Recommended Posts

Daklem, koliko toliko sam pogledao forum, i ucinilo mi se da ovakve teme jos nije bilo, mozda gresim, tako da se izvinjavam unapred ako ponavljam temu.

Konkretno sta me interesuje:

Da li postoji mogucnost (a sigurno postoji) - kako je izvodljivo da se ja nekako s mojim "android" telefonom ili lap top racunarom sa gps-om, prikacim na gps od mog BMW-a i da pratim njegovo kretanje. Dakle cuo sam neke price o tome da je moguce, ali sve neke price rekla-kazala.

Jel zna neko nesto vise o tome i ako moze da mi objasni?

Link to post
Share on other sites

znam za connected drive, ali imacu F10 za koju godinu... nego dotle jel ima neki hand-made gps nesto da se odradi, neki ludi elektricar mora da ima neku ideju za to B)

Link to post
Share on other sites

Ne znam kako da se nakacis na tvoj gps i pratis auto ali sam negde video projekat kako da se napravi modul sa gps senzorom i pomocu lap topa da pratis kola. Ne mogu da se setim gde sam video a ako naletim na to napisacu.

Link to post
Share on other sites

koliko dugo hoces da pratis i koliko zelis da ulozis?

Ima cak i mts uslugu pracenja vozila (http://www.mts.telekom.rs/index.php/pracenje-vozila.html)

takodje nekoliko firmi u Srbiji pruza tu uslugu ali mi se cini da je dosta skup sport

Meni da treba jednokratno ili iz zabave, sakrio bih negde u kolima moj raspali android koji ne koristim, ukljucio automatsko chekiranje na google latitude, i pingovao bih kad god zelim da znam poziciju

Link to post
Share on other sites

Nisam vidjao kod nas. Imas tipova preko kojih mozes poruciti sa e-bay-a. Imas i ovde na forumu se oglasavaju tako da samo porucis i sacekas koji dan.

Link to post
Share on other sites

Ovo sa Ebay-a je preskupo....Najbolje naruciti direkt iz kine (posto se radi o kineskom proizvodu) preko aliexpresa ili chinavasion.com

Link to post
Share on other sites

ako nekoga intersuje neka vidi sta mu koji uredjaj pruza i svede racunicu. kad bih uzimao uzeo bih taj aq e-bay, no svako zna sta mu treba i koliko novaca ce da izdvoji :)

Link to post
Share on other sites

to je to, e bay je ludd :D hvala ljudi na idejama :)

@debeljko, recimo da je interesantan predlog, samo mi reci kako da ne nestane baterije tom raspalom androidu u kolima ? :o

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Postoji opcija da koristis android telefon za pracenje a postoji i opcija da kupis zaseban GPS uredjaj i da pratis svoj auto (za koriscenje BMW GPS-a ne znam :()

Za GPS pracenje imas vise firmi u Srbiji (ukljucujuci i jednu za kojoj sam ja radio sistem za pracenje) i to je prilicno "straightforward" tj. jednostavna opcija sa rasponom cena od 100 - 200 EUR za uredjaj plus mesecno odrzavanje koje varira i ide od 800-1500 dinara. Ovo je ujedno i najpouzdaniji nacin za pracenje kretanja, sa malom napomenom, vrlo lako moze da se "zbuni" uredjaj i/ili stavi van funkcije u slucaju kradje (fizicka zastita je najbolja).

Sto se tice android telefona i pracenja preko njega, to moze da bude zanimljiva opcija ali, isto tako rezultati su vrlo diskutabilni. Ako je stariji telefon u pitanju bukvalno zavisi od telefona do telefona. To znam zato sto sam razvijao aplikaciju za pracenje kretanja preko android telefona i testirao sam razne telefone...

Uratko toliko, ako ima nekih konkretnih pitanja pucajte, posto eto imam iskustva iz prve ruke :)

Link to post
Share on other sites

Jednoj firmi sa kojom saradjujem je Telenor dao pracenje celog voznog parka za 1000 din mesecno da bi presli kod njih posto imaju preko 40 umrezenih brojeva. Tako da u zavisnosti sta hoces, mozes i da se cenkas sa njima.

Link to post
Share on other sites