Recommended Posts

Imam BMW 316i e30 m40 iz '89.god. Problem je sto auto dize temperaturu previse i naduva creva. Skidao sam glavu motora, nosio na obradu, stavio novi dihtung glave, novi termostat, probao i bez termostata,skidao hladnjak i cistio i sve je kao dobro,ali ne valja. Ono sto sam primetio je da auto nema grejanj kada ga ukljucim a i glavni hladnjak je hladan dok je motor vreo,kao da nesto blokira cirkulaciju vode kroz motor. Majstor je i skidao i pumpu za vodu i nju proveravao ali nije ni ona. U sistem je stalo oko 6l vode i sistem je ozracen,ako ostavim otvoren poklopac na hladnjaku, polako se dize nivo vode i pocne da preliva, ako ga zatvorim on iscupa crevo sa hladnjaka.

Ako neko zna u cemu je problem, molim za pomoc. Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Jel ima plin?

Smrdi mi da nije ozracen lepo....

Ako nemas grejanje nisi ga lepo odzracio!

Razlika u temperaturi gornjeg i donjeg creva?

Link to post
Share on other sites

Jel ima plin?

Smrdi mi da nije ozracen lepo....

Ako nemas grejanje nisi ga lepo odzracio!

Razlika u temperaturi gornjeg i donjeg creva?

Nema plin... Majstor je izbacivao vazduh i sa hladnjaka i sa kucista termostata,ali ne vredi.

Link to post
Share on other sites

Nije. Bio je izbio dihtung na jednom cilindru, mi smo kupili drugi i poravnjali i vratili glavu.

MOrala je glava na hidro test,20e mozda jeste za nekoga velika lova,ali u poredjenju sa problemima i nerviranjem je prava sitnica.

Meni smrdi da je pukla tintara cim naduvava creva,skini je i odradi hidrotest.

Link to post
Share on other sites

Ako je glava ravna i dihtung dobar a naduvava creva nema druge nego da je pukla glava.Dakle on od negde gura vazduh u creva,napravi čep,nemaš grejanje,ledi plin i diže temperaturu-simptomi problema sa glavom.

Link to post
Share on other sites

MOrala je glava na hidro test,20e mozda jeste za nekoga velika lova,ali u poredjenju sa problemima i nerviranjem je prava sitnica.

Meni smrdi da je pukla tintara cim naduvava creva,skini je i odradi hidrotest.

Ok. Moracu da je skinem ponovo, pa ako ne valja da trazim drugu. Hvala na savetima.

Link to post
Share on other sites

Ako je glava ravna i dihtung dobar a naduvava creva nema druge nego da je pukla glava.Dakle on od negde gura vazduh u creva,napravi čep,nemaš grejanje,ledi plin i diže temperaturu-simptomi problema sa glavom.

Izgleda da je tako. Hvala

Link to post
Share on other sites

Nije ti dobro ozracen sistem,uglavnom kad vraca vodu ima vazduha,probaj ti to malo bolje da izluftiras pre nego sto skines glavu ponovo,mada me cudi da majstor ne trazi da se uradi hidro test.

Link to post
Share on other sites