Recommended Posts

Pozdrav svima :)

Prosle nedelje sam uzeo 540i u koji je ubacen 2.0 24v i ostao je ceo zadnji trap od 4.0 sto znaci da je diferencijal ostao od 4.0 sto je mnogo mnogo dugacko iliti sporo. E sad ono sto mene interesuje je potrosnja kod takvog kompleta.

Jel ima neko 2.0 24v u e34 da mi kaze koliko mu trosi penzionerskom voznjom, u gradu i na 120 na otvorenom?

Stavljam sekvent sutra, ali me interesuje da li se isplati da menjam ceo zadnji trap i stavim od 2.0 sa nekim 3.91 odnosom ili tako nekim. Iskreno ne mogu da kazem da me nervira sto je auto trom i spor jer ionako vozim kao baba u poslednje vreme i zadnji trap (ukljucujuci i kocnice) je u jako dobrom stanju, ali bi me nerviralo ako trosi mnogo vise zbog toga.

Kontam da bi mi bilo najbolje da se sa nekim menjam (uz moju doplatu ako bas mora :P) i da mu dam moj ceo zadnji trap a on meni od 2.0 ili tako neka kombinacija.

Link to post
Share on other sites

Moraces ceo zanji most da menjas,nemoze samo diff,a sto se potrosnje tice manje ti trosi auto sa tim dugackim difom,ali ne ide nikako.

Jbg ja bacio 2 trapa pre par dana,dao bi ti na poklon da si se samo par dana ranije javio,vidi sa ovima sto rade delove da ti daju jedan trap na kilo :D ,a diff kupi. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

brate 4.0 je vozio open diff 2.93 ti na kolima imas 3.64 i to jos sper veliko kuciste, 2.0 je vozio 3.46 i 4.27 zavisno od govdista i tipa menjaca misim da ti problem lezi negde drugo a nemoj da te neko zajebe i da ti uzme daj diff jer se tesko nalazi pogovo zbog trapa koji vozis

Link to post
Share on other sites

Ne vidim sto ne bi ako je isto kuciste. Ima malo, srednje i veliko :)

A mislim da ako ti je fabricki m50b20 onda imas malo kuciste.

Nego jel ima neko komentar koji je dif kod mene?

Link to post
Share on other sites