Recommended Posts

  • Replies 314
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imas dva e62 525d na oglasima koji mi se cine odlicnim

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Slobodno postavi link oglasa. Mada, mislim da sam ih vec video, mozda cak i zvao. I da, verovatno si mislio na na E61 a ne na E62. ;)

Slatke muke imas mogu ti reci :) Ja bi se jako lomio izmedju audija i bembare, audi mi je lep u pm

BMW je svakako bar koplje ispred Audija. Ali, kad nema kise, dobar je igrad.

Nek je sa srecom :) Slicnu dilemu imas kao i vecina, izmedju ostalih i ja, koji menjaju e46, jos nikad nisam cuo da je nekome nakon e46 dosao e 90 npr :) Otac mi vozi tu e klasu, jako udoban i pouzdan auto ali fali mu malo atraktivnosti (moje misljenje). E60 bih radije vozio ali ako hoces da poredis sa A6 u istoj opremi razlika u ceni je bar 50 procenata na strani Audija, to je neko moje vidjenje stanja po oglasima.

Nemam ja dilemu, ja imam problem sto nema dobrih primeraka za te novce.

Iskreno, navijam da kupim E60 ali ce to biti teska rabota. Narocito sto je moja trojka, koju uzimam kao reper, bila odlicno ocuvana i u dobrom stanju.

Mislim da treba da kupis seata sad je takav trend na forumu.

Ps. Izvini za off

Moze Seat ali za zenu. ;)

Link to post
Share on other sites

Upravo sam hteo to da kazem. Ko prati tvoju temu zna kako odrzavas automobil i koje kriterijume mora da zadovolji da bi ga kupio. Druge marke su bile pomenute samo zbog budzeta jer u okviru njega nema teorije da se nadje e61 po tvojim standardima, cini mi se da je najjeftiniji na oglasima oko 8-8500 a verujem da on nije ni blizu onoga sto ocekujes posle onakve e46 ice.

Sent from my HTC One using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ne ocekujem da E60/61 bude u stanju kao i E46 jer bi onda kostao debelo preko sume koju hocu da odvojim. Recimo, ovaj 523i koji sam danas gledao je bio u ok stanju ali je svakako bio losiji od trojke ali i daleko od krsa. Recimo da je bio dobra osnova u koju vredi ulagati i od koje se moze napraviti dobar i lep auto.

Link to post
Share on other sites

Si razmisljao da krenes preko, si gledao mobile.de i tako to? Ne znam koliko bi te izaslo ali ima veci izbor sigurno. I mozda bocnes neki dobar primerak za manji kes..

Link to post
Share on other sites

Svakako da gledam primerke iz stranih oglasa ali su mi, da budem iskren, blizi ovi nasi jer njih lakse i brze mogu uzivo da pogledam. Ne zurim jer imam sta da vozim. ;)

Link to post
Share on other sites

Ako ce preko ima da odvoji skoro duplo vise nego sto su ovi po nasim oglasima, ako hoce dobar primerak. Drugar je ovde gledao CLS 2007/2008g, i nagledao se svega i svacega, cene od 13000 do 18000, plus debela ulaganja. Otisao u Nemacku, uzeo od prvog vlasnika, sa 110000km na satu. Al ga zato izaslo 24000 ukupno.. Pa ko voli nek izvoli :) . A te price preko su bolja i jeftijnia su za decu. Mislim jesu bolja, ali definitivno ne jeftinija, ako hoces dobar auto. Ako ce tamo kupovati jeftin les da bi se zvao da je iz Nemacke, onda moze i ovde :) Nek je sa srecom u daljoj potrazi ;)

Link to post
Share on other sites

Imaj na umu da se eur1 obrazac za bmw vise ne izdaje, znači nema umanjenje carine. Možda može jos kod nekog handlera da se uzme. E sad ne znam da li nasa carina jos priznaje onaj tekst na fakturi...

Link to post
Share on other sites

Znam da BMW od prvog januara ne izdaje obrazac i da nema umanjenja carine. Procitah negde da ga od skoro ne izdaju Mercedes i Audi.

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

I samo da kažem da su svi "problemi" sa potrošnjom ulja riješeni sa zamjenom par dihtunga i gumica ventila bez skidanja glave ili bilo čega više nego što treba. Gumice koje su skinute tu toliko raširene/razlokane da kraj njih može još jedan vrat ventila da prođe, a ne ulje.

Po meni, preporuka na benzincima mijenjati gumice ventila na 50k km za bezbrižno uživanje u autu.

Link to post
Share on other sites

Auto (baš ovaj iz teme) je i dalje tu, kod ćaleta, praktično i dalje na forumu. Ima takvih još (mislim na N42), pa da ljudi znaju da se problem može riješiti bez skidanja glave i rađenja polu-generalne, pod uslovom da je sve ostalo ok.

Link to post
Share on other sites