Recommended Posts

ajmo ljudi pomagajte!

kao sto naslov kaze,poceo da gubi antifriz bez dokaza curenja...

sumnjao sam prvo na racve gde su ubacena creva kad je stavljan plin,ali nije(bio kod plinadzije,proveravao)

ne dize temperaturu ni malo,ne dimi,ide kao i uvek...

desava se da posle dva tri dana zafali oko 2-3dL(3-4 crtice na posudi). kada proveravam i treba da dolijem(naravno kada otvorim posudu) kao da uvuce vazduh,odnosno podigne nivo tecnosti za par centimetara gore.

Link to post
Share on other sites

Hoće m50,m52 da gube vodu na račvi(u kojoj je termostat) iznad vodene pumpe.Pošto je motor vruć onda to što se slije ispari i ti ne možeš videti tragove ispod auta,jedini trag je od antifriza boja.

Link to post
Share on other sites

Hoće m50,m52 da gube vodu na račvi(u kojoj je termostat) iznad vodene pumpe.Pošto je motor vruć onda to što se slije ispari i ti ne možeš videti tragove ispod auta,jedini trag je od antifriza boja.

na kucistu termostata? pazi,uradio sam 'pressure test', i negde pusta,a nije se videlo gde,nije curelo... jel moze dihtung glave da pusta, ili pre moze biti glava a ne dihtung dlave? nema tragova mesanja ulja na cepu za ulje,ni na meracu...

Link to post
Share on other sites

Sipaj mu to sto mu je isparilo i peglaj,kakva glava.

Meni curi na crevu koje ide iz glave u mali hladnjak i nemogu odozgo da mu pridjem,a da skidamn usis nema sanse,dolijem na par dana pola litre i gas,tako teram vec godinu i jace.

Link to post
Share on other sites

bobane,to sam i ja prvo pomislio ,jer sam bio kod plinadzije par puta da doteze selne,a ta racva skroz do kabine je bas nedostupna! mada pazi,pokazivao bi da vlazi , ili kad sam bio na pressure test-u...

ponavljam, kada otvorim posudu sutra dan,kad se ohladi lepo,podigne se nivo za 3-4cm... ocigledno je da negde uvlaci ,ne?

Link to post
Share on other sites