Par pitanja u vezi modela 320d E46


Recommended Posts

Momci pa zar je vama "Kasetas" najveci problem? Meni to uopste nije bitno kod kupovine.... Zar vi niste culi za X-CarLink .... ? Najbolja stvar! Ne menjas fabricki izgled enterijera.... ne trebaju ti diskovi.... Ma evo, pa sami pogledajte o cemu se radi.. U ovom slucaju je nakacen na CD player da bi mogao da nabaci na flesh mp3... Isto tako moze i da se kaci na "kasetasa" ...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2fMLioJTN8E

Link to post
Share on other sites
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mene nikako. trosi vise i gubi sportski izgled.

Nije tačno da troši više i ne vidim da gubi sportski izgled uopšte, a karavn ti je uvek nov skuplji od sedana za 2-3000€

Link to post
Share on other sites

Momci pa zar je vama "Kasetas" najveci problem? Meni to uopste nije bitno kod kupovine.... Zar vi niste culi za X-CarLink .... ? Najbolja stvar! Ne menjas fabricki izgled enterijera.... ne trebaju ti diskovi.... Ma evo, pa sami pogledajte o cemu se radi.. U ovom slucaju je nakacen na CD player da bi mogao da nabaci na flesh mp3... Isto tako moze i da se kaci na "kasetasa" ...

Mislim da ne može baš da se nakači na svaki kasetaš, bar ne može bez modifikacije.

Bmw Reverse, bar što se tiče u modelima 99-01 god., nemaju cd izlaz.

Možeš da ga modifikuješ, pa umesto klasičnog AUX-a da prima signal na cass.

(naravno cass više neće biti u upotrebi).

Link to post
Share on other sites

Koliko se otprilike spusta cena kad u oglasima pise npr 6800eur?

Kod nekoga "mozda" na 6799,a kod nekoga i na 6000e,zavisi kome koliko gori!!

Link to post
Share on other sites

Ovo je vise smekerski, koliko mogu da vidim na netu, 500-600 eur sa ugradnjom

E, mislim da mzoli ima varijantu za ovo čudo, da ispadne možda i upola cene, da preko svoje radnje uveze, ali mora da uveze određenu količinu da bi prošao povoljno. Aj' videću sa njim da se raspita, pa ćemo onda da vidimo da li može da se skupi nas dovoljno da svi prođemo povoljnije

Link to post
Share on other sites

Nadjoh jednog 320D E46 koji mi se jako svidja! Ali prodavac (sa auto placa) mi rece da su mu menjani prednji amortizeri, i jos mnogo toga oko vesanja, ali da zadnji amortizeri nisu menjani i da bi uskoro i njih trebao da promeni (onaj ko ga kupi)... Dakle zanima me KOLIKO kostaju zadnja dva amortizera za navedeni auto, i sta preporucujete?

Link to post
Share on other sites

Evo ako smem da preporucim nekome...

http://www.polovniautomobili.com/oglas1989557/bmw_320_d_m_sport_2/

Auto je uvezao prijatelj od naseg zajednickog drugara iz Nemacke, besprekorno stanje, momak koji ga je vozio u Nemackoj je extremno pedantan, ja sam takodje imao prilike da ga provozam, sve radi savrseno a osecaj je kao da je auto skroz nov, sve sto pise u oglasu je tacno, jedini razlog prodaje drugara iz Nemacke je kupovina novog X6...

Cena je malo jaca ili nije sa obzirom da je 2005-to, ali nije fiksna i oko nje moze prilicno da se razgovara...

Nasao sam i neke stare slike sto sam kacio na forum iz 2009-te! :)

http://postimage.org/image/px2eryghn/

http://postimage.org/image/9b7tfl6gr/

http://postimage.org/image/68bopygvv/

http://postimage.org/image/o3h4ko1rv/

Link to post
Share on other sites

Zanima me koja je cena POLIRANJA matiranih farova, i ko to radi blizu mene, ja sam iz Smedereva, znaci Beograd dolazi u obzir.... Takodje me zanima da li se isplati bolje polirati fabricke stare farove i ugradjivati "prstenje i xenone u njih ili kupovati nove kompletne farove? Ko ugradjuje Angel Eyes i Xenone (Smederevo - Beograd) i koja je cena okvirno...?

Link to post
Share on other sites

Zanima me koja je cena POLIRANJA matiranih farova, i ko to radi blizu mene, ja sam iz Smedereva, znaci Beograd dolazi u obzir.... Takodje me zanima da li se isplati bolje polirati fabricke stare farove i ugradjivati "prstenje i xenone u njih ili kupovati nove kompletne farove? Ko ugradjuje Angel Eyes i Xenone (Smederevo - Beograd) i koja je cena okvirno...?

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=15909

Link to post
Share on other sites

Pa video sam to vec, ali pise Lokacija: Leskovac - ovom prvom sto je otvorio temu.... Odakle su momci sto rade to?

Xenon je ekstra stvar, ali moraš paziti jer po našem pravilniku o tehničkim uslovima za vozila na koje se poziva zakon o bezbednosti saobraćaja, pored xenon-a moraš imati prskalice za farove. Kod nas ne zaje*avaju toliko za to, ali ortaka su mi pre mesec-dva vratili sa mađarske granice kad je krenuo za Nemačku (znači pri ulasku u velelepnu evropsku uniju hoće da kenjaju).

Moj savet ti je samo Angel Eyes i poliranje (nebi bilo loše da ti odmah odrade i zaštitu da ti opet ne matiraju farovi), ako hoćeš malo bolju svetlost, uzmi OSRAM Night Breaker sijalice (ima u Metrou ali ne znam tačnu cenu, trebalo bi da je oko 2500 din par).

Ovi momci sa linka su u Zemunu i rade ugradnju Angel-a, čišćenje farova, poliranje iznutra i spolja i zaštitu farova, ispadne sve oko 120 EUR (ako nisu digli cene), mislim da je za to sve cena skroz realna (s' tim da su meni farovi već ispolirani i da se neće nešto patiti oko toga) i hoću i ja da odradim to kod njih - 060/377-8382.

Link to post
Share on other sites

E hvala ti na savetima Ticovman! Iskreno, ne patim ja previse za Xenonima, mnogo mi je bitnije da farovi budu lepi i bistri (ocisceni i ispolirani), sa angels eyes-ima... To sve za 120e deluje realno!

Link to post
Share on other sites

E hvala ti na savetima Ticovman! Iskreno, ne patim ja previse za Xenonima, mnogo mi je bitnije da farovi budu lepi i bistri (ocisceni i ispolirani), sa angels eyes-ima... To sve za 120e deluje realno!

DRuze realno je da Angel eyes kostaju 40e za sva 4 fara,a ako poliranje kosta 80e onda je stvarno "povoljno"!!! :)

Link to post
Share on other sites

DRuze realno je da Angel eyes kostaju 40e za sva 4 fara,a ako poliranje kosta 80e onda je stvarno "povoljno"!!! :)

Ako do sada nisi sam polirao farove i radio zastitu, onda sta da ti kazem...

Po meni je ciscenje fara iznutra, poliranje spolja i iznutra (ima farova koliko hoces koji vape za poliranjem iznutra - ne moze biti 100% dok se ne sredi i unutrasnja strana stakla), zatim zastita fara spolja od ponovnog matiranja i pride ruke za montiranje angel-a sve 80 EUR, veoma povoljno. Druga stvar, montaza angela nije ona "sredimo to za pola sata..." - pa ti vire zice ili ti ne lezi lepo prsten, i na kraju zaboravih da imas 1 god garancije.

Brate ako ti je puno, ti nabudzi sa 15 EUR za ruke i 40 EUR angeli, pa vozi... Jos ako hoces da ispadnes mudar, pa da ocistis reflektujuci deo fara nekim alkoholom i sl. onda ce biti veselo kad ti se izljuspa prizma (ide posebno mleko za ciscenje)...

Decko je pitao, ja sam mu odgovorio i dalje ostajem pri tome da bih kod ovih momaka radio sve za 120 EUR i da napomenem da nemam razloga da njih forsiram i da ih reklamiram, ali ne volim da neko potcenjuje.

Btw, Vlada Babic (error) radi angel-e za 70 EUR (50 + 20 za ruke) i vazi za mahera za te stvari (a ja ne bih dao svakom da mi rasklapa farove, bolje Vlada sa angelima od 50 EUR nego neki fuser sa angel-ima od 30 EUR), ali covek nece da se zajebava sa poliranjem i zastitom, onda posle ugradnje odes lepo na poliranje sa oglasa (uzmu ti 2000 din po faru i ne rade poliranje iznutra), pa vitlas negde da ti urade zastitu, nek bude zastita npr 20 EUR za oba fara, izracunaj 70 EUR + 36 EUR (4000 din poliranje) + 20 EUR = 126 EUR plus gorivo za vozikanje i utroseno vreme za vamo-tamo i po toj matematici je onda "povoljno"?

Ako neces pored ugradnje angel-a da poliras i zasticujes onda error, ako hoces i poliranje i zastitu onda Zemun, to je moja preporuka i dalje...

Link to post
Share on other sites

U sredu bi trebalo da idem da pogledam i nadam se kupim (ako je sve OK) 320D E46 2001 100KW godiste.....

OK, mozete li da mi date savet pre same kupovine na sta da obratim paznju kada ga budem TESTIRAO (vozio)...

Ubrzanje, kocenje... Zvuk? Rad motora? Motanje volana pun levi - desni....

Zaboravih da navedem da je presao oko 180 000km....

Link to post
Share on other sites

'Bem li ga, ako lepo ide teraj...

Moj savet je da ga ipak majstor pogleda i turi na dijagnostiku i da ne kupuješ bez merenja kompresije. Ako je loš na trapu i tvrd na kvačilu, ako majstor skonta da je plivajući zamajac loš, to budi bez brige, potrošni su delovi u pitanju (naravno obaraj cenu na tome za loš prednji trap obaraj cenu bar 150 EUR, za loš zamajac i kvačilo obaraj cenu bar 350-400 EUR, za loš zadnji trap nemam pojma).

Neka zavirne iz kanala kako izgledaju spojevi turbine - da li masti negde i nebi bilo loše da svuče crevo sa EGR ventila koje dolazi iz interkulera (treba samo da se olabavi šelna), ako iz njega curne ili kaplje ulje, to znači da je turbina počela da flisuje na osovini i da može da rikne, a ne mora, onda i tu obaraj cenu (remont turbine je oko 300-350 EUR).

Gledaj gume i kočnice (gume su ti 17' nove oko 40.000 RSD u povoljnijoj varijanti, a diskovi i pločice novi oko 280-300 EUR, jbg. nisu male stavke).

Bilo bi dobro da si provozao par takvih trojki, čisto da imaš osećaj kako bi trebalo da ide auto koji hoćeš da kupiš (ja kad sam seo iz Clio-a u svoj, meni je išao k'o avion). Nemoj da te zabrine ako auto izbaci oblačić dima kad mu daš paprike ili kad krećeš malo oštrije - to je normalno kod dizela kad mu menjaš režim vožnje, e sad ne valja da baš dimi jako ili da ne ubrzava ravnomerno tj. da ima neku knedlu.

Bilo bi dobro da auto bude hladan kad dođeš da ga gledaš, da stojiš iza i gledaš u auspuh kada neko sedne da ga upali i krene iz mesta jedno 5-10 metara (malo naglije, ne treba da zaškripe gume, ali da ga ne davi dok kreće), ako izbaci bar malo plavičastog dima, obavezno meri kompresiju - ako kompresija ne valja, nebi bilo pametno pazariti.

Link to post
Share on other sites