto jeftinije. Ne sipaš bre ulje u trkački visokoturažni auto već u 10-tak godina star BMW od 2000ccm. :)

Link to post
Share on other sites

Sipao jednom Total u moj auto,po preporuci majstora,nije mi se uopste dopalo,zveckali su hidropodizaci jako cesto pri paljenju.

Vratio se na Mobil 10/40 i nikakvih problema vise nije bilo,hvala bogu,a od zamene do zamene otprilike na 10.000km nezafali ni jedan mm na meracu.

Link to post
Share on other sites

drugari interesuje me vase misljenje koje ulje je bolji izbor od ova tri,s obzirom da su u raduloviću po kartici sipali mobil 5/40,moj izbor bi bio neka od ovih tri: total 5/40; eneos 5/40; ili mobil 5/40

iskreno najrađe bi sipao eneos jer mi je poznat iz hondi i jako se dobro pokazalo,a imam ga za dobru cenu od uvoznika kao i total,pa sta bi ste mi vi preporučili?molim za brži odgovor jer bih radio zamenu u ponedeljak,i da u auto u sredu ide plin..,hvala unapred

bmw-ovo ili castrol sve jedno,eliminisi sva tri!

Link to post
Share on other sites

hvala na odgovorima,ako nađem bmw-ovo uzeću ga ,ako ne probaću eneos ,pa javljam utiske,a usput gde bih i mogao da nađem bmw-ovo ulje ? :unsure:

Link to post
Share on other sites

10-40 u bmw line-u je 570din sa snizenjem!

Ako je njegov BMW sa M54 motor (restyling, 2000-2003), onda mora puna sintetika, 5W-40. Ako je stariji M52 (1996-2000), onda može i polusintetika i 10W-40...

Link to post
Share on other sites