Osvetljenje treperi, senzor sa temp laze


Recommended Posts

Pozdrav svima :)

1. Danas mi se javio novi problem, instrument tabla, kontrole grejanja i bord osvetljenje kao i ostali dugmici, sve treperi, gasi se i pali, kao da gubi kontakt, onda pola sata radi normalno i onda opet. To se danas prvu put pojavilo posle ugradnje plina (ne kazem da ima veze) a i instrument tablu sam menjao pre dva dana ako mozda i to ima veze. Jel imao neko iskustva? Da vozim auto kod elektricara ili? Ne bih da mi neko ne strucan ceprka po kolima...

2. Senzor sa spoljnu temperaturu laze konstantno za oko 5 stepeni. Jel bi pomoglo menjanje istog ili sta vec?

3. Kada palim i gasim auto, bord na instr. tabli mi ispisuje brdo nekih stvari, sa mojim neverovatno losim poznavanjem nemackog, rekao bih da kuka za svetla i to sva moguca svetla koja postoje na autu jer izbaci bar 6-7 stvari jednu za drugom kad ugasim auto. A kad ga palim onda izbacuje nesto vezano za kociona svetla ako sam dobro skontao. Sto to radi? Proverio sam sva svetla i sve je ok. Jel moze to nekako da se prebaci na engleski?

4. Ispod rucice za kontrolu brisaca ima jos jedna rucica, kontam da je za fabricki radio, ako jeste jel moze to nekako da se spoji na pioneer?

Mislim da bih to bilo to :P Ako mozete, pomazite :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Na instrument tabli imas levu i desnu "tipku" ili kako god. Jedna je za reset kilometraze, a ova druga (desna) je za saltanje kroz BC. Stavi auto na prvi kontakt, drzi stisnutu desnu "tipku" (10s) dok ti se ne promeni na zeljeni jezik . Prijavljuje ti te greske jer verovatno nakon zamene motora nije sve oko struje odradjeno kako valja. 99% ti javlja za kablice na indikatorima o potrosenosti kocnica, ta rucica o kojoj pises da je za fabricki radio, nikako to nije, to je rucica od tempomata, koji je imao predhodni motor, taj novi to nema. Znaci pioneer to ne koristi :) Za ostalo pozuri kod elektricara dok ne napravis stvarno neko sranje sa strujom.

Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru :)

Jbt mogao sam da se zakunem da je rucica za radio, na pezou identicno izgleda tako ali je stvarno za radio :P

Ovo za kocnice smo namestili, jer su plocice pozadi bile istrosene i posle zamene vise ne pokazuje, dopunio sam vodu tj antifriz i sad ni to vise ne pokazuje ali za svetla i dalje pokazuje.

Hahaha a desnu tipku nisam ni video, hvala jos jednom.

Bio sam kod elektricara i kaze da je sve ok sto struje tice, nigde ne vuce i ne pravi gluposti, mada prvi put kad budem isao kod Bate, kaze da ce on da sredi to sto bord prijavljuje.

I jos jedno putanje, kako da namestim glupavi senzor spoljne temperature.. Napolju -2 on pokazuje 7-9 C :(

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Meni pokazuje -37,verovatno je prnuo u fenjer,za polovan mi je trazio jedan lik 500 dinara,ali posto nije na kolima i ne mogu da ga proverim(ne znam da ga proverim)nisam ni uzeo :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem sa treperenjem osvetljenja u autu,na E30... Elektricar mi je bio pobrkao sve kablove,jer sam terao kod njega auto da mi spoji Pioneer cd player,jer ulazi nisu bili isti na autu i na playeru... I plus mi lik trazio 1000 dinzdi,iako je sve pobrkao... Naravno,nisam mu platio,i promenio elektricara koji je sve sredio...

Link to post
Share on other sites