Pomoc pri kupovini: budzet ~ 30 000 eur ?


Recommended Posts

Pozdrav,

Kao sto naslov kaze, zanima me sta uzeti do 30k eur. Naravno, ako nesto moze za manje novca, jos bolje.

Uslov broj 1: mala potrosnja. 520d je po meni idealan izbor. Ne zanima me zvuk, ne zanima me snaga. Kolika je realna potrosnja ovog modela 520d?

Uslov broj 2: pouzdanost. Prelazicu u po magistrali u prosjeku dnevno 200km; Sigurno jednom mjesecno cu preci vecinom autoputem ~3k km.

Uslov broj 3: dosta opreme. tu ponovo mi se serija 5 cini kao idealan izbor.

Van svega ovoga imam dilemu: Novo ili polovno? Vidim da bi se nekako mogao nategnuti mozda za novu seriju 3 sa siromasnom opremom. Vrijedi li manjak luksuza i opreme, dodatne sigurnosti kad je u pitanju razlika novo polovno (nova serija 3, polovna serija 5).

Kod serije 5 koliko vidim polovno ne mogu uzeti F10, vec bi to moro biti E60.

Ako bi uzeo polovno auto, pokupio bi ga u Njemackoj ili Austriji jer svakako cesto putujem do tamo, tako da ne bi tu imo dodatnih troskova, a nadam se da tamo mogu naci bolje nego na nasim prostorima. Takodje bi odrzavanje i servise tamo radio.

Sta mislite o svemu, novo ili polovno, koje godiste, do koliko km, koji paket opeme, sta bi bila neka idelana opcija, pouzdana da ne razmisljam mnogo o automobilu jedno 3-5 godina.

Link to post
Share on other sites

Ma novo je novo imao bi garanciju i znao bi tacno sta kupujes,ali naravno ako ces vecinom ici na duga putovanja petica je neuporedivo bolja za to.Voleo bih da ja imam takvu dilemu :rolleyes: .Poz

Link to post
Share on other sites

Za 30k mozes uzeti e60 boli glava! Po meni je bolje uzeti e60 poslednje serije, u full opremi, nego neki f30 klot, koji je usput, klasa ispod.. (ogradjujem se, lepa je trojka, mocna je, ali u nekoj boljoj opremi, ili kako bi ti voleo u nekom fulu, nece izaci ispod 40k).. http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-530d-edition-sport-msportpaket-esd-sthzg-headup-chemnitz/161290857.html?lang=de&pageNumber=10&action=topOfPage&__lp=98&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=16%2C17%2C18%2C19%2C20%2C21%2C22%2C65%2C23%2C66%2C24%2C25%2C26%2C67%2C70&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&maxPrice=30001&negativeFeatures=EXPORT&categories=Limousine Ovako nesto i Bog da te vidi.. ev.bih potrazio auto sa automatskim menjacem i mislim da je to to! ;)

Link to post
Share on other sites

hvala ljudi.

Automatski mijenjac obavezno bi isao.

Jedino ne znam smijem li se zaleceti na 530d :). Neko mi kaze trosi, neko ne trosi,...

Koja je to realno razlika izmedju 520 i 530d po pitanju potrosnje?

Link to post
Share on other sites

E onda je 3.0d pravi auto za tebe. Vidi ovako, znam da ti nije velika potreba za ubrzanjima, potezanjima i sta ti ja znam. Ali, e60 je tezak auto, smatram da je 2.0d tu cisto da ga pokrene, i UVEREN SAM U TO da moze 2.0d vise da trosi od 3.0d cak i po gradu! Vozio sam 520d 2009. 530d 3 komada od 2004-2009. Do duse, VOZILI SU ME i u 545i 2003.godine u novom autu, to je bolesno, i sad zimus u 535xd, to je isto jako mocan auto. O e60 sve najlepse, od dizajna, kvaliteta izrade, do dobrih performansi(u jacim motorima). Uzeti auto sa 50ak hiljada km, sa full opremom, mislim da je pun pogodak! I jos nesto, ovaj novi "krivi" menjac je savrsenstvo, svaka preporuka! Ako si blizu NS-a, javi se, provozacu te u e60 530xd 2009. sa "krivim menjacem", da steknes utisak, ako vec nisi gustirao! ;) Pozdrav, puno srece i sve najbolje!

Link to post
Share on other sites

Vjerujem da 2.0 moze vise trositi ako se vozi do limita a 3.0 istovremeno mazi i pazi :) .

Na zalost, NS mi je jako daleko, ali hvala na pozivu u svakom slucaju.

Nego, koja je to realno razlika u l na 100km sto se tice 2.0 i 3.0?

I sta je fora sa "krivim menjacem"? Nijesam do sad na to obraco paznju...

Link to post
Share on other sites

Koji god kupis dizaces majstoru rogove,sredjivaces dvoriste,prvi sprat a i drugi,podrum,a treba majstor i na more da ode!

To jednostavno nije tachno, imam e60 i osim zamjene reglera nikakvih drugih troshkova nisam imao osim redovnih servisa, a vozim ga 4 godine skoro.

Link to post
Share on other sites

Shto se tiche savjeta pri kupovini, predlazhem ti da kupish auto iz programa "BMW Premium selection".

BMW premium selection znachi da dobijash auto sa garancijom i sertifikatom. BMW Premium selection ti GARANTUJE da je auto od prvoga vlasnika, da ima manje od 100 000km, da nije nikad udaran i da je redovno odrzhavan.

Plus, pri prodaji uradice ti detaljni pregled i servis automobila (ako je bilo kakva sitnica za zamjenu, zamijenice sve o njihovom troshku, ukljuchujuci i sve filtere, ulje, ako treba i disk plochice itd), ukratko dobicesh besprekoran auto i mirno cesh da spavash. Izbjegavaj kupovinu u Italiji i izbjegavaj svakog auto dilera kojemu je gazda Turchin.

Shto se tiche razlike izmedju 2.0 i 3.0 najveca prednost 3.0 je da je shestak, i da cesh vjerovatno puno vishe km preci sa njim. 2.0 je po meni premalo, ipak je on tezhak 1.7 T, a i na 2.0 ochekuj zamjenu plivajuceg zamajca..

Potroshnja na otvorenom putu toga 3.0 je smjeshna, pri brzini od 150KMH, ima 2100 obrtaja, motor radi na malim obrtajima i ne osjeca, a potroshnja ce ti biti ispod 7lit.

Jedina prednost toga 2.0 je registracija, ali ako ne registrujesh auto u Srbiji, razlika ti nije toliko velika.

Link to post
Share on other sites

Jednostavno 3.0d je sestak i rasterecen u odnosu na 2.0. Po gradu(Zavisi kom gradu, ali da uzmem primer Beograda i Novog Sada, za koje znam otp.koliko trosi) i jedan i drugi mogu da trose i oko 10L ! Ali ono sto ce tebi najvise da igra ulogu jeste taj otvoren put na kom se 3.0 mnogo bolje snalazi i moze da trosi na 130km/h, sa dobrim gorivom 5.6l, to mogu da ti slikam.. 3.0 na manjim obrtajima prosto manje(u najmanju ruku isto) trositi. Sad vidim post ispod, moja puna podrska da trazis BMW premium selection, jako dobra stvar.. pre par dana je covek kaparisao auto na toj akciji, nema nista bolje..

Link to post
Share on other sites

To jednostavno nije tachno, imam e60 i osim zamjene reglera nikakvih drugih troshkova nisam imao osim redovnih servisa, a vozim ga 4 godine skoro.

Da si ti jedini razumeo bi te!

Link to post
Share on other sites

Potpuno sam izgleda imao pogresnu sliku o 530 sto se tice potrosnje... Valjda sam podsvjesno to poredio sa benzin 2.7bt audijem kog sad vozim :) .

Vjerovatno ce onda biti 530...

E sad me zanima oko ovog bmw premium selection.. Ovo sto citam je jako jako dobro. Zanima me samo, ko izdaje to "zvanje" automobilu?

Link to post
Share on other sites

Da si ti jedini razumeo bi te!

Svako neka vozi šta hoće,

ali potpuno si u pravu Nidžo.

Link to post
Share on other sites

Evo ti jedan link BMW premium selection, pa da prochitash malo detaljnije o ovome. Svi veci BMW dileri bi trebalo da imaju u ponudi i "BMW Premium selection" polovne automobile. Isto tako svi drugi dileri bi trebalo da priznaju ovu garanciju, tako da npr ako ga kupish kod jednog dilera u nekoj zemlji, mozhesh da ostvarish pravo na popravku u garanciji kod drugoga dilera u nekoj drugoj zemlji.

Ja sam kupio takav automobil kada sam svoga kupovao i stvarno sam prezadovoljan bio, chak su mi dali i besplatnu godinu dana redovnog servisa. Jeste malo skuplje, ali znash shta si kupio.

Link to post
Share on other sites

Evo ti jedan link BMW premium selection, pa da prochitash malo detaljnije o ovome. Svi veci BMW dileri bi trebalo da imaju u ponudi i "BMW Premium selection" polovne automobile. Isto tako svi drugi dileri bi trebalo da priznaju ovu garanciju, tako da npr ako ga kupish kod jednog dilera u nekoj zemlji, mozhesh da ostvarish pravo na popravku u garanciji kod drugoga dilera u nekoj drugoj zemlji.

Ja sam kupio takav automobil kada sam svoga kupovao i stvarno sam prezadovoljan bio, chak su mi dali i besplatnu godinu dana redovnog servisa. Jeste malo skuplje, ali znash shta si kupio.

hvala, juricu to obavezno onda

Link to post
Share on other sites

kada inteligencija predje u naviku , nastane fenomen koji ne prestaje da iznenadjuje !... iznenadjenjima nikada kraja , ali cak i ona ponekada prelaze u dosadu !

Link to post
Share on other sites