Recommended Posts

Problemi krecu.... Desava se to da sam auto normalno parkirao i posle par sati kada sam pritisao predalu kocnice javio se cudan zvuk dok je motor jos bio ugasen....nesto kao da struze,svo vreme dok sam pritiskao pedalu. Kada sam startova motor,kocnica je bila tvrdja a zvuk pri pritisku na pedalu isti.Tokom voznje sve deluje ok ali mislim da se motor drugacije cuje. Kada krenem iz mesta,posle kocenja pocinje da secka,izbaci na auspuhu beli dim i upali SERVICE ENGINE SOON u tabli. Pretpostavljam da je neko crevo koje vodi od servo pojacivaca do usisne grane,ali nisam siguran....ima tu jos kojekakvih ventila,pumpi i jos po neceg....

Ako neko zna tacno sta je,ili ako je imao isti problem,neka objasni sta i kako????

Link to post
Share on other sites

Ako nisi skinuo kuciste filtera za klimu na vozackoj strani, uradi to i velike su sanse da ces da nadjes servo za kocnice potopljen u vodi. To se desava zato sto se zacepe odvodi vode iz te "rupe" ispod kucista filtera. Drugar je imao istu situaciju, pa vidi da nije to, pre nego sto odes do majstora i krenes da trazis neki ozbiljniji kvar.

Evo kako se skida kuciste filtera: http://www.bimmerfest.com/forums/showpost.php?p=4845703&postcount=61

Javi da li je to bilo u pitanju.

Link to post
Share on other sites

Hvala Na brzim odgovorima drugari....Problem sam Nasao pre nego da procitam ovo...i nisam verovao da ce iko znati...ali hiljadu bambija za MARKA-zYx!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Palo mi je na pamet da je mozda neka voda,jer kad pritisnem pedalu kao da nesto zubori....jos sinoc sam progooglao gde se nalazi servo uredjaj i danas sam skinuo filter i eto resenja.....maltene do master cilindra,servo je bio u vodi....otpusio sam rupu za odvod i domah je bilo bolje,ali ne i potpuno....pokusao sam da izbacim vodu iz samog serva drukanjem na kocnicu dok je auto ugasen,jer kad je upaljen,svakim pritiskom na kocnicu,voda ide u usis a samim tim i u cilindre,uspeo sam da izbacim veci deo vode ali ipak ima jos malo!!!!! Necu voziti do naredne subote,valjda ce ispariti...ILI mozda neko zna nacin da se ta voda ispusti bez vecih intervencija????? Losa stvar je sto sva isparenja automatski idu u ulje.....tako da nije bas pametno voziti,a ulje cu u svakom slucaju da promenim jer primecujem da na meracu i poklopcu ima onih sitnih kapljica od isparenja.... Ako neko ima jos neki savet,neka kaze????

Link to post
Share on other sites

Garancija je vezana za menjac i motor i to bi bilo izvodljivo samo u slucaju da sam vozio tako i eventualno sjebo motor....nisu ni oni mali misevi,sto se tice garancije. Osiguranje moze da pokrije takodje neke od kvarova ali sve bi to znacilo da moram da unistim auto i da posle toga jurim papirologiju i budem bez auta naj manje dve nedelje....tako da....

Jedino mi nije jasno kako su izenjeri u BMW-u uspeli da naprave ovako glup propust....

Link to post
Share on other sites

Drago mi je da si video sta je problem bez odlaska kod majstora :drinks:

Vremenom ce da voda ispari i trebalo bi da izbegavas voznju, bas kako si i rekao. Valjda ce i vreme da te posluzi, pa ako upekne malo, bice to OK do subote.

Javi sta se dalje desava, u svakom slucaju je zanimljiv i ne tako redak slucaj, pa da ljudi znaju sta da ocekuju.

Link to post
Share on other sites

meni se isto desilo i to nekoliko puta, djaba je izbacivanje vode, to ti je samo privremeno resenje,

kad jednom udje voda posle nekog perioda dolazi do zamene serva,

odlagao sam i ja nekih godinu dana, ali ipak je neizbezno.

Link to post
Share on other sites

Mislim da je vec ok....ali u svakom slucaju miruje jos koji dan :) a posle na zamenu ulja. Videcu kako ce se ponasati servo,do sada je ceo sistem za kocenje bio besprekoran...ako dodje do zamene,sta je tu je....

Zna li neko postoji li reset za SERVICE ENGINE SOON ili mora na kompjuter...ili ce ga mozda ugasiti sam tokom voznje kad ocita da je sve u redu????

Link to post
Share on other sites

Ponovo sve na svom mestu...kocnica normalna,nema nikakvih zvukova,lampica se sama ugasila posle 15-ak minuta voznje i deluje kao da nema nikakvih posledica..... :) :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

cao,drugari,evo i ja da se prijavim za isti problem na e 39 ali 520i,e sad je samo problem naci servo,jer ga niko nema ,a razlikuje se za svaki model,ako neko zna gde bi mogao da ga nadjem nek javi,u pitanju je lukasov dupli servo koji se kaci na dva srafa za karoseriju.hvala unapred

Link to post
Share on other sites