Recommended Posts

pazarih jos jednu sedmicu sluccajno e 32 :) 730 ,nije automatic, malo stegnutiju od moje, sad se privikavam na obican menjac..al matic je zakon..pogotovu za gradsku voznju..ma cusnes u d i ne razmisljas,nema kvacilo ono ovo, :pleasantry: pa sad,,jedan mora da letne///ovaj nema klimu tempomat.videcemo..i upisan mu plin u saobracaajnu,sad reatest,a ljudi izgubili papire od plina,sad jos gore...mora sve novo j***m ti plin i da ga izvadis mora reatest... :angry:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sretno ti bilo :D

A sto se tice plina i ja isto kazem ebem ti plin...

Krivo mi je samo sto kad su krenuli da seru za zakonom sto ga ne primenjuju do kraja...

Kako ovi bez atesta i dalje i voze i registruju a mi moramo da radimo atest ponovo i ponovo i tako stalno...

Jos vrhunac svega je sto moram da platim da bi mi neko skinuo plin, svasta, kao da to ne mgu sam da skinem, platim novu saobracajnu u kojoj ne pise da ima plin i cao... Ali Srbija je ovo, sto mora prosto kad moze komplikovano....

Link to post
Share on other sites

Ma sta ima da ga krijes, ja se vozim vec 10 god na plin, nikad mi niko nije trazio atest a sto pta su me zaustavljali, na tehnickom traze papire jer vide u saobracajnoj da ima plin, da sam znao nikad ne bih radio atest za plin, ali jbg, covek da zna da ce da padne on bi seo :D

Link to post
Share on other sites

sasvim slucajno je bendza danas...pa poteran muski,retko kad.....vozim divljacki ali eto danas me neka konjina iznervirala i...i po satu bar ode sedmaja na 231 233 ... tu je stao nece dalje..e sad kolko je to tacno nemam pojma al jopel gsi osta negde tamo nazad... :dance3: i to bogme..bas bas nazad... posle je kuko kako sam ja 3,5 pa ono pa ovo..a prvo me ubedjivo da je on jaci te budzen na 200ks te ono te ovo..a teo u svaku krivinu da se preturi... a i ostao iza ...ma par kilometra je kasnio onako opusteno ..i posle kazu opel bolji...

ma benzda je zakon :pleasantry:

sad cemo ovog drugog koji je cak i bolji ili u kobasice ili na sredjivanje..jedino..ko ce klimu da prebacuje...

pa automatski menjac..puno puno posla...uh...ili vec..nemam ni ja pojma sta cu... :angry:

sad treba reatest plina...neki kazu posto mu je metalna grana nemora sekvent,neki drugar je skoro prosao sa obicnim plinom atest na 320 kockici,ajnspric a obican plin,samo mu promenili neki ventil i bocu...kazu metalna grana moze <_< videcemo...

Link to post
Share on other sites

pa..ovaj drugar prodje..i ja sam se slogiro kad sam video ali tako je....kako je uspeo..nezna ni on,otiso pogledali uzeli 6000din za creva ventilice,i eto kaze proso..kako i zasto nezna ni on.ili mu progledali kroz prste ili slucajno...djavo ce ga znati,mozda moze sa metalnom usisnom granom otkud znam... :blink:

icicu da pitam...

Link to post
Share on other sites

U pravilniku kaze da - Motori sa plastičnom usisnom granom i motori sa MPI sistemom kod vozila proizvedenih posle 01.01.2001. godine

moraju imati gasnu opremu sa sekvencijalnim ubrizgavanjem gasa.

Tako da je tvoj auto sa metalnom granom i "multipoint" sistemom iz 90-ih van ove grupe

Link to post
Share on other sites

pa nemam pojma dal je multi point..

elem stunter,nepuca vise,to sam sredio,majstor je lose odradio plin,to regulisano :) sad ko dusa radi :)

elem,razmisljam da u ovog drugog bmw,a prebacim automatski menjac.kolika li je to muka,mehanika nije muka,nego struja,, a i klima bogami..mehanika ko mehanika nego struja klapne.jel neko prebacivo kolka je to muka :pleasantry: neznam dali da se upustim u to..automatski menjac je majka mara za klasican menjac...

bar kolko sam primetio razliku u ova dva bmw,a ne zaostaje mnogo automatski menjac za manuelnim...bar 735i a ne kaska mnogo za 730 manualcem, mada je negde manuelac mozda malko startniji, ali za grad ...automatik je zakon,a bogami i za opustenu voznju..mozda za neko divljanje slajfovanje..moze klasican...

Link to post
Share on other sites