Recommended Posts

Bio do vulkanizera, montirao dve gume, izbalansirane sve 4. Usput ispravio dve felne koje su bile krive. E sad, auto uopste ne "pliva po putu" nego skakuce. Ne uvek, vec cim malo bide put talasast. Centriran je i trap odmah posle ovoga. Sta moze da bude ?

Link to post
Share on other sites

I da. Bio do drugog vulkanizera, kaze da ne smeju tegovi da budu na dva mesta na felni. U mom slucaju su na licu felene na suprotnim stranama. Kaze da zbog toga skace. Jel moguce da je zbog toga ?

Link to post
Share on other sites

pa kazi tom drugom vulkanizeru da ti to sredi balansiranje nije skupo, ali mozda uopste nije do toga mozda je neki silen ili kugla propala.

Link to post
Share on other sites

Nije skupo..al ispravljanje montiranje demontiranje i balansiranje je vec izaslo dosta. Skupi se, jer bi onda trebo sve 4 da izbalansiram. Mada ni to ne bi bio problem ako bi resilo stvar. Juce kada sam centrirao trap, majstor mi nista nije rekao da negde ima lufta u prednjem trapu. Jedino sto meni pada na pamet su amortizeri. Ali fora je u tome sto je lepse isao pre ispravljanja i balansiranja, tako da ne znam ni sam. Sad se oseca i blago vibriranje na volanu

Link to post
Share on other sites

i ja sam se tako zajebavao sa vulkanizerima ,cak promenio gume i ponovo balansirao i ponovo cim predjem 110 trese volan na sitno levo desno. http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=21109&st=0&p=193428&fromsearch=1entry193428 promenio sam obe viljuske sa sve silenima i dobio drugi auto :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Pa normalno je da "skakuce" preko neravnina :blink:

Malo si nejasno ovo formulisao,kako skakuce??Ispravljao si felne i balansirao gume i auto se losije ponasa nego pre svega,znaci da ti nije ili dobro ispravljena felna ili gume nisu izbalansirane kako treba ili su krive gume ili nisu tockovi lepo stegnuti,da nemas mozda prstenovew na glavcinama koje je neko mozda zaboravio da vrati???

Link to post
Share on other sites

Na odlicnom putu skakuce, osecaju se malo vibracije i na volanu. Uopste ne ide "tecno" nego se oseca da skakuce kao da je put los, a nije. Fabricke su felne, nema prstenove.

Link to post
Share on other sites