KOJI TERENAC 4x4 KUPITI OD 6000-9000E


Recommended Posts

a sto se tice odrzavanja, frelander, pathfinder, rav 4,..sta je najpovoljnije po vama

Kazu da se ta prva serija freelander-a nije nesto pokazala,a da je dvojka dosta bolja,rav cetri je jeftiniji od nissana zato sto je manji za klasu, x-trail je u toj klasi sa lenderom i ravom. P38 je meni extra ali sve u svemu skup. Ja da imam para da biram, zna se, MB G class iako nisam neki ljubitelj mecke

Link to post
Share on other sites

Ako ti treba bas terenac onda Range rover p38a....izuzetno prost za odrzavanje...bmw tds motor ili land roverov v8.....promenjiva visina uz pomoc 4jastuka.....pogledaj nekoliko videa kakve sve prepreke savladava.....i stavise relativno jeftin kod nas.....

ne mogu da nadjem ni jedan od ova 2 u oglasima, moze pomoc mala.

ovo sto kazes da je tds motor to mi se dopada jel vozim tds, verovatno je to isti motor malo poboljsan samo. koje su godiste ti dzipovi sto si pomenuo

Link to post
Share on other sites

Ti land roveri sa tds motorima su matori za to godiste sto ti trazis,negde oko 97-98 god, a kostaju oko 7-8 soma,i nema ih puno,uglavnom su benzinci 4.6v8

matoro je to dosta..ali verujem da su dobri..bitno mi je da jesto novoji da je pogon na sva 4 i da odgovori na zahteve, kad sam mogao sa mojom e36 spustenim da se penjem po planini(jeste da sam polupa sve odozdo) moci cu sa bilo kojim dipom zar ne. sta da gledam moze oli tu da zabrsi posao kubikaza od 1,6 do 2.0 kubika,jace mi ne treba

Link to post
Share on other sites

A stari onaj kockasti Jeep Ciroki?

Taj sam vozio neko vreme 2.1 td (reno motor) i bio prezadovoljan i karakteristikama i klasicnim dizajnom a udobniji auto nisam vozio, pardon dzip :P .

A potvrdjujem da je jak ko stena, dao ga caletu a on imao bliski susret sa drvetom, direktno, i nista mu nije bilo mislim caletu.

Link to post
Share on other sites

A Grand Vitara? Ima permanentni 4x4, sa reduktorom i blokadom diff-a, polušasiju i 1.9d motor od 130ks (renoov, iz lagune tog doba).

Nešto ovako... uz cenkanje i povedeš mehaničara da neđe neku falinku, možda se i nategne za 9k?

http://www.polovniautomobili.com/oglas2681502/suzuki_grand_vitara_19_ddis_4x4/

Link to post
Share on other sites

Sta god da radis nivi nece biti ispravna duze od tri meseca, stalno neki problemi sa trapovima,zglobovima,odvratna za voznju ali veoma sposobna u terenu. Pinin je najbolji odnos cena kvalitet,registracija i odrzavanje.Sminka je jedno a teren i off road je drugo.

Link to post
Share on other sites

Lada njiva kida,1.6 motor sekvent.na poslu imamo takve,zbog posla moramo da idemo kuda niko ne ide,a sneg preko tockova bude

izvlaci kao po suvom da ide,i ima servo

Link to post
Share on other sites

mislim da je ovaj G- bomba, za njega se godine ne racunaju.. strasan auto, vozio sam par godina mladji, mesec dan i bio sam odusevljen. Rav4 nikako- bas je sminka za bogate mame i mislim da bi bolje prosao sa e36icom. Nije los ni ovaj x trail isl..

Link to post
Share on other sites

A Grand Vitara? Ima permanentni 4x4, sa reduktorom i blokadom diff-a, polušasiju i 1.9d motor od 130ks (renoov, iz lagune tog doba).

Nešto ovako... uz cenkanje i povedeš mehaničara da neđe neku falinku, možda se i nategne za 9k?

http://www.polovniau...ra_19_ddis_4x4/

ovaj mi se dopada bas, velik. lepo jak motor prilicno,a verovatno i mali potrisac..jos kalkulisem i trazim oa cu da stavim na pair nekiliko modela

Link to post
Share on other sites

Toyota landcruser i nista drugo. Ovde su se pokazale kao najbolje (u australiji), nijedan Jeep, nissan ili bilo sta drugo im ne dolazi ni blizu. Veoma sposoban 4x4, i bez diff lock, ja sam vozio jednog po veoma zahtevnim terenima. Ovde je rudarstvo mnogo razvijeno i sve velike firme koje imaju rudnike samo njih voze (BHPBilliton, Rio Tinto, Woodside i svi ostali). Jeste da je malo veci za grad al navici ces se. I to je za normalne ljude

Link to post
Share on other sites