Recommended Posts

Pozdrav svima!

Riknuo mi je stari akumulator i sada gledam šta kupiti. Stari je bio 100 AH, mada ovo što sam gledao do sada po nekim sajtovima, za moj auto sa standardnim nivoom opreme najčešće preporučuju 75 AH. Da li je taj od 75 AH dovoljan za ovu moju mašinu ili mora 100 AH, i od kog proizvođača da tražim? Navodno, Varta je OK, kao i Pro Atomic što je ustvari samo jeftinija varijanta Varte pošto ga oni prave. Ako neko ima neki konstruktivan predlog, bio bi zahvalan. :D

Link to post
Share on other sites

Sa Vartom i Bosch-om neces pogresiti sigurno,a to proatomik i ostalo kao po licenci,ista firma bla bla,ja bas neverujem u to.Kao i kineski motori,po licenci Honde,Yamahe itd,nije ni blizu ni slicno,samo se zove da je po licenci.

Za amperazu neznam,ali ako mozes da kupis opet od 100aH nece mu smetati,ako nemozes vidi sa nekim pametnijim koji bi bio minimum aH za tvoju masinu. Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ne mora 100Ah, ali je preporučljivo i bez problema staje u predviđeno mesto. 75Ah je ipak malo čini mi se...

Dakle Varta, Bosch a može i odličan Tudor HighTech 100Ah, 900ccA.

Link to post
Share on other sites

Ma kontam ja da je najbolje da kupim Vartu od 100 AH i rešen problem. Ali, trenutno nema šanse da dam 14-15 hiljada za taj akumulator. Milion nekih nepredviđenih drugih troškova u zadnjih mesec i po dana su mi poprilično osiromašili budžet za akumulator. Zbog toga me interesuje da li 75 AH radi posao ili je to preslabo za moju mašinu?

Link to post
Share on other sites

Za 523i radiće posao ako to pitaš... Možda bi 530d imao problema, ali 523i sigurno neće...

Inače, imaš Tudor 100Ah za 13169din

http://www.akumulatori.rs/products/TUDOR-HIGH-TECH-TA1000-12V-100Ah/pid/783238

Vrhunski akumulator, Švedski proizvođač, a kod njih su zime baš žestoke, a zimi je akumulatorima najteže...

Link to post
Share on other sites