Potrebna pomoc prvi kupovini bmw 320.


Recommended Posts

Ovako: doslo vreme da kupim sebi auto..i najvise bih voleo da sebi priustim bmw 320..2001,2002 godiste..svejedno dizel ili benzinac,cuo sam da je verzija sa 150 ks mnogo bolja..imam 18 godina i ne razumem se bas nesto o automobilima,znam samo neke osnovne stvari..i dali moze u iole dobrom stanju taj auto da se kupi kod nas za 5000 eura..? i sto se tice zadnje vuce,dali je stvarno toliko problematicna na snegu i klizavom putu...? :) i ako neko ima iskustva sa ovim autom neka mi iznese misljenje,hvala unapred :)

Link to post
Share on other sites

Ja vozim limuzinu 2001 god. dizela 320 sa 136 konja... Kod mene je vec godinu dana i sve radi kako treba bez ikakvih problema, kako kazu kod mene u servisu nema greske kod njih. Sto se tice zadnje vuce, samo ti trebaju dobre gume na sva 4 tocka i vozis bez problema.

Link to post
Share on other sites

Samo ti kupi i uverices se da su to samo price da je skup za odrzavanje, kao i svaki drugi auto, a sto se potrosnje tice vec sam pisao imam prijatelja koji vozi YUGA i trosi mu 10 l,i ovo sto rece Sale dobre gume i teraj ;)

Link to post
Share on other sites

Pa ako kupi restajling za 5000evra stvarno ce mu odrzavanje biti jeftino. Brate pusti nase oglase i gluposti, pogledaj koliko je taj auto u nemackoj i sam ces da vidis. Bolje daj malo vise pa uzmi neki u dobrom stanju nego neku kapelu i prividno ustedis 1000-2000 eura. Taj auto nije skup za odrzavanje ako naidjes na dobar primerak, a ako ti je bitnije da je samo jeftinije to ce te posle kostati vise nego da kupis neki ocuvaniji za malo vise para. Ja sam imao jedan takav koji sam platio da kazem jeftino ali onda su pocele popravke, jedno, drugo, trece i ispade mi kao da sam kupio neki koji je u perfektnom stanju, a ovaj moj i pored tolikih ulaganja nije moga da mu pridje i na kraju sam ga opet prodao ispod cene jer mi je kvario merak pa kupio ovaj koji sad vozim. Nema vise nerviranja krci ovo, krci ono, ovo zvecka, zovi mehanicara, elektricara itd... Po meni gledajuci oglase kod nas i u nemackoj, za 5000 eura mozes naci dobar ali ne restajling, ako se odlucis za restajlinga spremi 6500-7000.

Link to post
Share on other sites

A sto se tice potrosnje 7,5-8 grad, otvoreno 5 do 110. Meni na 150-160 trosi ispod ali imam 6 brzina i cipovan je.

Mali servis ako radis sam ispod 100 evra, u ovlascenom servisu oko 150evra.

Odlican auto ide ko metak, lezi u krivini bolje od svih u klasi, nije naporan za duga putovanja iako je malo tvrdji, trap jednostavan, veliki servis jeftin jer ima lanac mesto kaisa.

Hoce da crkava turbina ili zamajac ako uzmes neki koji je vozen ka tudji.

el podizaci znaju da crkavaju, mada nisu skupi,

Remenica kao kod svih novih dizelasa zna pravi probleme,

sve u svemu ima tu dosta toga sto moze da vrisne za kratko vreme ali to je samo ako naletis na neki koji je gazen i goren ka licna osiguraca.

u sustini dobar, za razliku od pasata, golfa 4, audija a4, a koji su u slicnom cenovnom rangu e46 je lepsi, sportskiji, manje trosi, manje se kvari, a gledajuci koje si godiste pre ces nesto da pojebes nego sa ovima iz WV grupacije.

Toliko od mene i javi da li si nasao nesto zanimljivo.

Link to post
Share on other sites

pa zavisi ja sam kod nas uzeo u odlicnom stanju doduse karavana restyling uvezen na ime za 4400,isao kod mehanicara pretrkeljisali sve,promenio nosace motora,sve grejace,trapovi odlicni jedna viljuska original,druga remontovana,odlicna kompresija,suv ko barut.doduse oprema skoro klot.Ima ih samo treba da se nahvata

Link to post
Share on other sites

Ja sam jedan od onih koji je uzeo jeftiniji ristajling, pa sam pukao nenormalne pare na popravke. Bez 8000 ne razmisljaj o ristajlingu. Svi ti primerci od 5000-6000 su zreli za veliki servis, tako da ako ne platis na mostu, platices na cupriji. Inace je odlican odlican auto. Da me nije osvojio na prvu voznju prodao bih ga odavno

Link to post
Share on other sites
Guest Sale Formulica

moj savet ti je s obzirom da imas 18 godina i da ide zima i jos ako volis malo brzu voznju ( a mahom svi klinci vole ) nemoj da kupujes auto sa zadnjom vucom dok se DOBRO ne ispraksujes ,takve greske na putu zadnja vuca ne oprasta !!! pozz i pamet u glavu ;)

Link to post
Share on other sites

Nisam preterani zaludjenik za brzim voznjama,ali svi mi volimo da stisnemo gas ponekad sto je normalno.. :) imam i calov auto koji cu voziti ako mi bas bude problem sa zadnjom vucom po snegu,ledu.. I neka mi neko kaze kakav je ovaj sa 136 ks i jel bolje uzeti benzinca ili dizela ukoliko ne budem uzeo restayling 150 ks..hvala unapred :)

Link to post
Share on other sites

Restajling benzinac vredan pomena (ispod 2000ccm) imaš samo 318i sa 143KS... Ima i slabiji, 316i ali je ipak preslab. Pre restajlinga imaš odličan benzinac 320i sa 6cyl i 150ks. Mana (uslovno) je nešto (pa jedno 2L/100km u gradu i oko 1-1.5L/100km na putu) viša potrošnja od ranije pomenutog 318i. Alu zvuk motora je bolji, pošto je šestak, pa daje i nešto više uživanja.

Ako bi ipak pre dizelaša, onda idealno bi bilo naći neki dobro očuvani restajling 320d sa 150ks i 6 brzina (može i sa 5 ako ne provodiš mnogo vremena na autoputu).

A pamet u glavu naravno, zadnja vuča i klizav put (kiša, susnežica, sneg) su pozivnica na nesreću, naročito za klince bez mnogo iskustva... Polako, život je pred tobom, ne precenjuj svoje vozačke sposobnosti.

Link to post
Share on other sites

Aha,hvala ti brate,ti si mi najvise pojasnio otprilike kako i sta sto se tice ovog auta.. :) evo recimo ovako nesto,cini mi se odlican,sta ti mislis? http://www.polovniautomobili.com/oglas2511168/bmw_320_i/

Za: fina oprema, trokraki volan, deluje ocuvano (osim tragova cesanja na zadnjem desnom delu branika + ko zna sta jos sto se ne vidi na slici)

Protiv: Sumnjivo niska cena, Euro3, 5 brzina, penzionerski braon elementi unutra,

Nije mi jasno zasto prodaje auto u koji je samo pre dva meseca pukao pare za ugradnju plina. Ocigledno je nameravao da ga vozi pa je nesto iskrslo, da li mu treba kinta ili auto uskoro ceka popravka koju nece da finansira.

Tebi ce u svakom slucaju trebati dodatna kinta, ako nista drugo onda najverovatnije za zimske gume za par meseci. I to pod uslovom da si imao neverovatne srece da si naleteo na dobar auto za male pare.

Link to post
Share on other sites

po meni da uzmes 318 ristajling ja mislim da ti je to taman za pocetak, iz razloga odrzavanja, snage, itd... a po meni da nije zadnje vuce, do sad bih se slupao 10 puta, uvek izvuce iz krivine kad je najpotrebnije... :)

Link to post
Share on other sites

Bitno mi je da kupim auto koji je u dobrom stanju a sad dal je benzinac ili dizel to mi je manje bitno..pa sta je po tebi najbolji izbor: 318i 143ks ,320i sa 6cyl i 150ks ili ipak restajling 320d sa 150ks sa 6 brzina?

Sto se tice zadnje vuce naravno,nisam neki trkac kao sto sam vec napisao,pazicu do maximuma :)

Link to post
Share on other sites

Mislim da je ovaj 318i 143ks jeftiniji za odrzavanje. A 320i sa 6 cilindara to leti kao zmaj.

Ja imam 320d 150ks i 6 brzina, za voznju je fantastican, ali sam morao da odradim veliki servis i jos par sitnica sto je prilicno bolelo. Pritom je i majstor bio los, pa je sve kostalo i vise nego sto je moralo

Kad razmislim, mozda ti je bitnije da imas dobrog majstora. Jer auto moze da izgleda da je u dobrom stanju, da prodje dijagnostiku i mali servis, i da se tek kasnije ustanovi da vuce od ranije neki skuplji kvar.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...