Recommended Posts

Znaci sve sam menjao i kardan i gume , majstor je mislio da sam lud i da tripujem , dok ga nisam stavio u auto i odvezao na auto put da se uveri , rece mi covek da je mislio da se tripujem dok se nije uverio .

PS . Desavalo mi se npr da vozim i da je miran i kad npr naidjem na spoj puta i mostica ili neceg slicnog , da pocne da trese pa prestane .

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Trese mi volan pri kocenju, ali samo u 4. i 5. brzini, trzaji nisu veliki ali se fino osete,pogotovo u 5. kad kocim.

U prve 3 brzine nista, kad je izbacen iz brzine isto nista,dobo koci,ne trza ne vuce ni u jednu stranu.

Ovo sam isto primetio u poslednje vreme na mom E30 ,narocito juce kada sam bio na putu.Potpuno se isto desava.Vidim na kraju ovog topica da je problem resen zamenom diskova.Ja sam moje zamenio u prolece prosle godine ali sam ocigledno stavio neke ne bas najboljeg kvaliteta.

Link to post
Share on other sites

Meni je e30 imao vibracije na nekih 140-150 u intervalima , kada pocne da trese cela armatur tabla je igrala onako sitno i posle nekoliko sekundi prestane i tako u krug i nikada nisam uspeo da resim problem a nema sta nisam radio , ako neko zna do cega je , neka kaze .

Kod mene na e30 trese preko 140km/hm,cela tabla se trese..Ali sto je jako zanimljivo samo na auto putu trese,ovako na magistralnim putevima,ne...Stavio sam druge zadnje felne,ali jos nisam probao na auto putu da li i dalje trese.

Link to post
Share on other sites

Koje marke? Ja kad sam uzimao Meyle su bili dosta povoljnji ali sam cuo da su losi i da se brzo pokrive. Probaj da ih nosis na obradu ako ne pomaze onda kupi nove neke malo kvalitetnije (ATE,Textar i sl.) i bices miran....

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

S obzirom da sam se pre neki bacio na resavanje ovog problema ,samo da kazem da sam nasao sta je u pitanju. :)

Nije do diskova vec onaj mali "kardan" volana,koji imao malo lufta u onom donjem zglobu.Vibracije se prenose na volan kada idem recimo 90 na sat i lagano stisnem kocnicu. . Na slici stavka br . 1

MzgyOF9w.png

Link to post
Share on other sites