e30 lampica za motoroil check


Recommended Posts

I meni se desava da se nekad upali tokom voznje ,a ulje na pola - kad dolijem malo (100-200ml) ugasi se. Cesto taj senzor zajebava, tj. pali lampcu pre vremena odnosno dok ulje jos nije na minimumu. Ali sam skontao da ako upali cim das kontakt onda je ulje na minimumu, a ako upali u toku voznje onda zajebava senzor verovatno i cim ugasis/upalis auto lampca se gasi. Bitno je da ti je nivo ulja ok, j***s lampicu - meni je karter busan pa zato stalno moram da proveravam i dolivam, a ti mozes s' vremena na vreme kontrolisati a senzor probaj ocisti pa sta bude

Link to post
Share on other sites

Nivo ulja je mnogo nizi od nivoa senzora ako ces ga skidati, mada mi se cini da je sve u redu sa senzorom(u sustini to je sistem sa plovkom kao i u rezervoaru), a to sto upali u toku vozlje je zato sto kad se upali motor i ulje procirkulise kroz njega nivo ulja se malo snizi, pa jos ako ides malo ostrije kroz krivine, ili si u vecim obrtajima onda u nekom trenutku nivo padne ispod dozvoljenog minimuma, tako da je sve u redu sa senzorom, nego dolij malo ulja, bolje da ga ima nego da fali. :-)

Link to post
Share on other sites

Otkaci dzek sa senzora, ima tri kontakta, i parcetom zice spojis srednji kontakt sa levim ili desnim kontaktom(jedna strana pali kontrolnu sijalicu a druga strana gasi kontr. sijalicu).

Link to post
Share on other sites

Jesi li probao da otkscis akumulator? Ako prespajanjem srednje i susednog kontakta na dzeku senzora ne gasi lampicu onda ti preostaje da vidis konektor na tom kontrolnom modulu ili je sam modul vrisnuo. Otkaci dzek sa senzora, konektor na modulu je spojen i tad spoj kontakt 16 na modulu sa masom. Ako ne ugasi lampicu menjaj modul.

Link to post
Share on other sites

hvala vam svima puno sutra ga rasturam pa javljam sta je bilo valjda ce proraditi. mozda i nije neka sad bitna stavka ta lampica ali ja sam od onih koji se trude da odrze star auto u fenomenalnoj formi hvala jos jednom

Link to post
Share on other sites