Recommended Posts

:D :D :D

Mogu misliti kako ovo ide. - stvarno kako ide?

Ide ko zver ali imam problem sa kilometar satom (elektricni) cas radi cas ne pa nemam pojma nekad koliko idem ja sam ga probao do 180km/h .

Link to post
Share on other sites

Auto je verovatno izasao kao Alpina,ali motor je obican 320i (92 ili 95kw),mislim cak da je razvodnik dole jer se vidi samo vodeno crevo,Alpina ima natpis na poklopcu ventila,a o onome unutra pocev od bregaste pa na dalje da ne govorim!Po protokomeru bi rekao da je l-jetronic koji je isao do 87...

Link to post
Share on other sites

ali zashto nema alpinine logoe?

kakav mu je volan i ruchica menjacha?

jel bi trebao da ima i alpinine felne?

trebao bi koliko ja znam da ima i onaj spojler na prednjem braniq i alpinine shtrafte sa strana

Link to post
Share on other sites
ali zashto nema alpinine logoe?

kakav mu je volan i ruchica menjacha?

jel bi trebao da ima i alpinine felne?

trebao bi koliko ja znam da ima i onaj spojler na prednjem braniq i alpinine shtrafte sa strana

Za tolike godine mozda su mu sve to poskidali,uklucujuci motor,samo su ostale plocice i kilometar-sat!?

Link to post
Share on other sites

Ovaj auto u zivotu nije video ALPINU ,samo se neko grubo našalio sa satom i plocicom

Link to post
Share on other sites

Evo procitah vase komentare i najverovatnije da se neko grubo salio pa je probao da preradi vozilo , uspeo sam da nadjem karakteristike motora i evo podaci

1985-1991 BMW 320i - 2.0 L M20B20 I6, 129 hp (95 kW)

Pa bez obzira na to on i dalje leti ko zmaj.

Link to post
Share on other sites

Ne, to nije taj auto. Al eto, dobro da si na forumu, pa su tu ljudi da ti ukazu. Nemas ni jedan karakteristican detalj alpina fabrike.

Natpis na instrument tabli je uradjen na folijama, da je pravi, imao bi ga i na temp/benz, kao i na analognom satu, pored kasetofona.

sto se tice plocice, verovatno je neko napasovao celu masku oko rucice menjaca, sa neke alpine, npr.

Zakljucak je, pusti alpnu da bude alpina, a svoj bmw e30 dovedi u pristojno stanje. Pocni od enterijera.

Nedaj da te prica poljulja, uzivaj u kocki, jer to je svima ovde omiljeni bmw. Samo napred !

Link to post
Share on other sites

hvala na pomoci ljudi vec sam skinuo pedale, presvlake,i rucicu menjaca. Volan jos nisam jer prvo moram da ga kupim.

Hvala na svim ukazanim pojedinostima i nadam se da cu ga ubrzo srediti.

Jos jedna stvar : Gde se moze u Podgorici lakirati auto naravno uz neku pristojnu cenu posto sam danas bio na par mesta i trazili su mi za metalik crnu boju od 800 do 1200 eura.

Link to post
Share on other sites

jbg. druze, koliko para toliko muzike.... ako hoces da ti se dobro lakira auto onda moras i da se otvoris sto se tiche placanja.... sto se PG tiche, mnogo hvale bracu "mutave" i nekog Djoka iz Tuzi...

Link to post
Share on other sites

Mutavi su mi trazili 1000 eura, a sto se tice Djoka iz tuzi on mi je preko telefona rekao da ne moze da mi tacno kaze dok ne vidi auto ali orjentaciono mi je rekao od 800 d0 1200 eura..

E sad majstor koji meni odrzava BMW kaze da mu ja sam uradim pripremu i kupim boju a on ce mi besplatno ofarbati kompresorom. TREBAM LI DA RIZIKUJEM OVO I DA PRISTANEM NA TU PONUDU????????????? pOTREBNA SU MI VASA MISLJENJA. MAJSTOR NEMA KOMORU.

:preved: ;) :P

Link to post
Share on other sites

Ha, ha...nisu "mutavi", no nijemi, a u Tuzima je Krnic najbolji lakirer (valjda) inace vlasnik Sawal-a. Uzasno je skup i u zadnje vrijeme lakira jahte, pa to govori koliko ima vremena za auta i koliko je "povoljan".

Link to post
Share on other sites