Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imao sam reklamaciju u Delti jer mi je posle servisa auto 2-3 puta zadimio ispod haube. Nakon detaljnog pregleda ustanovili su da je problem u sledecim stvarima koje sam danas zamenio.

1. Dihtung poklopca ventila - rekli da je tek poceo da bali na jednom mestu i da kaplje na izduvnu granu

Deo na linku pod rednim brojem 2.

Dihtung pokopca ventila!

2. Predihtovana vakum pumpa - u Delti su rekli da pusta sto apsolutno nema veze sa mozgom, jer smo kod drugara u radionici prilikom skidanja videli da je potpuno ispravna ali smo je preventivno predihtovali jer se pominje kao jedan od mogucih problema na N42 motoru

3. Zamenjeno povratno crevo od separatora ulja - na predhodnom servisu koji je radjen u Delti prilikom zamene separatora crevo nije promenjeno i ako sam servisnom savetniku rekao da ih provere i po potrebi zamene ili ociste

Deo je na linku pod rednim brojem 4.

Povratno crevo separatora!

4. Dihtung kod cepa rezervara - deo je na linku pod rednim brojem 7.

Takozvani "seal flange"!

5. Zamenjena vodjica alternatora - deo na linku pod rednim brojem 1.

Takozvani "Pulley alternator"!

6. Zamenjen kais alternatora - deo na linku pod rednim brojem 2.

Kais alternatora!

7. Zamenjen zatezac kaisa - deo sa linka pod rednim brojem 1.

Zatezas kaisa!

8. Zamenjena rolnica - deo sa linka pod rednim brojem 2.

Rolnica!

9. Filter vazduha - deo sa linka pod rednim brojem 2.

Filter vazduha!

P.S. Nakon ovoga miran sam narednih 50-60000km. B)

Nadam se...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

4. Dihtung kod cepa rezervara - deo je na linku pod rednim brojem 7.

Takozvani "seal flange"!

Tek sada videh da sam napravio gresku. :) Nije dihtung kod cepa rezervoara, vec dihtung kod cepa ulja. :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Casper design ! B)

IMAG0440-1.jpg

IMAG0441-1.jpg

Lepo je ispalo ali me jos uvek "peckaju" black chrome rings koje sam video na ebay-u. :rolleyes:

P.S. Danas zamenjena benzinska pumpa jer je stara otkazala poslusnost. :e30:

Link to post
Share on other sites

Casper design ! B)

IMAG0440-1.jpg

IMAG0441-1.jpg

Lepo je ispalo ali me jos uvek "peckaju" black chrome rings koje sam video na ebay-u. :rolleyes:

P.S. Danas zamenjena benzinska pumpa jer je stara otkazala poslusnost. :e30:

Svaka cast izgleda lepo,Casper je Car... ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Danas kupljen set u Shop Invest-u za 3690 dinara. Kvalitet kao i na fabrickim. Da budem iskren, da ne znam, nikada ne bih provalio da nisu original. Gmax ih ima vec 3 godine i kaze da su odlicne! :dance3:

PB300251.JPG

C-fakepath-PB300252.JPG

BMW%20E46%20opis.JPG

P.S. Naruceni BLACK CHROME prstenovi. :rolleyes:

BMWE46BLACKCHROME1.jpg

BMWE46BLACKCHROME2.jpg

BMWE46BLACKCHROME4.jpg

Link to post
Share on other sites

Hvala. Bice tu jos lickanja i bacanja para na razne gluposti... :)

P.S. Totalno sam otkacio od kako sam kupio BMW-a. :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Sve je lepo dok smo momci, a ja kako se opravdavam suprugi pored troje dece i kucnog ljubimca... O tome i Kusturica moze da snimi film.

P.S. Cvece resava sve ... :kiss3:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Stuigli "black chrome rings" i izgledaju extra! Fotke nisu nekog kvaliteta jer su napravljene sa mobilnim i na njima se ne vidi koliko su u stvari crni na samoj instrument tabli. Najbitnije da sam ja prezadovoljan! :dance3:

Casperovi su otisli na poklon drugaru. :)

P.S. Bolje fotografije ce biti za par dana.

IMAG0480_zps5ead559b.jpg

IMAG0482_zps747b2563.jpg

IMAG0483_zps61519d16.jpg

IMAG0479_zpsc45bf38a.jpg

IMAG0476_zpsddd59ac0.jpg

IMAG0488_zps942cfea8.jpg

Link to post
Share on other sites

Uzivo su jos bolji i crnji! Videcu ovih dana da napravim bolje fotografije na kojima ce se, nadam se, bolje videti. ;)

Link to post
Share on other sites

Danas kupljen set u Shop Invest-u za 3690 dinara. Kvalitet kao i na fabrickim. Da budem iskren, da ne znam, nikada ne bih provalio da nisu original. Gmax ih ima vec 3 godine i kaze da su odlicne! :dance3:

PB300251.JPG

C-fakepath-PB300252.JPG

BMW%20E46%20opis.JPG

Patosnice su vrh na slici a ne sumljam i u praksi samo me zanima dal se guzvaju pod nogama ono kad vozis auto pa ti se uguzvaju zakrive imaju li lufta konkretno vozaceva i suvozaceva...? Ja bih ove uzeo i izbacio one od tepiha prakticnije su mi iza ljeto mogu da se odrzavaju lakse a i peru... :)

Link to post
Share on other sites

U praksi su daleko bolje nego na fotografiji, veruj mi. Uz njih sam dobio 4 plasticna "srafa" kojim sam prednje patosnice zavrnuo u predvidjene rupe u podu i ne pomeraju se ni jedan milimetar. Zadnje sam zavrnuo sa "srafovima" koje sam skinuo sa tekstilnih patosnica, koje cu vratiti cim se prolepsa vreme. Sumnjam da bi se ove puno pomerale i bez srafljenja jer na poledjini imaju "sisise" koje sluze da sprece bas to pomeranje. Na kraju krajeva, idi u Deltu i kupi srafove za patosnice. Ja sam ih letos kupio i cena po komadu je bila negde oko 70-80 dinara. Ne kosta puno a resava svakodnevno nerviranje. ;)

P.S. Evo fotografije prstenova posto tek vidim da su predhodne isparile. :)

IMG_2614_zps7abe7587.jpg

IMG_2613_zps7458a452.jpg

IMG_2615_zpsf9b480ac.jpg

IMG_2598_zpsc903926d.jpg

IMG_2599_zps50d58235.jpg

IMG_2601_zpsda9aa3a3.jpg

IMG_2602_zps6cc87ba7.jpg

IMG_2594_zps8b45ed57.jpg

IMG_2612_zpsb26858e4.jpg

IMG_2594_zps8b45ed57.jpg

Link to post
Share on other sites

Patosnice su vrh na slici a ne sumljam i u praksi samo me zanima dal se guzvaju pod nogama ono kad vozis auto pa ti se uguzvaju zakrive imaju li lufta konkretno vozaceva i suvozaceva...? Ja bih ove uzeo i izbacio one od tepiha prakticnije su mi iza ljeto mogu da se odrzavaju lakse a i peru... :)

Dobre su patosnice, imam ih i ja. Nema guzvanja i pomeranja. Sa donje strane imaju kao male iglice koje upadnu u tepih i nema sanse da se patosnice pomere.

Link to post
Share on other sites