Recommended Posts

GEPEK MI SE ZAKLJUCAO I NE MOGU DA GA OTVORIM, NI NA CENTRALO NI NA KLJUC, NA KLJUC NIKADA NISAM NI MOGAO. SEDAN JE U PITANJU TAKO DA PREKO ZADNJIH SEDISTA NE MOGU DA UDJEM U AUTO JEL IMAM VEZNI LIM.

VIDIM DA SU PISALI DA SE BUSI KROZ BRAVU BURGIJOM IMA LI JOS NEKA BEZBOLNIJA VARIJANTA ZA OTVARANJE?

HITNO MI TREBA TO DANAS, JER U AUTU IMAM NEK BITNE STVARI ZA POSAO

Link to post
Share on other sites

ja bio majstor i otvaranje teklo za..ebano. jak lim onaj tamo oko brave, jedva sam ga skinuo, iyvadio ulozak i osbosobio , kao sto rekoh sad mogu na kljuc..ako se desi da nece da otvori na centralno..

Link to post
Share on other sites

ovako, ukratko.. citao sam na forumu da su busili brave i slicno, ja sam uradio sledece...sama brava tamo gde ulayi kljuc ima kao cep, zavuce se safciger ili spicasta kljesta i iyvrti se napolje, dalje onda ostaju oni narezani delovi sto odredjuje koji kljuc moze da otvara a koji ne. to su plocice sitne redjane jedna na drugu i ima ih recimo 5 komada, svaka moze da se izvuce safcigerm, kad ste to izvuce dolayimo do dela koji je u obliku pravougaonika gde dolazi sam vrh kljuca kad odkljucavamo. njega moze otvoriti bili koji kljuc, original ili bili koji drugi kao i srafciger. provremeno resenje bolje u svakom slucaju nego da se brava provrti jel on da gepek ne mozete da yatvarata, ovako funkcinose dok ne nadjete drugu da je zamenite. jeste da gepek moze da otvori ko oce, ali spolja gledano ne vidi se uopste onaj deo brave fde je ranioje kljuc stavljan jel stte to sve predhodno skinuli, ima samo rupa kao da nema nista, slikacu sutra pa cu postaviti sliku...

znaci ak se nekom desi neka uradi isto da nebi morao vezivati gepek i slicno..privremeno resenje mnogo bolje od burgije.

e da ne rekoh i prst sam isekao, jel lim oko same brave je kao kamen tvr, ruka mi skliznula pa sam se nabo na prst..

ovo kazem da neko od vas nebi silovao kao ja, pa da nadrlja.

bravu menjam sutra...i slike postavljam sutra da vidite kako izgleda.

i naravno nemam nista u gepeku veceras, hahaha

Link to post
Share on other sites