Treba mi savet ...za e30


Recommended Posts

U potrazi sam za dobrim e30 vec godinu i po dana, konacno pre mesec dana mi se javlja covek, kojem sam ostavio papir na brisacu, prelepa 318 is...odem kod matorca, trazi mi 1800 eura, kocka je u dobrom stanju...nisam mu se javljao neko vreme,ocekujuci da ce malo da koriguje cenu, zovem ga juce, i meni covek kaze sledece: pre nekoliko dana mi se desio kvar, dihtung na glavi...curi ulje, dacu ti ga za 1000 eura... pa bih vas zamolio, da mi date savet, da li mi se isplati da je uzmem, i koliko bi me kostala opravka? I sta sve moze biti uzrok tom kvaru... Inace auto nikada nije isao na plin...Hvala vam unapred...

Link to post
Share on other sites

Ako je samo dihtung onda ti kvar ne prelazi 200 evra,tj opravka,ali mogu biti i tefloni,mogu biti i karike,a moze da pukne glava,gde mu curi ulje?ne curi napolje ako je dihtung glave,moze da ide ulje u vodu ali napolje nece

Link to post
Share on other sites

Bio sam ponovo pogledao auto, i otisao kod jednog dobrog majstora, koji mi je rekao, da mu je dihtung dotrajao, da je to normalno da se vremenom pojede, i da samo na prednjoj strani pusta tamo do ventilatora...kaze da se nije pregrevao...inace auto mnogo dobro vuce...

Link to post
Share on other sites

pa i da ga uzmes za 700-800e i da te popravka kosta 500e opet imas dobar auto sa sredjenim motorom za ispod 1500e. Jesi razmisljao da promenis celi motor? mozda je to lakse/jeftinije nego da menjas karike i da radis glavu

Ja ne znam kakve sucene u Srbiji ali ovde dobar E30 318is nije ispod 5000e

Link to post
Share on other sites

Pa nisam razmisljao o tome da ubacim drugi motor, jer mislim da je ovde tesko naci dobar m42. Vec smo se dogovorili za cenu od 1000 eura. I poprilicno sam siguran da je u pitanju dihtung dekla od ventila. I ventilator u kabini ne radi, verovatno je osigurac otisao.

Link to post
Share on other sites

Sta da ti kazem, ako imas slobodnog vremena dodji do Lazarevca sa Mirkom ili bez njega... Odozdo ga nisam gledao, sa strane super izgleda dzepovi pozadi, i ispod haube..nisam nikad vozio kocku, ali mi izgleda poprilicno utegnuto, vuce bolesno,ima nekih delova da mi da uz nju...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...