Recommended Posts

ovako imam jedno pitanje ako bi neko mogao da mi pomogne,imam BMW e46 2005 150ks karavana, auto je u tip top stanju,kao nov,danas mi je neki čovek gledao auto hteo je da ga kupi , on je navodno "majstor" , da napomenem da sa tim autom nikad najmanji problem nisam imao,vozim ga skoro godinu dana, sada bih trebao servis da mu radim ( ulje,filteri) , gledao je komplet auto,od enterijera do motora, otvorio je čep za ulje na motoru i tu na čepu kaže da dimi poprilično,ja jesam video da dimi ali ne znam dal to sme ili ne sme.. on mi je rekao da sme da dimi ali "ne toliko"..da napomenem da na meraču za ulje ne dimi ni malo i da kada je skinuo čep da auto nije promenio zvuk... moje pitanje je da li sme tu da dimi,i koliko? uplaši me čovek pa bih zamolio neko stručan da mi da odgovor šta i kako... i da još kažem da kad sam skinuo plastiku sa motora da je motor suv kao barut , da nigde nema kapi ulja itd.. pali normalno, vuče extra... Hvala

Link to post
Share on other sites

Ako nisi primetio na auspuhu da sagoreva ulje, onda proveri/zameni separator uljnih isparenja, potvrdice ovi sto voze dizele ali mislim da rekose da on treba da se menja ponekad

nisam primetio..auto ne dimi..tj hoce kad ga stisnem onako malo,sto je normalno kod turbo dizela..

Link to post
Share on other sites

Vrlo moguce da ti pusi zbog separatora.

Elem, ja sam zamenio separator na benzincu i u BMW-u kazu da se preporucuje zamena separatora svako drugo menjanje ulja, narocito ako auto vecinu kilometara prelazi po gradu. Sam deo kosta negde oko 3800 dinara. ;)

Kakav je sa potrosnjom ulja?

Link to post
Share on other sites

Vrlo moguce da ti pusi zbog separatora.

Elem, ja sam zamenio separator na benzincu i u BMW-u kazu da se preporucuje zamena separatora svako drugo menjanje ulja, narocito ako auto vecinu kilometara prelazi po gradu. Sam deo kosta negde oko 3800 dinara. ;)

Kakav je sa potrosnjom ulja?

hvala puno drug... pa mislim da ne troši ulje,nije mi upalio lampu da fali ulja a sada treba servis da radim.. gde mogu da kupim separator??

Link to post
Share on other sites

Ja sam radio servis i kupovao delove u Delti. Zbog starosti mog auta (2002.god.) imao sam 20% popusta na delove i na rad.

Evo ga i racun od pre neki dan.

IMAG0359-1.jpg

Link to post
Share on other sites

uh lepo su i naplatili..separator nije nesto skup..imam ja majstora ko mi odrzava,radio je decko u aloneu..sam cu kupiti ulje i filtere + taj separator..pa nek mi sve zameni..mozes li mi reci sta jos da uradim ili proverim..s obzirom da ga imam god dana i nista bitno nisam radio na njemu..sta mislis gde jos mogu da kupim taj separator tj gde sve..i ako moze neki kontakt tel od njih i reci mi da li da skidam klapne sa usisa ili ne???hvala ti

Link to post
Share on other sites

Skini ili jos bolje zameni klapne, proveri turbinu, dizne, zamajac i zameni separator. Sve ostalo je redovan servis. Delove mozes da kupis gde god hoces, Delta ili BMW Line itd., samo gledaj da budu original. Ako neces da radis servis u Delti, onda preporucujem BMW Batu iz Mirijeva.

Link to post
Share on other sites

mogu li znati gde se nalazi separator kod mog auta, ja to nikad nisam menjao. u putanju je 2.5tds iz 97 godine

kod rebe se nalazi u samom poklopcu na glavi motora i tvoj se ne menja nego se cisti

Link to post
Share on other sites

Moze li neko da mi kaze gde mogu da kupim separator uljne pare?da li ima jos negde sem alonea ili delte..i ako moze kontakt telefon od delte i ako neko zna jos neku prodavnicu gde bih mogao kupiti..ne mora iz originala ( nisam nesto trenutno jak sa lovom ) a sledeci servis ide original!

Link to post
Share on other sites

U Delti je separator za N42 motor nesto malo preko 3000 dinara, vidi gore na mom racunu. Mislim da ti se ne isplati uzimati kopiju jer neces ustedeti mnogo. BMW Line u Sarajevskoj takodje drzi BMW program i baner ti je na vrhu foruma. Ako se odlucis na Deltu, evo ti broj.

Delta rezervni delovi : 011/353-9952

BMW Line : 011/361-9595

P.S. Delta daje 20% popusta na delove i na rad za aute starije od 5-6 godina.

Link to post
Share on other sites

U Delti je separator za N42 motor nesto malo preko 3000 dinara, vidi gore na mom racunu. Mislim da ti se ne isplati uzimati kopiju jer neces ustedeti mnogo. BMW Line u Sarajevskoj takodje drzi BMW program i baner ti je na vrhu foruma. Ako se odlucis na Deltu, evo ti broj.

Delta rezervni delovi : 011/353-9952

BMW Line : 011/361-9595

P.S. Delta daje 20% popusta na delove i na rad za aute starije od 5-6 godina.

hvala ti puno drug na svim odgovorima do sada..kupicu onda tu nov,zbunilo me je jer sam zvao alone i pitao koliko kosta separator za moj auto po godistu i broju šasije kaže mi čovek 6900 din..pa zato pitam...nadam se da je u delti manje ! hvala

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Prijatelj mi vozi takodje e46 320d 110kw 2003godiste njemu su rekli da na taj model dodje mali filter koji je ispod neke plastike i da se on ne mijenja vec da se samo ponekad opere,nije isti separator ulja kao kod ovih do 2003.????Da li je to moguce?

Link to post
Share on other sites

imas dve vrste separatora, jedan je kao filter koji mora da se menja a drugi je plastican, on verovatno moze da se pere mada ja to ne bi radio

Da vidio sam po sajtovima da postoji i taj filter.

Link to post
Share on other sites