Recommended Posts

Pozdrav,

u autu mi je trenutno voda, planirao sam da sipam antifriz G12 u razmeri pola pola sa destilovanom vodom.

Da li ce biti problema kada vodu zamenim antifrizom, tipa curenja? Sada ne curi nigde.

Da li je G12 antifriz za 520i e39 1997, M52?

Hvala puno!

Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

u autu mi je trenutno voda, planirao sam da sipam antifriz G12 u razmeri pola pola sa destilovanom vodom.

Da li ce biti problema kada vodu zamenim antifrizom, tipa curenja? Sada ne curi nigde.

Da li je G12 antifriz za 520i e39 1997, M52?

Hvala puno!

Ne mora da bude problem, ali su i velike šanse. Antifriz nagriza kamenac od vode, pa postoji mogućnost da će ti procuriti. Sve zavisi od stanja hladnjaka.

Link to post
Share on other sites

Naravno, najosetljiviji je na spojevima, svim.

Mada je G12 "mekši", ako je imao samo vodu u rashladnom sistemu, na udaru su mu svi spojevi, pumpa, hladnjak...

U krajnjoj liniji Aco, ako dođe do manjeg curenja hladnjaka ubacićeš neki aditiv protiv curenja,

a ako ti curi na semeringu ili pumpi, moraš menjati.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jos malo pa treba da promenim rashladnu tecnost ,auto sam uzeo pre manje od godinu dana ne znam sta je u njemu ni kada je menjano zadnji put tako da sam resio da je promenim .Auto je e46 motor m43 1890cm3 88kw ,na ranijim autima nisam ni gledao oznake samo uzmem antifriz spremljen do -40 i zamenim .E sad pitanje koji antifriz da uzmem i gde se kod njega ispusta tecnost (da ne bih trazio nasumice).pozz

Link to post
Share on other sites

Uzmes g11, ispustis tecnost iz hladnjaka na donje crevo, a iz bloka da bi ispustio imas sraf na bloku ispod izduvne grane, staje oko 6 litara

Coolant7.jpg

ok hvala na odgovoru POZ

Link to post
Share on other sites