Bmw e21 "Problem" sa temperaturom motora


Recommended Posts

Auto je e21 318i M10 ( sa K glavom ) automatik..

Ukratko o problemu, auto se greje u leru i samo u njemu, skala za temperaturu predje preko pola i dodje na sledecu skalu koja se nalazi izmedju crvenog polja i polovine, cim se doda gas za bar 500obrtaja ili vise, temperatura automatski krene ka polovini polja i tu stoji dok god se drzi gas, cim se popusti isti on lagano krece da zagreva ka sledecoj skali a cesto je i predje ako je bas vruce napolju....

Ja nemam iskustva sa tim M10 motorima pogotovo ne u 21-nici, koliko vidim on ima direktan pogon ventilatora preko remenice, znaci nema visko, tako da mu obrtaji motora konstantno uticu na hladjenje...

Elem, ociscen je kompletan sistem, sipan nov autifriz, pumpa za vodu radi odlicno kao i termostat, ne znam na sta da sumnjamo vise??

Vlasnik je gori od Steve Zigona pa ako moze neko da odgonetne problematiku da covek moze da spava... ;)

Link to post
Share on other sites

Problem je najverovatnije u tom malom ventilatoru , mozda nije originalan pa ga slabije hladi , kao sto si rekao , namaju visko vec taj vent koji stalno hladi , a ako je neko stavio za dlaku manji desava se da na leru dize temp , ili ako su neka peraja ostecena ili fale .

Link to post
Share on other sites

Jel ima plin? Mozda nije dobro ozracen, ti mali hladnjaci su vrlo osetljivi i ako fali dva deci vode jer nemaju prelivnu posudu

Da ne fali usmerivac sa hladnjaka? Mozete i probati da skinete hladnjak i da ga operete spolja, i to dosta znaci

Mozda je unutra zacepljen hladnjak, treba videti jel svuda sace vruce,

Mozda je los protok vode, sto znaci da je losa pumpa

Pa krenite redom :)

Kako se ponasa u voznji a kako u leru? A ako fale peraja onda sam dzabe pisao :D

Link to post
Share on other sites

@Dejan

I ja sumnjam na originalnost ventilatora, mozda znas auto, bio je u ns-u do pre dva meseca???

@casper

Nema plin, oszracen je, pumpa vrti odlicno, termostat otvara, sve deluje super ali u leru ide gde ne sme!

Felne su promenjene, nih ne uzimaj za reper...

e21p.jpg

Link to post
Share on other sites

U tom hladnjaku treba da ima tecnosti 5cm do vrha, hladan motor. Imao sam takav auto i taj problem. Ozracivao sam ga nekoliko puta dok se nije smirila temperatura. Motda nije vazduh u pitanju ali ako je sve kako treba nepreostaje nista drugo.

Link to post
Share on other sites

Lici na taj, nisam bas zapamtio ali pogledacu, ne znam, ne mogu da dokucim o cemu se radi??

Link to post
Share on other sites

Kada otvorim cep od hladnjaka i pogledam vodu ona prilicno miruje, kada dodam gas voda se vrlo uzburka iz pravca povratnog creva iz motora sto znaci da ozbiljno cirkulise, sace deluje veoma cisto, mada mozda bi ga trebalo ispuskirati dodatno mada to nece resiti problem...

Link to post
Share on other sites