e46 316i facelift 2002


Recommended Posts

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hvala :)

Da,pozadi su 235/40 i malo su strechovane, iskreno svidja mi se sto je tako za sada, kad se potrose,stavicu verovatno 255 ;)

Imam jos planova da stavim mtechII branike, xenone pa cemo videti sta dalje :D Mozda bi bilo lepse da je prednjica niza za centi/dva ali pitanje koliko bi to uticalo na tvrdocu, jer ako ce biti tvrdje,onda cu ostaviti ovako kako je..

Link to post
Share on other sites

Ako bi stavio samo opruge dobio bi zeljenu visinu ali bi izgubio na pravoj voznji . Npr na te felne na vecoj brzini bi moglo doci do poskakivanja ,tj cupkanja prednjeg kraja , sto nije bas bezbedno a ako bi kupio ceo set nekog kvalitetnog proizvodjaca e to bi bio posao , malo tvrdji od serijskog ali mnogo tacniji i upravljiviji . Moj savet je ceo set amortizera i opruga (ali ne patos opcija) odgovarajuce gume i da uzivas .

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Imam u planu vec neko vreme da spustim malchice prednjicu, zadnjica mi stoji super ali prednjica bi mogla malo nize. Naleteo sam na ovaj oglas pa mi treba savet koliko je dobra cena? Dali pase na moj bmw i koliko ce biti tvrdji? <_<

http://www.kupujemprodajem.com/BMW-sportske-opruge-za-e46-3700845-oglas.htm

Link to post
Share on other sites

Veoma kvalitetne opruge , i nije preterano nisko , verujem da ti odgovaraju i mislim da bi trebao da ih uzmes mada sam ja uvek za set opruga-amortizer da bi bilo kako treba pogotovo na veliku felnu .

Moram ti jos jednom pohvaliti auto , mada mi ti prednji zmigavci malo Turski deluju.

Link to post
Share on other sites

Hvala :) Pitao sam i coveka za tvrdocu, kaze malo jeste neudobniji ali je bolji u voznji.

Meni je i ovako dobar u voznji ali bi voleo da malo skratim zazor taj na prednjici i ako nije ni ovako velik :) Nemam bas nekog iskustva pa me brine koliko cu ja tu dobiti a koliko izgubiti, u smislu da ce mi na primer viljuske pre otici ili amortizeri..

Takodje mi je i ovo zapalo za oci, mada.. malo mi je sumnjiva ta cena, da nije to neka prevara ili kopija jeftina?

http://www.kupujemprodajem.com/Koni-special-amortizeri-za-BMW-3-E46-3790736-oglas.htm?filter_id=5884813

Link to post
Share on other sites

Hvala :) Pitao sam i coveka za tvrdocu, kaze malo jeste neudobniji ali je bolji u voznji.

Meni je i ovako dobar u voznji ali bi voleo da malo skratim zazor taj na prednjici i ako nije ni ovako velik :) Nemam bas nekog iskustva pa me brine koliko cu ja tu dobiti a koliko izgubiti, u smislu da ce mi na primer viljuske pre otici ili amortizeri..

Takodje mi je i ovo zapalo za oci, mada.. malo mi je sumnjiva ta cena, da nije to neka prevara ili kopija jeftina?

http://www.kupujemprodajem.com/Koni-special-amortizeri-za-BMW-3-E46-3790736-oglas.htm?filter_id=5884813

Ovi amortizeri Koni-jevi su dzabe , treba proveriti dali su original i ako jesu ako si u mogucnosti kupuj.

Sto se tice sportskih opruga i gubitka-dobitka , zavisi sta volis i zelis , sa kratkim oprugama a sa standardnim amortizerima moze da ti se desi da propadnu ranije amortizeri je rade na nizem delu nego sto su konstruisani , jednostavnije za kratku oprugu treba i sportski amortizer kojem je stap takodje kraci i radi gde treba .

Link to post
Share on other sites