Recommended Posts

nije pokazivao ni jedna sijalica da neradi,sad sam ocistio kontakte na LKM,u onom cudu sto ih proverava i non stop mi sija teil light...svetla stop ili pozicije, migavac kad izvadim nereaguje, na krqatko i dugacko svetlo reaguje,elem radi mi pozadi i stop i pozicija i svetlo za tablicu/na svetlo za tablicu reaguje kad se iskljuci/ i maglenke i zmigavci,ali mi na tabli stalno prijavljuje gresku da mi neradi teil light...a sve radi..jebo ih kompjuter...nervira, takodje mi izbacuje da mi je nizak nivo vode u hladnjaku a imam je..i sa otkacenim meracem nivoa vode isto se ponasa..samo da popizdis...elem imali neko neko resenje..skidam vracam sijalice,sve radi,cistim kontakte..dodje mi da ga iskopcam pa nece imati gresku na tabli :pleasantry: ali bih ipak sve da radi..

Link to post
Share on other sites
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

o zeljkoooo srbine :dance3:

pa ziv li si ti :acute:

elem,kazu mustars relej crko http://twrite.org/shogunnew/fixes/mustardrelay.html#The_empty_mustard_relay

pa sad,i to da probam da promenim,kad se smakne relej,nerade pozicije uopste,moguce da je zabagovao,ili je na lkm,u bio los kontakt pa je sad sistem proradio kad sam malo nasprijasao kontakte ocistio itd...

videcemo kad ga zamenim ako ga nadjem,ako ne,ima da sija tako pa sta mu bog da... :angry:

Link to post
Share on other sites

crko davac nivoa vode,

problem sa prijavljivanjem da nerade pozicije zadnje jos nije resen..

ovih dana da promenim taj mustard relej,stavio sam i sijalice 10w isti djavo,prijavljuje gresku, ako nebude do releja,negine mi lkm kompjuter da izmenjam, danas proverena limarija na kanalu,odlican 5, jos uvek nemogu da nadjem gde su prevezali da vergla i kad netreba,, doduse jos kontakt bravu nisam rsturio,

ventili nastelovani,samo susti, kaisevi zamenjeni, klimu nepali,moguce da je prazna, i to cemo kasnije da dovedemo u red, i jos neke sitnice,pa farbanje... :pleasantry: samo sto ce ove sitnice kolko vidim dusu da mi izvade :angry:

Link to post
Share on other sites

nisam siguran, a jel e32ka ima da se kaci na dijagnostiku? ako ima trebo bi da obrises greske. klimu ne pali verovatno jer je prazna. isto sam imao problem na e36ici mojoj

Link to post
Share on other sites

zanima me njegovo saltanje,kada treba da presalta recimo u 4tu,,ili 5tu,vec neznam ni kolko ima,predpostavljam 4, u ekonomiku na kojoj brzini bi trebalo da presalta u 4tu..imam utisak da mogu sam onako na popustanje gasa i na 60 da to odradim,ali ide on 3com i 80,90,pa ja kao pustim gas on presalta,ali me zanima kada on to sam treba da uradi...ako neko ima takvog zanima me...

Link to post
Share on other sites

Automatik u Ekonomik rezimu salta sam na nekih 2-2500 obrtaja ako mu dozvolis gasom tj ako vozis ler gasom , a ako vozis malo zivlje onda salta na pustanje gasa a ako drzis pun gas bez kik dauna presaltao bi na nekih 5000 dok sa stisnutim kikom salta u crvenom polju .

Link to post
Share on other sites

da,tako i salta, danas proverene kocnice,razmrdane,stvarno ima nove plocice, kablici iskidani,zato valjda gori ono breaks lining, sperovan diferencijal,uh,nevalja za potpisivanje :blink:

zadnji silitni blokovi klate..samo da poludim od neodrzavanog auta...treba da narucim royal blau metalic boju,

ma sto k... sitnica mali milion,zamenjena bombica za kocnicu,sad radi kako treba,

oprao sam motor,sad mi neradi potrosnja,to jest pokazuje da trosi do maximuma,a radilo je,nadam se da je samo negde malo vlage uslo..

odakle cita tu potrosnju...samo neke mukice,najvise me ta struja pojede..

Link to post
Share on other sites

otvori kutiju sa osiguracima i pronadji zuti relej sa plavom tackom na sebi izvuci ga i videces da ima samo 2pina zameni ga drugim zutim sa 4 pina i resio si problem paljenja u svim brzinama.....palice samo u p ili n

Link to post
Share on other sites

znaci,,car si :worshipbmwts9: :thumbsup:

problem verglanja resen, ...a ja se patim nenalazim kvar,ko zna zna... :thumbsup:

nadjoh neki braon fordov,ali cu vec kolko tolko ujutro potraziti bas da bude zut,ako je to bitno :thumbsup:

Link to post
Share on other sites

usput,,oprao sam motor danas,zakljucio da imam sper diferencijal,valjda je to i dobro ,bar za sneg,

e onda..onda procitam klinikov post, ok, resim i taj problem,krenem jedan krug,,,kad ono,,neradi ekonometar,e sad,ni menjac nije radio kako treba..nece u 4tu,,samo preko 90..ide trecom,,i nece pa nece da salta..

probam nije u m.ni u sportu nece u cetvrtu..kako kad,,moram do 100 da ga zaletim i nekako se prevari..ekonometar zablentavio to jest zaglavio u ..ma do kraja...do 30 40 kolko vec litara...

ajd da se provozam malo malo.posle 10tak km..proradi ekonometar,al proradi i menjac..sad i na 60 ulazi u 4tu,skoro pa sam..malo pustim gas i presalta,,valjda se osusilo to sto se okvasilo...ili vec sta se desilo nemam pojma..uglavnom sad adi,,bem ti digitalno virtuelni menjac..sto nije klasican matik...

ustvari,,mozda i prebacim klasican menjac...nikad se nezna,uglavnom neznam kakve veze ima ekonometar sa menjacem al ad je proradilo..

jos da namestim pokazivac brzina.. :acute: a moguce i da je tabla riknula...videcemo..pamtim da mi je prosli e 32 730,isao nekako bolje sa klasicnim menjacem..

stara dobra kockica mi je isto druggacije saltala ,isto bila automatik 318..jos uvek se ja i sedmica prilagodjavamo jedno drugom :acute:

jos mi samo nije jasno kako su ekonometar i menjac povezani.. :huh:

Link to post
Share on other sites

kako se ponasa ovaj sper dif po zimi,zanima me,sinoc sam po nekom blatu bio,al bilo ravno,pa nemam pojma,samo sam pustio kocnicu u rikverc i polako izasao iz njive,nije morala da gura :prankster2:

al me zanima po snegu kako se ponasa,predpostavljam da ne slajfuje jedan tako lako,ali eto ako je neko imao vise iskustva...

Link to post
Share on other sites

to sam i ja primetio. imam nove tigarke nazad 195 65 15. sve 4 su iste dimenzije. i brate evo sinoc malo poledilo, nemos krenuti sa semafora.... a kad ga cepam prema tunelu, na 160 krene ko zmija da mi se uvija ceo auto. bezi na sve strane

Link to post
Share on other sites

danas promenjeno ulje u menjacu,filter,sipan dextron 3,kazu zamena i malo bolji od dextron 2, sa turbinom burencetom kako god,ide 7,5 litra,al ja jedva 3,8l promenih,ulje i dalje po malo..braon ,onako,muljavo,pa cu ovih dana opet promeniti jos 4.. da se malo iscisti sistem,klinik kaze da postoji mogucnost i da crkne,valjda zbog redjeg ulja nemam pojma,i da nije bas pametno to raditi cesto,no dobro,staro ulje je bilo muljavo,nikakvo,sad je ovo sto se pomesalo daleko bolje,auto mnogo lepse salta, ranije nije tako lako recimo iso u 4tu,sad cas posla na 65kmh do 70kmh,imam utisak da bolje ubrzava,nekako lakse krece i startniji je,barem takav utisak imam, pa videcemo ovih dana, castrolovo ulje sam sipao,to su imali ovde u radnji, farbar bio,reko da ce farbanje ici lagono,samo se ceka lepse vreme, i gume,,4kom 205\15 moram da nadjem, silitne blokove,da povadim tapacire,sedista da to sve lepo operem,odradim zastitu, da dodam za svaki slucaj,a i bice verovatno jos tisi,mada nije uopste bucan unutra,neko je skinu srednji lonac,pa cu to videtiu da nadjem,nemam pojma dali je to katalizator ili vrtloznik vatre,ali bih stavio, oko 17litra i dalje trosi, :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

to sam i ja primetio. imam nove tigarke nazad 195 65 15. sve 4 su iste dimenzije. i brate evo sinoc malo poledilo, nemos krenuti sa semafora.... a kad ga cepam prema tunelu, na 160 krene ko zmija da mi se uvija ceo auto. bezi na sve strane

Pa nije dzabe npr e34 535i imao dimenziju 225-60-16 a svi ostali 195 ili 205 . Treba za tu tezinu min 205 .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

sredio neke zice sto su poselki oko grejanja,vrato sve na fabricki,naso koji ih je dzek zezao i relej za grejanje,sad sve fercera fabricki, upala uva neda da se mnogo bakcem s njim,ali..lepo gazi sneg i sa letnjim gumama,sper je super, probo malo danas levo desno, ostao bez plina,sreca pa radi na benzin,doduse na plin i nepali,cak ni kad je vruc,samo na benzin pa prebaci automatski na plin, sta je tu je,dobro je i tako da radi,

:dance3:

Link to post
Share on other sites

nego zeljo,da mi ubedimo naseg prijatelja iz ..znas na kog mislim da pazari bmw neki,da se navozi ko covek :dance3:

farbar bio,reko da ce da mi oguli i kozu s ledja...imam jedna vrata da ocistim od rdje,dole su malo malo popustila, nemoraju da se krpe ili tako nesto,samo da se lepo ociste i zastite,

pito me farbar sto ulazem tolke pare,sto nekupim sredjen..eee,,,ovo mu dodje kupovina na rate, mogu i novije da kupim,ali meni je dobra i moja 5tica,e 28, ovaj mi odgovara i ovakav kakav je,jednostavno volim te starije generacije bmw,a, doduse volim i novije ali,,srce oce dupe klokoce...nema se para,ovajmi je jednostavno ok..

prosle godine sam imao e34,neznam zasto ali nisam bio nesto odusevljen s njim,iako je bio odlican, lepse mi je bilo u e28,,,,7mica ima neki smek,bas ima.... i tako rec po rec..on ima neko novo koreansko vozilo, ipak na kraju ispade da bi on jednu staru dobru trojku kockicu sa nekom 3.0 motorom, da se kaze vozi ko covek... :e30:

i tako ..deo po deo da se pazari da napravimo autic od ove skrkle, jos suvozaceva vrata da sredim centralnu bravu, da nadjem originaalni alarm ako neko ima neka javi, imam alarm fabricki ali nemam daljinac, pa da ga prilagodim ovom, pa da navalim na farbanje..pranje tapacira itd,,nezurim,,dugacka je zima..

Link to post
Share on other sites

moram da vidim sta cu sa sedistima,ili da,,sredim ove dve pocepotine sto imam na prednjim sedistima,ili da ih presvlacim ili menjam za neka obicna,videcemo, treba da to sve povadim napolje,necu skoro,ali cu morati da povadim patosnicu i da operem i mozda nadjem crnu,ili da ovu ofarbam,nemam pojma,videcemo, tu na slikama se vidi da kad cekiram tablu,sijaju one kockice pokazaivaca menjackog polozaja, to jest rucice,ali i dalje to neradi,

razmisljam da dodam jos jedan minimalan ulaz plina za saug,da bi mogao na plin da pali,taj auto po pravilu zbog velike usisne grane i treba da ima dva,kolko nesto nadjoh po nekim strucnom literaturama,usisna grana je predugacka i prevelika za plin,ima dobru rezervu vazduha za benzin,ali povecu za plin,pa cisto da mogu i na plin da ga palim ,,ostane se neki put bez benzina ili nesto otkaze..dzaba ak nece ni na plin da pali,mada mi se nedesava da ostane suvog rezervoara,ali...

za farbanje nista nije muka sem smirglanja laka koji se ljuska nesto,mora da se ljusti muski...a sto to mrzim...

ammo5pnw5mzt2qdxlkdy_thumb.jpg nwpyhtiy5gtkdyctr3ev_thumb.jpg fdhu6ufwvwl24k07gyhq_thumb.jpg whj7rvpdtl19ial1lg9_thumb.jpg ziubqkdpkfu68jbomi96_thumb.jpg

Link to post
Share on other sites