Recommended Posts

vec sam ranije pisao za ovaj problem sad ako neko moze da mi pojednostavi posto nisam neki majstor u citanju elektricne seme gde se tacno nalazi relej svetala i koji je da probam da ga zamenim posto mi se desava da se svetla ugase posle nekog odredjenog vremena i sama upale ali to se desava samo kad svetla rade duze pa predpostavljam da je u releju problem zagreje se ili sta vec pa blicne i bude mi nekad cim se upale svetla za nijansu jaca

ako neko moze i zeli da pomogne bio bi zahvalan

Link to post
Share on other sites

da radi se o kratkim svetlima a ta kontrolna lampica koliko vidim i ne radi nesto se ne secam da je i radila a svetla i to samo kratka ugase se na blic ne gasi ni poziciju a ni duga kad su upaljena

Link to post
Share on other sites

jegov rele za svetla je u lkm. pogledaj osigurac f3, da ne gubi on kontakt, razvod plusa u toj kutiji, prekidac za svetla, lkm . mozes probati nasumice da zamenis prekidac i lkm. ako hoces na sigurno uzmi test lampicu za 12V i u momentu kad ti ne rade svetla gledaj na lkm kontakte 2 i 3. Kad rade kratka svetla na oba kontakta treba da ima 12V. lkm ti se nalazi u kutjiji gde su osiguraci, prvi do blatobrana.

Link to post
Share on other sites