Recommended Posts

Pozdrav svima,

Od skoro sam vlasnik BMW-a 523 E39 i imam jedan problem. Naime, auto ponekad secka i trokira, kao da mu jedan cilindar ne radi. Kad sam otisao kod majstora, on je proverio svecice, bobine i one gume koje stoje izmedju bobina i svecica. Zakljucio je da je sve ok. Ali, i sam sam se uverio da mu jedan cilindar ne radi. Ali ono sto je cudno je to da mu svaki put ne radi razlicit cilindar. Do tog zakljucka je dosao tako je sto je skidao jedan po jedan kabl sa bobina i po zvuku motora se jasno moglo zakljuciti koji cilindar nije u funkciji, ali uvek je to bio razlicit cilindar.

U medjuvremenu sam promenio filter za gorivo i sipao mu Winns aditiv za ciscenje brizgaljki i za nijansu je bolje, sada se to redje dogadja.

Majstor mi je predlozio da uradi ciscenje dizni i da ce to resiti problem.

Sta mi vi savetujete?

Hvala svima unapred.

Link to post
Share on other sites

Danas sam ocistio dizne i auto se opet isto ponasa. Ustvari, sad je startniji i primetno bolje vuce ali opet trokira na leru a i u voznji. Zamenio sam sve svecice i opet isto. Nekad je sve ok a nekad ne rade i po 2 cilindra. Jedan majstor mi je rekao da je definitivno neki problem sa vazduhom.

Sutra cu najverovatnije da odem na dijagnostiku. Samo molim boga da nije neki problem sa onim nikasilom.

Sta vi mislite...?

Link to post
Share on other sites

Danas sam vozio auto na dijagnostiku. Majstor je pronasao 10-ak nekih gresaka i obrisao ih ( ili resetovao, kako se vec kaze). Nista nije pronasao vezano za moj problem. Inace, nisu mi radili ni abs ni asc i rekao mi je da moram da zamenim senzore u oba prednja tocka, jer ne rade.

Kao za maler, dok sam bio kod njega i auto je radio kako treba. Cim sam dosao kuci opet je pocelo trokiranje. To je nenormalno kako radi na leru, kao da radi na 3 cilindra.

Link to post
Share on other sites
A izvini kako nemaju veze dizne,sta ce ti ubaciti gorivo u cilindar,mozda rezervni tocak????

Ali njemu cas radi cas ne radi, valjda to sto blokira ne seta iz dizne u diznu.

Link to post
Share on other sites

Ljudi, problem je bio u sledecem.

Proveo sam sate i sate na netu i procitao na nekom americkom forumu resenje za moj problem.

U pitanju je bio Idle Control Valve ili kako ga nasi majstori zovu "Step motor".

Pogledao sam u ETK i video da se na mom autu pasuje taj deo cak i od E30,E34, E36... ali i od X5 cak, :acute:. Ali, naravno ne od svakog nego samo od onih koji imaju 6 cilindra. Taj je bas potpuno isti.

I krenem ja da trazim deo, medjutim nigde da nadjem odgovarajuci. Svi su slicni ali nigde isti. Cena polovnog je od 20 do 30 eura, ali jbg. kad ne pasuju. Na kraju sam nasao kod jednog lika za 40 eura isti kao moj. Vozim ga 3 dana i auto se definitivno bolje ponasa. Medjutim, ujutru se opet ugasi prvi put. Zvacu ovog lika da mi zameni deo i da mi da sa drugim da probam. Ali nema vise onog nenormalnog trokiranja u voznji a i na leru mnogo bolje radi.

E sad slusajte za cenu novog "step motora". Proizvodjac je inace Bosch.

Zvao sam prvo Delta motors. Kod njih je 14.600 din.

Onda sam zvao Bmw Alone. Kod njih je 17.600 din., ali imaju i polovni koji mi mogu prodati za 8.800 din. ZAMISLITE!!!!!!!

Na kraju sam pozvao Bosch direktno i rekli su mi da je cena 9.400 din!!!!!!!!!

Sad vi vidite koliko zaradjuju na delovima nasi ovlasceni i poznati serviseri.

Da skratim malo. Odlucio sam se za kupovinu polovnog dela jer nisam bio siguran da je do toga, a polovan deo sam mogao da vratim. Da sam znao da je 100% pitanju to kupio bih nov u Bosch-u i kraj price.

Link to post
Share on other sites
Ako ti se gasi prvi put onda kupi i CaPS.

Joj druže ubijaš sa skraćenicama, vidim da debelo poznaješ "materiju", al' daj nešto i za nas tupane. Vjerovatno ti je mrsko kucati, ali de nekad i bez skraćenica. Jebote ti ko' vojno lice: MČ, KPS, OG, GSP, CDMR, ....

:beach: :boast: :crazy:

izvini vjerovatno ti izgleda glupo, ali jebiga, nisam stručnjak a interesuju me ove stvari.

Inače komentari su OK i već si kod mene zaslužio :D :D :D

Link to post
Share on other sites