Recommended Posts

U zadnjih nedelju dana auto mi je poceo dosta da trosi goriva.Do sada je trosio 10l,a sada negde oko 15l.

Nigde ne curi gorivo,karburator mi je odlican servisirao sam ga,auto radi odlicno,ali ne znam zbog cega je povecao potrosnju.Pocelo je da se oseca gorivo,ali ne mogu da izvalim odakle ide miris.

Zna li neko zbog cega se to desava,ili da je imao slican problem?

E30 316 jednogrli karburator

Link to post
Share on other sites

Ako se ne vidi nigde da curi gorivo a oseca se miris verovatno naliva previse goriva u motor

ne razumem se bas u karburatore ali verovatno bi trebalo pogledati pumpu i karburator ocisititi ili servisirati

Link to post
Share on other sites

Druže jedini način da uđe gorivo u motor na tvom autu je karburator,tako da svo gorivo koje je ušlo u motor ušlo je kroz njega.Drugi je propala pumpa za benzin ali onda benzin ode u karter.

Imaj u vidu kvalitet benzina na našim pumpama,ipak poseti neki servis moguće da se razštelovao.Takođe i stanje kablova,svećica i razvodnika ima bitnu ulogu u potrošnji.

Link to post
Share on other sites

Reko si na početku teme da ti se oseća miris goriva,dakle negde ga ima viška ili negde gde nebi trebalo da ga bude.

Kažeš sve je prekontrolisano,jel to kontrolisao neki mehaničar ili...?

Link to post
Share on other sites

Lazare, ponovo proveri,

nemoguće je na takvoj razlici u potrošnji (+ 50%) da je sve dobro. Ili ti najverovatnije karburator ipak nije dobar,ili gubiš gorivo od rezervoara do motora,tj karburatora pa bi negde ipak trebalo da curi. Proveri za svaki slučaj i nivo ulja u motoru, mada da ti je veća količina otišla u motor do sada bi već imao velikih problema.

Link to post
Share on other sites

Toliku razliku u potrosnji, ako nije supalj rezervoar, najverovatnije karburator pravi. Jel ti dobar temostat? Ako je on ostao otvoren i stalno hladi motor hoce i tu da digne potrosnju.

Ja sam muku mucio sa potrosnjom, prao karburator, menjao dizne, slao na servis, recitovao mu pesmice... Na kraju sam bio kupio nov karburator i sve doslo na normalu.

Link to post
Share on other sites

Sve je kontrolisao mehanicar,a sto se tice termostata moguce je da mi to ne radi,mada kad je i to majstor proveravao rekao je da je ispravan,ali ja ne znam da li mi dize temperaturu posto mi ne radi merac na tabli.

Znaci da otvorim karburator dok je hladan i da pogledam da li je onda klapna podignuta?

Link to post
Share on other sites

Sve je kontrolisao mehanicar,a sto se tice termostata moguce je da mi to ne radi,mada kad je i to majstor proveravao rekao je da je ispravan,ali ja ne znam da li mi dize temperaturu posto mi ne radi merac na tabli.

Znaci da otvorim karburator dok je hladan i da pogledam da li je onda klapna podignuta?

Pa jel reko mehaničar u čemu je problem...zato valjda služe mehaničari

Link to post
Share on other sites

A gde se tebi ustvari oseca gorivo? Oko kog dela auta? Verovatno ti curi negde samo ti to ne vidis.. A i ako budes proveravao, ostavi ga u radu i tek ces onda videti gde curi, jer, ti dok ugasis auto pa dok ne krenes u gledanje creva i svega, benzin se vec 100 puta osusi i zato ne vidis..

Link to post
Share on other sites

Lazare, ako si siguran da nije karburator, jedino da počneš od samog rezervoara pa do karburatora da vidiš da li negde pušta, vidi na spojevima - čepu rezervoara kod plovka, i pregledaj ceo vod.

Link to post
Share on other sites