kako voziti zadnju vucu


Recommended Posts

pokusavao sam da ga okrenem namerno, misleci da ce se lakse zanositi ako je snezna podloga, medjutim rezultat je tu negde kao i sa letnjom gumom na suvom asfaltu.

hocu da kazem, da sa zimskom gumom nece bezati dupe tek tako, kao sto mislis ( kat-bmw )

voziti nazad zimske, a napred letnje takodje nema smisla, mozes da ides, al ne mozes malo brze da skrene ili udjes u krivinu, uglavnom ide pravo :D

naravno sa letnjom gumom po snegu je prava umetnost voziti...ako uopste i uspes da krenes sa mesta :D

dakle sve cetiri gume i nema brige, bar kod nas u vojvodini, nema ni brda :P

Link to post
Share on other sites

Ja sam sada kupila sve 4 zimske, nekakve italijanske, 200e ukupno,plus 2 god garancije. Kada sam pitala zasto je tako povoljna cena,

covek je rekao zato sto je bez pdv, tako nesto.

Htela sam da pitam kako manevrisati kada krene da "plese" po ledu, da li je tacno da volan nikako ne treba naglo u suprotnom smeru okretati? Verujem da vam je smesno i glupo pitanje, ali nema veze.. Hvala

Link to post
Share on other sites

Ako si kupila Marangoni gume , moguce je da su protektirane .

A sto se tice klizavog puta i voznje , samo pamet u glavu i mali gas .

I tebi dajem savet da kada padne prvi sneg odes na neki parking nekog veceg trznog centra i da malo vezbas ali pazi da slucajno nema ivicnjaka u blizini .

U koju ti stranu pobegne zadnji kraj na tu stranu motas i volan ali nezno i lagano doziras gas dok ne osetis da se ispravlja .

Link to post
Share on other sites

Nema neke posebne nauke, samo bez naglih pokreta, sto "tecnije" menjanje brzina, kocenje motorom a sa kocnicom oprezno

Nikakva posebna razlika u odnosu na automobile sa prednjom vucom, malo je manja trakcija jer su pogonski tockovi pozadi a ne ispod motora i to ti je to :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Samo sve cetiri zimske gume i bez naglih pokreta.

Malopre sam driftovao i super je bilo dok nisam u trenutku izgubio kontrolu zbog prejakog gasa ,udarim u trotoar i zaustavim se na 10cm od nekog parkiranog kamiona.

A znam da bih plakao da sam ga slupao :(

I gledam po gradu ima dosta ocukanih bmw-a od kad je poceo sneg , jedan lik slupao prelepog E39 zbog ludovanja i morao da ga proda za 1500e...

Link to post
Share on other sites

Glavom. Snaga bez kontrole ne znaci nista. Niko ne moze prenijeti svoje znanje i iskustvo na nekoga drugoga. Moze se pokusati ali dok ne osjetis ne znas. Neko je vec spomenuo, otici na prazan parking i lagano pa malo brze. Isprobati sve varijante cisto da se upoznas sa autom. Ne ponasa se svaki auto isto niti ima iste gume, felne i sl. Praksa je mama. Mada i tada treba paziti jer jedan moj kolega indijanac otisao sa Cliom da se izdivlja na parkingu od lokalnog megamarketa i udario u njihovu kotlovnicu. Za 1m je promasio plinski rezervoar. *ebi ga :D

Link to post
Share on other sites

Elem pomaze jos jedna stvar, mnogi su se vjerovatno i sami sjetili, al sam je nasao i u user manualu za E30 kao zvanicnu preporuku BMW-a za zimu: staviti teret u gepek(oni kazu nekih 75kg). Odlicna stvar zadnje vuce je da se trakcija povecava sa opterecenjem, za razliku od prednje, pa sa dodatnim opterecenjam nazad u gepeku je stvarno nenadmasan u odnosu na bilo koji prednji pogon. Jedina mana BMW-a je na nerasciscenim putevima, jer je nizak i ne moze da gazi mnogo dubok snijeg, ali to nema veze sa pogonom vec sa klirensom, noviji auti sa prednjim pogonom su isto nizi pa imaju isti problem.

Link to post
Share on other sites