BMW e61 trese posle zamene pneumatika i felni


Recommended Posts

Drugari, pre 6 meseci sam kupio e61 525iA

za to vreme sam presao nesto manje od 15.000km

sa njim sam dobio letnje i zemiske gume na njegovim klasicnim felnama,kao na slici:

1FmgP.jpg?1

i ni sa jednim nisam nikada osetio vibraciju auta.

ove felne su 16" a na njima su bili pneumatici 225/50/16 i na letnjim i na zimskim..

Pre 2 dana sam kupio felne kao na slici

JxzX9.jpg?1

dimenzija 8x18" sa pneumaticima 245/40/18

felge nisu nove,stare su 2 godine,extra ocuvane,samo na jednoj mlaga ogrebotina 5x3mm

pneumatici novi.

centralna rupa je,naravno,veca i na felnama su vec bili plasticni adapteri.

Gume su naduvane Hidrogenom,izbalansirane,nove...

Odmah po izlasku na auto-put osetio sam da nesto nije u redu...

vec pri zaletu na 70km/h osetio sam blagu vibraciju, a kada sam presao 110/osecalo se puno vise...

na 130km/h imao sam utisak da je prestalo i sve tako u krug ide...

Ima li neko ovo iskustvo,ili neko ko zna sta se desilo...?

Hvala unapredi svima na pomoci i veliki pozdrav...

Link to post
Share on other sites

ako ti nije pravio problem sa 16cama a sa ovim se desava problem trap nije sigurno, moguce da su felne krive,ti prstenovi losi ili cak gume ali posto su nove verovatnoca je mala.Probaj da zamenis zadnjegume da stavis napred a prednje pozadi pa da vidis sta se desava!

Link to post
Share on other sites

Izvrsite ponovno balansiranje ali ovaj put uz vase prisustvo. Iste 16-te i ja imam na svom autu i razmisljam o kupovini vecih za letnji set. Interesuje me da li je velika razlika u udobnosti?

Link to post
Share on other sites

najpre da se svima zahvalim na pomoci,znaci mi.

jutros sam otisoa u servisu gde sam kupio gume.

ispricao sam svoju situaciju i od poslodavca dobio informaciju da je masina za balansiranje juce izbacena iz upotrebe jer se nekoliko musterija zalilo na moje simptome.

u servisu je, trenutno, postavljena rezervna masina kojom rade hitne slucajeve ali ako isti nisu zadovoljni imace besplatno balansiranje od utorka sledece nedelje.

znaci,u utorak dolazi balanserkanajnovije generacije i ja cu dobiti balansiranje gratis.

u prici mi je napomenuo sledece:

bez obzira sto su felne isporucene od ovlascenog BMW servisa, moze da se desi da su lose.

takodje,moze da se desi da su gume lose na sta imam pravo reklamacije u godini dana.

mogu da budu adapteri losi pa ce i to promeniti.

covek kaze da jos nisu imali problem ovakve vrste koji nisu resili i ako ne budu uspeli kod mene da cu im biti prvi u 25 godina tradicije servisa.

to mi je malo vratilo nadu,inace sam hteo da prodam i gume i auto.

@gide,hvala za vas savet, vec sam gore napomenuo da cu to uraditi u toku sledece nedelje i pisacu ovde kako bi pomoglo i drugima koji ce traziti resenje problema.

sto se tice udobnosti:

kada sam pre par dana nabacio nove pneumatike i felne,uz to po preporuci servisa duvane Hydrogen gasom, i krenuo iz servisa prema kuci, mislio sam da mi auto stoji u mesto i da se ne krece.

Osecaj koji najvise podseca na let avionom.

Na volanu je cak postao laksi bez obzira na siri pneumatik.

Apsolutno se ne oseca trenje gume od kolovoz.

Ukupno,imao sam osecaj da imam drugi auto.

Za sve ovo,rekli su u servisu da je najzasluzniji Hydrogen gas u pneumaticima.

Sve je bilo kao snu dok nisam izasao na auto-put. Tada je pocela nocna mora.

Nije mi sto me je kostalo prilicno popularno,vec sam samo kratko uzivao u necmu za sta sam se dugo spremao.

Savetujem vam da ne radite nista pre nego ja vidim sta ce biti sa mojim problemom.

Ako kod mene ne bude uspelo,ja licno vam ne bih savetovao da uradite sa ovim felnama.

Link to post
Share on other sites

kada sam pre par dana nabacio nove pneumatike i felne,uz to po preporuci servisa duvane Hydrogen gasom, i krenuo iz servisa prema kuci, mislio sam da mi auto stoji u mesto i da se ne krece.

Osecaj koji najvise podseca na let avionom.

Na volanu je cak postao laksi bez obzira na siri pneumatik.

Apsolutno se ne oseca trenje gume od kolovoz.

Ukupno,imao sam osecaj da imam drugi auto.

Za sve ovo,rekli su u servisu da je najzasluzniji Hydrogen gas u pneumaticima.

Nadam se da ćeš problem uskoro rešiti. Samo da dodam da verovatno ipak nije Hydrogen, tj. vodonik, koji je inače vrlo eksplozivan, već Nitrogen, odnosno Azot.

Link to post
Share on other sites

Mnogo je 18" za naše puteve. 17" ajde i nekako ali ako je put kuda vozite dobar. To može ovde kod mene ali samo po gradu.

16" su taman, a 15" ako drndate kola po kršinama.

Inače e60 je vrh auto!

Link to post
Share on other sites

Mnogo je 18" za naše puteve. 17" ajde i nekako ali ako je put kuda vozite dobar. To može ovde kod mene ali samo po gradu.

16" su taman, a 15" ako drndate kola po kršinama.

Na 3-ci su 18-tice mnogo za naše puteve, ali na 5-tici nisu, jer auto je veći i ima veće gume (i u širinu i visinu). Na 5-tici su 19-tice kao na 3-ci 18-tice po profilu i udobnosti.

Link to post
Share on other sites

kao sto sam i obecao...

pre pola sata sam konacno zavrsio balansiranje i mislim da je u redu sada.

kazem mislim jer pri brzini do 160km/h nisam mogao nista da osetim a brze nisam smeo da vozim jer u trenutku probe je bio jak bocni vetar tako da je i ovo bilo jako rizicno.

zbog snage vetra,voznja nije bila laka,auto mi se non-stop zanosio u strane ali nisam osetio vibracije kao pre.

znaci,ipak je samo balans u pitanju bio...

od servisa je potvrdjeno da su felne originalne BMW M5 style 166...

hvala svima na pomoci i podrsci koje ste mi pruzili...

Link to post
Share on other sites

Osećaj koji imaš zbog azota je subjektivan, smanjeno trenje i lakoća na volanu koju osetiš bez obzira štobsu šire gume je prvenstveno zbog kvaliteta guma.

Link to post
Share on other sites

dok sam bio u ovom problemu kontaktirao sam neke poznanike i naletim na jednog drugara koji je imao isti problem.

on ima e60 523i i nabacio je 19" ACE

pneumatici su 255/35/19

ali pazite sta se desava:

kada sam ga pitao on nije znao koliko Jota mu je felna ali mu se desilo,napred, da je felna zakacinjala telo amortizera i bese napravila putanju koju je kacila...

on otisao kod vulkanizera,oni mu postavili neke ploce,precnika 20-25cm.materijal tih ploca bese mekan,one lagane,najvise me je podselao na azbest ali nisam siguran od cega su bili,kako bi odbili felne od dobosa...

te ploce,napred,imaju i rupe i kada se felga zastavlja srafovi idu i kroz njih. ubacili smo nove,plasticne,adaptere(prstenove)

proverili smo balans i sve je OK ali auto mu i dalje trese...

nijo to puno,ali se oseca od 110-140km/h ispod i iznad prestaje...

da li je moguce da ove ploce prave problem,ili..???

voleo bih da cujem vase misljenje,vredi pomoci coveku,svi znamo kako je biti u problemu sa nasim miljenicima...

hvala svima unapred...

Link to post
Share on other sites

kao sto sam i obecao...

pre pola sata sam konacno zavrsio balansiranje i mislim da je u redu sada.

kazem mislim jer pri brzini do 160km/h nisam mogao nista da osetim a brze nisam smeo da vozim jer u trenutku probe je bio jak bocni vetar tako da je i ovo bilo jako rizicno.

zbog snage vetra,voznja nije bila laka,auto mi se non-stop zanosio u strane ali nisam osetio vibracije kao pre.

znaci,ipak je samo balans u pitanju bio...

od servisa je potvrdjeno da su felne originalne BMW M5 style 166...

hvala svima na pomoci i podrsci koje ste mi pruzili...

Originalne su samo 19ce kao sto sada imas!

Link to post
Share on other sites

kada sam ih kupio prodavac je garantovao da su original isporucene iz BMW prodaje.

u servisu pre 3 dana su trazili neke brojeve gledali posle nesto na kompu i rekli da jesu isporucene od BMW.

imam na parkingu jedno e60 koje samo lice na moje i odmah se vidi da je replika.

dok sam trazio,pogledao sam jos 4 pari i ni jedne nisu bile nalik ovima.

haj molim te kazi kako znas i kako da proverim...

pazi,ja zivim u svedskoj, ako ima ovde jos neko potvrdice ti sledece.

nema svedjanina koji laze, a jos manje koji ce te prevariti ili podmetnuti nesto.

felne sam kupio kod coveka o cijem imovinskom stanju je nepotrebno govoriti i nema sanse da je on kupio neku repliku a da je znao.

u svedskoj se svaki auto,noviji pogotovu,servisira kod ovlascenog distributera,i nema prodaje bez uredno popunjene servisne knjige.

svedjani su takvi,cak i oni sa losijim autom servisiraju kod ovlascenij servisera a da ne pircam za one sa boljim autom.

zbunjen sam,ako sam prevaren sigurno nije namerom...

Link to post
Share on other sites

dok sam bio u ovom problemu kontaktirao sam neke poznanike i naletim na jednog drugara koji je imao isti problem.

on ima e60 523i i nabacio je 19" ACE

pneumatici su 255/35/19

ali pazite sta se desava:

kada sam ga pitao on nije znao koliko Jota mu je felna ali mu se desilo,napred, da je felna zakacinjala telo amortizera i bese napravila putanju koju je kacila...

on otisao kod vulkanizera,oni mu postavili neke ploce,precnika 20-25cm.materijal tih ploca bese mekan,one lagane,najvise me je podselao na azbest ali nisam siguran od cega su bili,kako bi odbili felne od dobosa...

te ploce,napred,imaju i rupe i kada se felga zastavlja srafovi idu i kroz njih. ubacili smo nove,plasticne,adaptere(prstenove)

proverili smo balans i sve je OK ali auto mu i dalje trese...

nijo to puno,ali se oseca od 110-140km/h ispod i iznad prestaje...

da li je moguce da ove ploce prave problem,ili..???

voleo bih da cujem vase misljenje,vredi pomoci coveku,svi znamo kako je biti u problemu sa nasim miljenicima...

hvala svima unapred...

To što mu je majstor postavio su verovatno distanceri, ili tkz. međuploče. Nije dovoljno kada porediš felne samo dimenzija pneumatika i koliko je jota, tj. koliko je felna široka. Imaš na svakoj felini i ET ili IS broj, koji označava poziciju felne u odnosu na glavčinu. Znači može biti cela felna više unutar vozila ili više ka napolju.

Ako je ET broj bio veći moguće da mu felna kači na amortizer. Da bi to izbegli, ili jednostavno izgurali felnu više ka napolje iz estetskih razloga ili zbog stabilnosti, se postavljaju distanceri.

Obično su od legure aluminijuma.

Link to post
Share on other sites