Recommended Posts

Jel vam ovo lici na obican sistem za plin ili sekvencni ?Po slikama bi rekao da je obican mada znam da ne moze na njega obican plin vec onaj skuplji mada gledao sam ove sekvent plinske uredjaje i nidje ne vidjeh ovako da se vidi ovaj filter od plina lici mi na obican jeftiniji a?

photo0125er1.th.jpgphoto0126vj1.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Nemas mozda sliku celog motora, sa strane da se vidi reduktor pritiska? Ovde se ne vide ni brizgaljke za plin one su kod mene npr. poredjane preko grane svih 6 ...

Ovako otprilike to izgleda tj slicno zavisi od uredjaja i majstora :)

bmw5mgiy1.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Video sam resenje na 525i 24v.

Lik mi rekao imam sequent, ali nije imao.

Imao je obican plin, ali odlicno resenju za detonacije.

Na svaki vod usisne grane imao je ugradjen ventil, blizu glave motora. Ventil je bio valjkastog oblika, spoljnog precnika 1.5-2cm, visineisto toliko.

Video se spolja feder koji ga u stvari zatvara, pa kada dodje do eksplozije, samo se otvaraju ventili na usisima na kojima je detonacija.

Isao je slabo, ali je isao slabo i na benzin.

Jebao ga je protokomer.

Potrosnja plina po gradu mu je bila 15-17litara.

Da li je to puno, ne znam, ali znam da je resenje jeftinije od sequenta dosta i radi posao.

To je ugradjeno u madjarskoj otprilike 2000god. Mozda malo kasnije, ali sigurno pre 2003god.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Uredjaj je BRC, ali mu je prekidac rasturen da bi se ugradio u tablu, sto je 100000 puta bolje nego da nosis onu odvratnu BRC gromadu od prekidaca...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

To BRC lambda kontrola najverovatnije tip BLITZ sa mixerom kombinovanim sa detoklapnom i najverovatnije ima na sebi modul MOdular start da kad se motor ugasi odradi jos par sekundi da bi sagoreo plin u usisnoj grani da nebi paljbirao kod startovanja

To se radilo po italiji do 2000 godine jer tad su se pojavljivali sistemi sa direktnim ubrizgavanjem i bili jako skupi.

Za stelanje tog sistema treba BRC diagnostik boks.

Cao

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Pa da, ali kazi ti meni kako oni mogu bilo sta da traze kada je auto star skoro 20 godina i tada nije postojao sistem sa direktnim ubrizgavanjem i nije postojao atest kao sto je to danas slucaj, a ljudi su ugradjivali gas u kola jos od davnih dana...

Link to post
Share on other sites

Vec sam pisao o tome, ugradio sam Voltran sa klapnama, auto vozim godinu dana presao sam na plin oko 17000 km i nisam imao nikakvih problema, slabije vuce nego na benzim, ali mi je potrosnja u gradu oko 14 litara, na otvorenom mislim na magistralu oko 10 litara. Uredjaj me je kostao 280 €. Dobio sam 2 godine garancije. Uredjaj ima 2 klapne na grani i jednu kod creva za vazduh. Do sada nisam imao bukvalno ni jednu detonaciju. Ja sam prezadovoljan. Skoro smo bili u KG-u Kick, Milan ///M3 i Ja. Nisam ga spustao ispod 160 km/h na auto putu, potrosnja je bila 15 litara na 100 km.

Link to post
Share on other sites

Da li je neko imao iskustava sa plinom u E20 320i '88?

Posto bi hteo da ga stavim, molio bih vas za malo pomoci.

Koji obican ili sekvent? I preporucite nekoga ko bi to mogao korektno da odradi

Hvala na bilo kakvoj pomoci!!

Link to post
Share on other sites